Reklama

Karotka v těhotenství

Karotka je ideální zeleninou v době těhotenství. Nejen že se dá mnohostranně a chutně připravovat, zásobuje ale také nastávající matku a její dítě důležitými vitamíny, zvláště karotenem, předstupněm vitaminu A. Vitamin A by měl být v těhotenství přijímán velmi opatrně, protože ve vysokých dávkách může poškozovat plod. Proto se varuje před spotřebou potravin bohatých na vitamin A, jako jsou na příklad játra. U karotenu nemůže naproti tomu dojít k žádnému předávkování, neboť tělo má biologický ochranný a bezpečnostní systém.

Zatímco vitamin A se při vysokém příjmu ukládá a může působit toxicky, při vysokých dávkách karotenu se přeměňuje na vitamin A pouze tolik karotenu, kolik tělo právě potřebuje.

Pro těhotnou ženu má ale karotka význam také pro povzbuzení činnosti střev. V důsledku změněných hormonálních poměrů dochází během těhotenství často k lenosti střev a zácpě. V mnohých případech je obtížné střeva vyprázdnit, obzvláště ke konci těhotenství, protože pracují automaticky pomaleji. Stolice zůstává ve střevech déle, silněji se zahušťuje a nakonec je k vyprázdnění střev nutný větší tlak. Proto se těhotným ženám často předepisují mírná projímadla, která stolici zvláčňují a vyprazdňování ulehčují.

Karotka působí úplně stejně. Díky vysokému obsahu balastních látek je přirozenou a zdravou pomocí při trávení. Uvolňuje stolici, udržuje ji měkkou a klouzavou. Kromě toho obsah střev aktivuje tlakem na střevní stěnu pohyb střev (peristaltiku), což má automaticky za následek rychlý pohyb střevního obsahu směrem vpřed. Líná střeva v těhotenství nemusí tedy existovat - stejně tak jako projímadla. Výživou může sama těhotná žena udělat mnoho, aby zvládla hormonálně podmíněný sklon k zácpě.

Zdroj: Sonja Carlsson - Karotka - Léčivá síla z kořene, nakladatelství Pragma

Reklama

Reklama

Komentáře

dr.midnight (Út, 4. 7. 2017 - 16:07)
Jmenuji se Whitney. Žiji na Novém Zélandu a jsem se vzal za osm let bez toho, abych si uvědomil nebo oteplil, dokud se problém nevyřešil v mém domě. Byl jsem vážně znepokojen a obtěžoval, protože nechci svého manžela ztratit jiné ženě. Já jsem šla do nemocnice, doktor mi řekl, že nemůžu otěhotnět znovu Myslel jsem, že jsem ztratil svého manžela a mého manželství already.i Rozhodl se prozkoumat internet forupdates na zdravém životě a narazil jsem na příběh o ženě, která Dr. Půlnoc jí pomohla představit si dítě. Rozhodl jsem se, že to zkusím proto, že to byl můj největší problém v životě. Kontaktoval jsem Dr.midnight e-mailem a řekl mu můj problém a ujistil mě, že mi pomůže, řekl mi, co dělat, co jsem udělal a teď jsem Matku dvojčat, které jsem porodila 10. února 2017. Slova nebudou stačit, aby vysvětlili, co tento muž udělal pro mě. Vím, že je někdo ve stejném stavu a máte pocit, že neexistuje žádný způsob. Naléhavě vás vyzývám, abyste se obrátili na Dr.midnight a teď jsem porodila dvojčata. A můj manžel mě teď miluje víc než dříve. Pokud potřebujete otěhotnět, kontaktujte jej na tomto e-mailu: [email protected] nebo jej můžete kontaktovat na telefonu +2347037137208,
Valmonta (Pá, 22. 6. 2018 - 21:06)
nejen karotka, ale spousta dalších látek a vitamínu potřebuje žena v těhotenství, proto je potřebné brát vitamíny
Reklama