Když dítě kašle a dusí se: laryngitida

Laryngitida je velmi závažné onemocnění. Čím je dítě mladší, tím závažnější může být průběh. Jde o zánětlivé onemocnění části dýchací trubice, která tvoří vstup do průdušnice.

V důsledku virové infekce zduří sliznice horních dýcha­cích cest, následkem je zúžení průměru hrtanové části dýchací trubice, která je u kojence široká asi 1 cm. Otokem se ztíží průchodnost vzduchu, dítě někdy chraptí, ale častěji se objeví suchý, drsný, štěkavý či kokrhavý kašel a často se bez dalších varovných příznaků přidá namáhavé dýchání, dítě se začíná dusit.

Když dojde k záchvatu akutní laryngitidy:

1) Dítě vyneste na čerstvý studený vzduch (v létě je nakloňte nad otevřený mrazák) , současně je uklidňujte.

2) Připravte studený zábal na krk.

3) Nemáte-li s touto situací zkušenosti a nejste-li vybaveni léky, musíte ihned volat záchranku (tel. 155 nebo 112).

Použít vlastní auto není vhodné, stav dítěte nemusíte cestou sami zvládnout.

Zdroj: Mimino - návod k obsluze, nakladatelství Computer Press

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele monika
  monika (anonym)

  hledám maminky které si chtějí přivydělat..pište prosím na mail monika-pracezdomu@seznam.cz

  Zář 21, 2010
 • Obrázek uživatele aja
  aja (anonym)

  hledám maminky které si...Moniko, a jak to souvisí s tím článkem???

  Zář 21, 2010
 • Obrázek uživatele Tigi
  Tigi (anonym)

  Rada pre tých, ktorí využívajú homeopatiu: mne sa veľmi osvedčilo, keď som môjmu 2-ročnému synovi vždy pri prvých charakteristických príznakoch laryngitídy (typický štekavý kašeľ) podávala Spongiu tosta v 10-min. intervaloch počas 2 hodín. Len si už nepamätám v akom riedení, tuším 5CH. Bolo to už dávno, pred 16 rokmi. Poprípade ho potom doplniť polykomponentným Tertephedreelom.A ihneď chladiť vzduch v miestnosti, teplo opuch zhoršuje.Vždy to perfektne zabralo, najdôležitejšie je zaregistrovať hneď v začiatkoch tento dusivý kašeľ, ktorý môj syn dostával zvyčajne v období keď mal nádchu a jej následkom mu opuchla sliznica hrtana. Bežná alopatická medicína neponúkala vtedy vôbec nič, len kalciový sirup,a myslím že sa veľa toho nezmenilo. Zvyčajne to prichádza v ležiacej polohe, v noci.Preto pri takomto ochorení radšej dávajte spať dieťa na vyššiu podušku a stále ho majte na "ušiach".Netrpia tým všetky deti,ale ktoré to už raz malo, má predpoklad na opakované záchvaty pri prechladnutí.Z tohto ochorenia deti postupne vyrastú. Naozaj ho nepodceňujte, mám známu ktorej dieťa sa udusilo skôr ako prišiel lekár!

  Zář 24, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama