Lékařské oplodňovací centrum pro lesbičky

V Londýně byla otevřena klinika, v níž lékaři budou poskytovat službu umělého oplodnění výhradně lesbičkám a osamělým ženám. Organizátoři projektu sdělili, že jde o vůbec první zdravotnické zařízení tohoto druhu v Evropě.

Je to odpověď na předsudky a necitlivý přístup, s nímž se
lesbické páry a osamělé ženy setkávají jinde, prohlásil
zakladatel John Gonzales.

Organizátoři projektu zřídili internetovou
stránku (mannotincluded.com) pro dárce spermatu pro lesbické
páry. Gonzalez řekl, že tato stránka má značný úspěch.

Podle něho lze očekávat, že londýnská klinika bude mít ročně
800 zájemkyň. Kromě toho ještě počítá se zřízením podobné kliniky
v severoanglickém Manchesteru a skotském Edinburghu.


Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele Bohdana
  Bohdana (anonym)

  Zdeňku, já bych to neviděla tak černě. Osobně neznám žádnou lesbičku, spíš baby, co šílí po mužskejch a jsou s nimi i v případech, kdy se nimi chlapi moc hezky nezacházej. Chci tím říct, že Sexmise se asi brzy nedočkáme. A i tam, pokud si vzpomínám musely brát ženy nějaké pilulky, aby necítily touhu po mužích. No a že opravdu některé ženy upřednostňují ženy, to je jen vyjímka, která potvrzuje pravidlo. Nevím, proč by společnost takovýmto ženám (nebo ženám, které nenaleznou životního partnera - z různých důvodů) nemohla dopřát radovat se s dítěte? Ohledně dětí ze zkumavek, tak těch bude asi přibývat - ale spíš kvůli neplodnosti žen a mužů než z důvodu homosexuálních párů.

  Zář 20, 2002
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Co to je za nesmysl, příšerky ze zkumavky? To snad ani nebylo myšleno vážně....víš vůbec, co dětí, které kolem sebe dnes a denně vidíš, byly počaty uměle? Všiml sis, co maminek teď vozí v kočárku dvojčata? Myslíš, že jejich "zmnožení" v posledních letech je náhoda? Omyl. Z dobrých 80% jsou to děti ze zkumavky. A přijdou ti snad nějak příšerné, bledé, nebo ubohé? Něco jiného je, jestli je dobré provádět IVF zrovna u lesbických párů. Stálo by pak za úvahu, jestli jsou dvě maminky lepší, než dva tatínci, jestli by se tedy nemělo uvažovat i o ženách-"porodnicích" pro homosexuální muže atd. Když už pominu obecnou otázku vhodnosti takové "rodiny".

  Zář 23, 2002
 • Obrázek uživatele CityShark
  CityShark (anonym)

  Proboha!!! Chudak dite, ktery se narodi do takovy rodiny. Nemyslim, ze by lesbicky nedokazaly vychovat dobre dite. Ale jde jednak o socialni hledisko (jak se asi budou divat na dite od lesbicek) ve skole, skolce - tedy v dobe, kdy je detska psychka nejzranitelnejsi a nejjednoduseji rysovatelna. Diteti je predkladan uplne jiny model rodiny. Jak muzou dve zeny vychovat chlapa? Jiste je to lepsi, nez kdyby dite zilo v rodine alkoholika nebo fetaka, ale radsi bych uz se zameril na rseni techto problemu, nez na cpani deti lezbam. At uz je adoptuji, kdyz je musi mit - je rozhodne lepsi, kdyz dite zije u "maminky a jeji kamaradky" nez v decaku, ale primarne nenarozenymu nicit zivot touhle vizi se mi nelibi.

  Zář 27, 2002
 • Obrázek uživatele Evita
  Evita (anonym)

  Pred par lety by mi to pripadalo uchylne a zvracene, ale dnes uz jsem chytrejsi a tolerantnejsi, tak me nijak zvlast nepoburuje ze by nejake dite mohlo mit dve matky... v dobe kdy tisice dalsich deti maji teba dva tri tatinky pripadne sem tam nejakeho strejdu..nebo tety. Jen nevim, jestli bych chtela byt tim ditetem, ale myslim, ze ono tohle resit nebude.

  Zář 25, 2002
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  To se mi libi. Uzitecny pocin dle meho nazoru. Ma nekdo zkusenosti s tim, kde nejblize od CR je tato sluzba dostupna? V CR to neni povolene, ale az do Anglie se mi jezdit nechce... Co Nemecko? Poradite nekdo? J.

  Zář 17, 2002
 • Obrázek uživatele Zbyněk Šimůnek
  Zbyněk Šimůnek (anonym)

  Oplodňování lesbiček? Nic nového! Známe je ze starého polského filmu Sexmise. Už tam bylo zřejmé, že jde o lidem nebezpečnou deviaci. Vzpomínám si na ty vybledlé holčičky ze zkumavky. Ty vypadaly! Pokud půjdou ženy touhle cestou, geneticky dojde ještě k většímu rozšíření takových příšerek. Aspoň si něco vydělá kosmetický průmysl... Zbyněk Šimůnek www.volny/pomoc_detem/

  Zář 18, 2002
 • Obrázek uživatele Esme
  Esme (anonym)

  uhm, dieta sa v rodine uci aj modelom paroveho zivota. ako sa otec sprava k matke, je modelom spravania pre chlapca, aj pre dievca. aky model dostanu deti v takomto pare? budu vobec schopne zalozit si rodinu? (tentoraz bez ohladu na sexualnu orientaciu).

  Pro 27, 2004
 • Obrázek uživatele F.
  F. (anonym)

  Uvědomujete si vůbec kolik dětí vyrůstá pouze s matkou? Nebo pouze s otce? Kolik matek opustil chlap a nechal je samotné? A když dokáže jedna taková matka, která netvoří úplný model rodiny, nehledě na peníze, kterých asi moc nemá, vychovat normální děti, proč by to neměly dokázat dvě matky, které spolu budou tvořit model rodiny, nic jim nebrání chodit se synem na fotbal a jinak se účastnit jeho výchovy, pokud budou mít dům, finančně budou zajištěné? Kolik otců je příkladných? Kolik jich je celý den v práci, večer přijdou domů, seřvou dítě, hodí nohy na stůl a dožadují se večeře naservírované až pod nos? Otci, kteří každý večer místo večeru s rodinou vysedávají v hospodě? Neříkám, že všichni, ale jsou tací a já osobně jich znám dost. Na ty se nepoukazuje. U nich se nikdo neptá, jaký dají svému synovi vzor. A dítě si nevybere, do které rodiny se má narodit. Proto bych neodsuzovala řádnou výchovu dvou matek, možná si svých dětí budou vážit víc, než někteří matky a otcové, protože jim se může podařit "udělat si" dítě, aniž by si ho ze srdce přáli.

  Říj 02, 2012
 • Obrázek uživatele IGNACIUS
  IGNACIUS

  Co to zde vidím za obscénní texty? Za nestoudné bakchanálie a rozličné zvrácenosti chcete snad vyměnit Život věčný? Spasitel vás vidí a rmoutí se, Satan již radostně chřestí řetězy a Belzebub už rozpaluje Záhořovo lože. Pravím Vám, padněte na kolena, modlete se k Hospodinovi a čiňte pokání,nestoudníci. Pak snad je vaše náprava ještě možná. Pokyny pro život v bezbožné době naleznete ZDE: http://mec-pravdy.blogspot.cz/ APOKALYPSA JE BLÍZKO!

  Čer 15, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama