Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Kojení dospělých je v Číně novým výstřelkem movitých obyvatel

Lidské mateřské mléko se stalo novým výstřelkem pro bohaté v Číně. Podle zprávy, která vyvolala značný poprask na čínském internetu, už vzniklo několik firem, které nabízejí kojení dospělým, napsala agentura AFP.

 Patří mezi ně například agentura pro domácí pomocnice Sin-sin-jü ve městě Šen-čen, která zajišťuje mimo jiné i kojné pro “novorozence, dospělé nemocné a další, kdo si to mohou dovolit a platí značné sumy za mléko oceňované pro své výživové hodnoty“ napsal list Southern Metropolis Daily.

    “Dospělí (klienti) ho mohou pít přímo při kojení, anebo odsáté prsní pumpou, pokud se stydí,“ citoval list vedení firmy. Kojné sloužící dospělým klientům dostávají zhruba 16.000 jüanů (asi 52.000 korun) měsíčně, což je víc než čtyřnásobek průměrného čínského platu. A ty, které jsou “zdravé a pěkné“, mohou vydělat ještě víc, dodal deník.

    V mnoha částech Číny panuje tradiční přesvědčení, že lidské mléko je nejlepší a nejsnáze stravitelné jídlo pro nemocné osoby. Informace o tom, že za tuto službu si platí také ti, kdo jsou zdraví - ale mají na to dost peněz - vyvolala vášnivou diskusi v místních sdělovacích prostředcích a na internetu, kde většina uživatelů podobné služby odsoudila jako neetické.

    “Tohle jenom přidává další argument k čínskému problému zacházet s ženami jako se spotřebním zbožím a ukazuje morální úpadek čínských bohatých,“ napsal na svém blogu čínský spisovatel a pravidelný komentátor přispívající do řady čínských médií Cchao Pao-jin.

    Do čtvrtečního odpoledne na čínském internetovém serveru Weibo přibylo na toto téma téměř 140.000 příspěvků. V online hlasování téměř 90 procent účastníků tuto praktiku odsoudilo s odůvodněním, že “porušuje etické hodnoty“, zatímco jen o málo víc než deset procent soudilo, že jde o “normální podnikání“.

zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Yossarianka
  Yossarianka

  Fuj ! To je hnus. To, čo má byť posvätné, a má ostať darom pre dieťa, sa má ponúkať zhýrilcom či rozmaznaným úchylom?! Na druhej strane, keď tie ženy nemajú peniaze, čo majú v biede robiť? Nečudujem sa im... Tvárim sa, že som nevidela poznámku, že keď sú zdravé a pekné, atď. , nechám to bokom. Čím to je, že z Číny pochádza toľko obludností... alebo je to zámer médií, aby sme my, čitatelia, nenávideli Kóreu , čínu a podobne?!

  Srp 23, 2013
 • Obrázek uživatele kaočičin II.
  kaočičin II. (anonym)

  cez vikend som bol v klube a...co to meleš soudruhu ?

  Srp 25, 2013
 • Obrázek uživatele Pepíček
  Pepíček (anonym)

  Jááá chci taky kojnou! Bééé

  Srp 25, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama