Reklama

Domácí prostředky pro odstranění keloidních jizev

Keloidy jsou hypertrofické druhy jizev, které se vytvářejí na kůži i po zhojení kůže z předchozího problému. Útvary na kůži jsou v růžové nebo fialové barvě a jsou hladké na dotek. Následující prostředky mohou zlepšit jejich vzhled.

Aloe vera gel
Přírodní antibakteriální a antiseptické vlastnosti aloe vera pomáhají léčit keloidní jizvy v počáteční fázi. Pokud jsou starší než jeden rok, účinek je malý.  Pořiďte si aloe vera gel a masírujte postiženou oblast dva krát denně.  Aloe vera redukuje vzhled jizvy a poskytuje uklidňující účinek.

Citrónový extrakt
Použijte čerstvou citronovou šťávou, aby se minimalizoval vzhled jizvy. Šťáva zesvětluje vrchní vrstvu kožních buněk a dělá jizvy méně nápadné. Vymačkejte citron do misky a namočte vatový tamponek. Tamponkem pak třete povrch keloidu. Tento postup provádějte dvakrát denně.

Výtažek z cibule
Výtažek z cibule může minimalizovat vznik jizev, a proto je vhodný k léčbě keloidu, který se aktivuje i po vzniku po zhojení kůže . Vytvořte si vlastní výtažek z cibule v jednoduchých krocích.
Vezměte si bílou cibuli a nakrájejte ji na kousky.
Cibuli dejte do hadříku, jehož volné konce zavažte.
Cibuli v hadříku umístěte do misky a pomocí druhé misky cibuli rozmačkejte.
Vezměte vatovou tyčinku a namočtě jí do vymačkané šťávy.
Aplikujte na keloidní jizvy 3x - 4x denně.

Vitamín E
Vitamín E podporuje růst kůže a snižuje výskyt jizev na kůži. Můžete získat olejíček vitamínu E z  propíchnutých kapslí vitamínu E. Olej vetřete  na postižené oblasti.

Reklama

V obchodě můžete zakoupit speciální přípravky na odstranění keloidů.

Lékařské ošetření
Pokud výše uvedené domácí prostředkynepomohou, pak se poraďte s kožním lékařem o možnostech kortizonové injekce, laserového ošetření či operace.

Zdroj: Beautyhealthtips

Reklama

Komentáře

Zdena (Čt, 14. 11. 2013 - 16:11)
Jak dlouho používat citronový extrakt na potírání jizvy 2 krát denně. Děkuji...
Reklama