Každodenní sladkosti dělají z dětí násilníky

Pravidelná denní konzumace bonbónů a jiných sladkostí škodí nejen zdraví. Podle posledních výzkumů má také přímou souvislost s agresivním chováním v dospělosti.

Britští vědci sledovali 17 415 dětí narozených v dubnu r. 1970 a vyhodnocovali údaje o jejich zdravotním stavu a životním stylu v jejich pěti a deseti letech a v dospělosti.

Ve 34 letech za sebou mělo 35 z nich obžalobu za násilný trestný čin. Zatímco každodenní konzumaci sladkostí v dětství přiznalo 42 procent bezúhonných respondentů, mezi násilníky to bylo téměř 70 procent.

Zdá se, že existuje spojitost mezi dětskou stravou a agresivitě v dospělosti, i když mechanismus, jakým k tomu dochází, zatím neznáme. Je třeba pokračovat ve výzkumu,“ vysvětluje autor studie Simon Moore z univerzity v Cardiffu.

Výzkum, který byl zveřejněn v časopise British Journal of Psychiatry, je prvním svého druhu. Jeho výsledky se prokázaly i s ohledem na další faktory, jako jsou poruchy chování v dětství, pohlaví dětí a výchova.

Domníváme se, že problém je v tom, za jakých okolností rodiče dětem bonbóny a čokoládu nabízejí, nikoli ve sladkostech samotných,“ říká Moore a dodává: „Pokud je používají jen aby nezdárného potomka uklidnili, mohou mu v pozdějším životě způsobit problémy.“

Jiná teorie poukazuje na to, že strava příliš bohatá na cukry je celkově nevyhovující a může způsobit abnormální vývoj mozku v nejcitlivějším období.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele vera
  vera (anonym)

  To je zase blbost - v dětství jsem jedla sladkosti, hlavně tvrdé bonbony. Zničila jsem si stoličky, ale agresivní teda nejsem.

  Říj 22, 2009
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Zajímalo by mě, kdo takové blbosti vymýšlí a proč. Vhodným výběrem vzorků lze dokázat prakticky cokoliv.

  Říj 22, 2009
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Je známo, že nadmíru sladkostí způsobuje hyperaktivitu, tak co když to má spojitost? Taky máme víc masa než naši předci a o mase se taky říká, že způsobuje agresi- tedy nadměrná konzumace masa. Já to vidím takto. Jo a sama ve svých 36 letech se denně láduju sladkostmi a bývám často nervozní. Stydím se za to, ale je to tak. Co s tím?

  Led 20, 2010
 • Obrázek uživatele Gabi
  Gabi (anonym)

  To můj bratr,když byl malý tak spořádal pytlík bonbonů denně,agresivní nebyl ani hyperaktivní,spíš obézní a tudíž neohrabaný.Naštěstí z toho vyrostl.

  Led 20, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama