Káva a čaj mohou ohrozit nenarozené děti

I malé množství kofeinu je pro těhotné ženy nebezpečné. Jeho konzumace má přímý vliv na nízkou porodní hmotnost novorozenců. Prokázala to nová studie britských vědců.

Lékaři sledovali celkem 2645 žen s rizikovým těhotenstvím, které si dopřávaly v průměru 159 miligramů kofeinu denně. Lékaři přitom stanovují jako maximální doporučenou dávku 300 miligramů.


Hlavním zdrojem kofeinu byl čaj, následovaný kávou, colou, čokoládou a limonádami.


Doktor Justin Konje s kolegy z univerzity v Leicestru zjistili, že ve srovnání s ženami, které konzumovaly méně než 100mg kofeinu denně, se těm, které ho požívaly 200 až 300mg, narodilo o 50 procent více dětí s nízkou porodní váhou. Ohrožena jsou přitom více miminka žen, které mají rychlý metabolismus.


"Ženy by měly před otěhotněním a během těhotenství razantně snížit spotřebu této látky," radí doktor Konje. Ale zároveň varuje: "Každopádně by ale neměly kofein nahradit alkoholem nebo nealkoholickými nápoji s vysokým obsahem cukru."


Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  Doporučuji první kávu přinášející zdraví s houbou Reishi, vhodnou pro každého. PROČ PÍT PRVNÍ KÁVU S KRÁLOVNOU VŠECH ROSTLIN - REISHI ? Jaké procesy v organismu vznikají při pití normální kávy ? Jde o překyselení organismu a tím vznik obrovského množství volných radikálů, které vyvolávají některé nemoci a zatěžují imunitní systém, který není schopen řešit jiné problémy. Dalším problémem při pití normální kávy jsou obrovské dávky kofeinu, který z těla vyplavuje velké množství minerálů a hlavně vápníku. A nedostatek vápníku způsobuje v pozdějším věku osteoporózu a také nemoci některých životně důležitých orgánů

  Dub 29, 2009
 • Obrázek uživatele www.biocoffe.dxneurope.eu
  www.biocoffe.dx... (anonym)

  Káva ano,ale pouze s Ganodermou je bezpečná

  Lis 11, 2009
 • Obrázek uživatele MarieOlsakova@seznam.cz
  MarieOlsakova@s... (anonym)

  Káva ano,ale pouze s...Jak můžete doporučovat něco, co v ČR není schválené ?

  Lis 13, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama