Imunita dětí: Jak ji budovat a zlepšit

Je vaše dítě neustále nemocné, nebo trpí alergiemi? Problém je nejspíš ve snížené imunitě. Inspirujte se tipy, které vám pomohou v jejím zlepšení.

Nekonečná nachlazení, virózy, alergie a infekce. Každý rodič ví, jak dokáží opakující se onemocnění dítěte vyčerpat všechny zúčastněné. Přitom však stačí dodržovat několik nenáročných zásad životního stylu a dětská imunita se výrazně zlepší. Znáte je?

Kojení a hry v blátě

S účinným budováním imunity u dětí můžete začít hned po narození, a to celkem jednoduchým způsobem. Podle celé řady provedených výzkumů má na dětskou obranyschopnost blahodárný vliv “obyčejné“ kojení. To má naprosto nenapodobitelné složení, které nemůže nikdy nahradit náhradní kojenecká výživa, protože složení mateřského mléka se mění podle aktuálních potřeb dítěte. Mimo jiné obsahuje i protilátky, které do něj přecházejí z matčina těla a budují dítěti imunitu. Podle výzkumu, jehož závěry byly vloni zveřejněny v Archives of Disease of Childhood, chrání kojení děti před zánětem středního ucha, průjmem, alergiemi, záněty močových cest, zápalem plic, nebo například meningitidou.

Snažte se s dítětem vyrážet co nejvíc ven a zapojovat jej do pohybových aktivit. Pokud místo sezení před televizí nebo počítačem vyjdete na procházku do lesa, nebo alespoň si pohrát na hřiště, prokazujete tak jeho obranyschopnosti další velkou službu. Pravidelný pohyb zlepšuje imunitu, spánek, redukuje riziko vysokého krevního tlaku i diabetu u dětí. Dokázal to mimo jiné výzkum z letošního roku provedený na Murdoch Children's Research Institute v Melbourne

Nedržte dítě v úzkostlivé čistotě a dovolte mu občas, aby si hrálo se zemí, pískem, nebo v kalužích. Pokud mu budete každou hodinu drhnout ruce antibakteriálním mýdlem, nedovolíte jeho organismu, aby si kontaktem s bakteriemi a dalšími choroboplodnými zárodky vybudoval patřičnou imunitu. Když na něj potom v budoucnu zaútočí infekce, nebude se umět bránit a onemocnění bude mít o to horší průběh.

Nechte ho vyspat

Významným bojovníkem proti oslabenému imunitnímu systému je i zdravé složení jídelníčku. Pamatujte si, že děti by měly dostávat denně pět až osm porcí ovoce a zeleniny. Ty nejen posilují jejich obranyschopnost, ale pomáhají udržet zdravou hmotnost a snižují riziko diabetu. Studie provedená v roce 1999 doktorem Williamem Searsem, zjistila, že fytonutrienty obsažené například v mrkvi, zelených fazolích, pomerančích, nebo jahodách zvyšují produkci bílých krvinek a interferonů, které chrání buňky před napadením viry. Potraviny bohaté na fytonutrienty chrání dokonce i proti takovým chorobám, jako je rakovina, nebo kardiovaskulární onemocnění. Nabídněte dítěti kousek celozrnného pečiva, oříšky, semínka, nebo alespoň sušené ovoce. Zařaďte do dětského jídelníčku také probiotické mléčné výrobky.  

Nepodceňujte ani význam spánku. Výzkumy ukázaly, že nedostatečné množství spánku významný způsobem oslabuje imunitní systém. Výzkum provedený v Children´s Hospital v Bostonu potvrdil například, že děti trpící spánkovou deprivací (například v důsledku přeplněného denního programu, který jim nedovoluje v dostatečné míře spát) jsou častěji nemocné a mají menší obranyschopnost. Podle autorů výzkumu potřebují novorozenci spát přibližně osmnáct hodin, batolata dvanáct až třináct hodin a předškoláci přibližně deset hodin denně.

Potravinové alergie

Stále častějším a závažnějším důsledkem chybné reakce imunitního systému dítěte jsou potravinové alergie. Podle údajů Center for Disease Control (CDC) z roku 2007 jimi trpí dvě procenta dětí starších tří let. Častěji jimi trpí mladší děti, u nichž se výskyt udává mezi pěti a osmi procenty, ale část z nich z potravinových alergií v průběhu oněch tří let “vyroste.“ Podobně jako v případě ostatních alergií se u potravinových alergií může projevit celá škála velmi nepříjemných symptomů od svědění a vyrážky, přes zvracení a průjem, až po potíže s dýcháním a otoky úst či krku dítěte. Stejně tak se může lišit jejich intenzita, se kterou dítě postihnou. V extrémním případě může dokonce nastat anafylaktický šok, při kterém už je ohrožený život postiženého.

Odhalení příčiny alergie, respektive podnětu, který ji vyvolává, je obvykle značně obtížné. Právě z tohoto důvodu doporučují odborníci, aby se jednotlivé potraviny zařazovaly do dětského jídelníčku postupně a rodiče pečlivě sledovali reakci, která se u dítěte případně objeví. Pokud k žádné reakci nedojde, teprve po několika dnech je potom možné rozšířit jídelníček o další druh potravin. Obezřetní byste měli být zejména v případě kravského mléka, ořechů, vajec (především bílků), sojových výrobků, nebo ryb, které patří mezi nejdráždivější alergeny.

Pokud máte podezření, že vaše dítě skutečně potravinovou alergií trpí, je potřeba situaci co nejdříve konzultovat s lékaři, kteří pomocí vyšetření zjistí, zda se skutečně jedná o potravinovou alergii. Spolu s ním také upravíte dětský jídelníček tak, aby dítě nebylo ohrožováno potenciálními alergeny a vyhnulo se dalším zdravotním obtížím.  

Autor: Barbora Vajsejtlová

Zdroj: www.plusprovas.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (107)

 • Obrázek uživatele Pavla
  Pavla (anonym)

  Nejlepší na podporu imunity u dětí a zejména školkových se mi osvědčil lék Wobenzym. Zbavili jsme se tak úporných viróz.

  Kvě 25, 2011
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Wobenzym mi pro děti moc vhodný nepřipadá. Já dávám malému hlívu ústřičnou, s mickey mousem na obalu, už od chvíle kdy nastoupil do školky. Občas nás sice nějaké to nachlazení nebo kašlík dostihne, ale rozhodně není tak často nemocný jako ostatní děti. Moc se nám to osvědčilo.

  Feb 09, 2012
 • Obrázek uživatele Pepa1
  Pepa1 (anonym)

  Dobrý den, osobně bych doporučil NU Chewable C a taky NU Chewable Multivitamin. Určitě bude dětem chutnat je však od 3 let. Do tří let by si dítko mělo získat přirozenou imunitu. Tablety jsou na 40kg človíčka a tak je-li menší váhy tak stačí třeba jen 1/2. Př. Marťánky jsou chemické s obsahem E-ček a děti jsou po nic hyper-aktivní. Pepa1 rady zdarma disc@wo.cz

  Čer 10, 2012
 • Obrázek uživatele Iva
  Iva (anonym)

  já osobně bych dětem doporučila hlavně ovoce a zeleninu :-D

  Čer 10, 2012
 • Obrázek uživatele Já
  Já (anonym)

  doporučuji starý způsob...a to, že člověk má být hodně venku,aby si tělo zvyklo na "očkování" i s jinými věcmi a "viry" v prostředí, kde žije a nežilo moc izolovaně, protože tělo se pak setká s něčím jiným či neznámým a hned je nějaká alergie na světě. Jen vitamíny už nestačí a už vůbec ne ty syntetické, které jsou spíše farmaceutickým kšeftem, než skutečnými vitamíny.Jinak si neumím vysvětlit, jak je tedy možné, že ti lidé co žijí tzv. na "zahradě" s hnojem,senem,slepicemi a králíky.. sterilní prostředí nemají ani náhodou a i tak v naprosté většině moc neznají slovo být na něco alergický či slabá imunita. Lidi dnes žijí až příliš odloučeni od našeho přirozeného prostředí,které je plné pochybných plastů z "Číny",jakéhosi záření.., betonů,látek jejichž vlákna jsou jako "bavlna"nastavené a vyrobené z petlahví opět v Číně i když se jedná o palubní desku BMV z "EU" a toto všechno už naše tělo neumí srovnat. Ke všemu jíme odpadky, kterým se z nepochopitelných důvodů říká potraviny s drzým nápisem po několikadenním vození v kamionu "čerstvé" Prostě je to záležitost na více oborů a běh na dlouhou trať. Kéž by to bylo tak jednoduché a dalo se to vyřešit jen pilulkou nějakého "vitamínu" v kterém je víc stabilizátorů, než vitamínu samotného..

  Čer 10, 2012
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  doporučuji starý...Dobře to píšeš. Číňani se nějakými euronormami rozhodně nezdržují a Evropa má hranice dokořán- takže sem se toho svinstva vejde...lidi kouknou hlavně na cenu. Nechápu,proč mají "rychloobrátkové" potraviny ze supermarketů záruční lhůtu i 3 roky!!Aby se do nich mohly nacpat náhražky a konzervanty? Chudáci dětičky, nejsou ušetřeny odmalička. http://www.ceskatelevize.cz/porady/10121359557-port/802-kontroverzni-ecka/video/

  Čer 26, 2012
 • Obrázek uživatele Kňava
  Kňava (anonym)

  Nejlepší na podporu imunity...Dost průhledná reklama na wobenzym... že, "Pavlo"? Budoucí imunitu svému dítěti nejlépe zajistíte, připravíte li ho na dráhu poslance.

  Črv 26, 2012
 • Obrázek uživatele Libuše
  Libuše (anonym)

  Loni na podzim, když byl můj syn nachlazený mi kamarádka doporučila Echinaceové kapky od Imunitu s ženšenem, protože jsou silnější na propuklou nemoc. Syn byl za pár dní jako rybička a obešli jsme se i bez antibiotik.

  Zář 07, 2012
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  echinacea je na imunitu výborná, akorát nejvíc se projeví, když se bude dávat preventivně ještě před vypuknutím nemoci. Když už je člověk marod, tak nezabere hned, déle to trvá, ale nakonec svoje udělá :-)

  Zář 07, 2012
 • Obrázek uživatele x
  x (anonym)

  Imunita dětí? Doporučuji jediné-třískat, třiskat a třískat. Jinak se z nich stanou novodobí parchanti. A to uznaté všichni- to jsou lidské zrůdy. Něco třeba takového jako kuchař Z.Pohlreich, opravdu lidská to zrůda!

  Zář 11, 2012
 • Obrázek uživatele terezal
  terezal

  My jsme chtěli začít pravidelně plavat, saunovat, ale loni jsme nějak nevychytali začátek sezóny a už jsme jeli v permanentní rýmě a letos jsme už dva víkendy museli plavčo odložit kvůli rýmě:-(. takže jdem do podpory imunuity zevně, Imugamin pro děti, tj. hlíva ústřičná + echinacea + vitamín C.

  Říj 01, 2012
 • Obrázek uživatele Cora
  Cora (anonym)

  Imunita se buduje hlavně správným jídlem a pitím. Je ovšem tragédie, že potraviny určené dětem jsou snad ještě škodlivější než pro dospělé:totiž víc obarvené a navoněné-což je čistá chemie,nic zdravého. vaše česká televize: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10121359557-port/802-kontroverzni-ecka/video/

  Říj 01, 2012
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Nám se strašně moc osvědčila kustovnice čínská, sehnala jsem opravdu kvalitní, 100% přírodní a hlavně je v tekuté formě - po ránu dávám holkám 1 polévkovou lžičku do pití a opravdu kromě rýmy nemarodily - a to předtím jely neustále v antibiotikách... http://zdravavyziva.ramissio.com/, beru tu půlitrovku.

  Led 30, 2013
 • Obrázek uživatele Simona
  Simona (anonym)

  To goji funguje lepšie vo forme tekutej? Lebo som videla aj susene plody a tie som chcela vyskusat. A tiez som chcela vyskusať ten Biopron, lebo všade čítam samé chvály na to. Možno to pomôže aj na trávenie, lebo po niektorých jedlách sa cítim ako balón..

  Feb 17, 2013
 • Obrázek uživatele Mirka
  Mirka (anonym)

  Ahoj, dobré rady jak zvýšit imunitu jsem našla tady: http://www.prebio.cz/imunita/jak-zvysit-imunitu-u-deti Taky se snažíme o zdravou stravu a aby měli dobrou kondičku.

  Feb 21, 2013
 • Obrázek uživatele Kája
  Kája (anonym)

  Ahoj. Dětem na zlepšení imunity už pár měsíců dávám laktobacilky od biopronu. Nejsou tak často nemocné a navíc jim dost chutnají. Jsou to takové cucací bonbonky, o kterých jsem si dřív myslela, jak tohle může k něčemu být. Ale pak se účinek projevil. ;) Takže doporučuji!

  Dub 27, 2013
 • Obrázek uživatele bára
  bára (anonym)

  U nás se přes zimu probiotika taky pro malou osvědčila. Na vánoce dostala biopron méďu a jelikož je čokoládová, tak to baští perfektně.Většinu vitamínů nebo i jiných probiotik, které jsme jí zkoušeli mi vyplivovala.Teď teda už máme pauzu,jakmile se oteplí,tak je na tom dobře.

  Dub 29, 2013
 • Obrázek uživatele jedině
  jedině (anonym)

  colostrum od LR

  Dub 29, 2013
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Mě na imunitu pomáhají už...Také máme nejlepší zkušenosti s probiotiky. Nasadila jsem je dětem, když začaly chodit do školky, protože mi domů chodily pořád nemocné a opravdu se jim to hodně zlepšilo. Důležité ale je nespoléhat se pouze na tyto "podpůrné" prostředky a dopřát dětem taky zdravou, hodnotnou stravu.

  Kvě 26, 2013
 • Obrázek uživatele helena
  helena (anonym)

  My domu kupujeme homeopatika Engystol na doporučení lékaře i kamarádek, nejmsme nemocní ani já, ani menžel ani naše dvojčátka (1,5 roku). Takže doporučuju všem.

  Lis 05, 2013
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Muzu doporucit colostrum. Je to prirodni produkt od krávy. Colostrum je vlastne to same jako prvni mleko pro miminko od matky. Zde je akorat odebírane od kravy. Takže obsahuje jenom to nejlepší, je to imunitní bomba.

  Lis 05, 2013
 • Obrázek uživatele Iveta
  Iveta (anonym)

  my zůstáváme u staré dobré Echinacei a zatím se nám to osvědčilo. Děti ji dostávaly od mimina jako sirup, později jako my dospělí tinkturu a občas jako bylinný čaj. Levné, přírodní, osvědčené :-)

  Lis 06, 2013
 • Obrázek uživatele petracookee
  petracookee

  Nejlepší na podporu imunity...Já synovi dávám bylinky OKG a jsem nadšená. Je prvním rokem ve školce, jsou mu tři roky, a i když mají třídu pro 28 dětí stále poloprázdnou kvůli chřipkám, Marťa se skvěle drží. Pokud už přijde domů s kašlem a rýmou, do dvou dnů ho z toho skvěle vysekám bez chemie. Baštíme to i s manželem, kdykoli cítíme, že na nás něco leze, účinek je velmi rychlý, do druhého dne je nachlazení pryč. Mohu jen a jen doporučit. Ráda poradím: Petra Kanková, petracookee@seznam.cz

  Lis 06, 2013
 • Obrázek uživatele Ok?
  Ok? (anonym)

  Já synovi dávám bylinky...Jdi do hajzlu, prodavačko předraženého nic.

  Lis 06, 2013
 • Obrázek uživatele Zuzka
  Zuzka (anonym)

  My máme dobrou zkušenost se sirupem Stopkašel z lékárny, je čistě bylinkový a bylinek tam je opravdu hodně, dětem pomohl rychle vyléčit nachlazení a když trochu snížím dávkování podle návodu, může se používat i preventivně na podporu imunity, cena je taky přijatelná

  Lis 09, 2013
 • Obrázek uživatele Zuzka
  Zuzka (anonym)

  Holky já jsem popletla ten název, ten sirup se jmenuje STOPBACIL, Stopkašel mám doma sice taky, ale ten používáme proti kašli, samé takové dobré názvy, co, ale aspoň se to dobře pamatuje :-)

  Lis 09, 2013
 • Obrázek uživatele Radka
  Radka (anonym)

  Echinaceu taky používáme ale dobré zkušenosti na poslílení imunitky máme s Engystolem. Je to určené i pro kojence, takž ok. Potvrzeno i od doktora...

  Lis 11, 2013
 • Obrázek uživatele Radka
  Radka (anonym)

  Echinaceu taky používáme ale dobré zkušenosti na poslílení imunitky máme s Engystolem. Je to určené i pro kojence, takž ok. Potvrzeno i od doktora...

  Lis 11, 2013
 • Obrázek uživatele colostrum
  colostrum (anonym)

  od německé firmy výborná věc !!!! sue73@centrum.cz

  Lis 12, 2013
 • Obrázek uživatele znám
  znám (anonym)

  od německé firmy výborná...colostrum je to čistě přírodní věc ... používám

  Lis 12, 2013
 • Obrázek uživatele Milda
  Milda (anonym)

  Já dávám své dcerce přírodní vitamíny a musím říct, že nás nachlazení a ani teploty netrápí. Rád napíšu jak se ty vitamíny jmenují. Tady je na mě e-mail bedovex21@seznam.cz

  Lis 14, 2013
 • Obrázek uživatele Mildo,
  Mildo, (anonym)

  Já dávám své dcerce...proč to nenapíšeš tady?

  Lis 14, 2013
 • Obrázek uživatele Dana
  Dana (anonym)

  Přesně tak! Kdo chce kam...Asi myslíš Engystol. Překlep se vždycky přimotá :-)

  Lis 15, 2013
 • Obrázek uživatele dotaz
  dotaz (anonym)

  No holky ve škole...Fany, ty jsi učitelka????

  Lis 20, 2013
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  já osobně bych dětem...Určitě a pohyb a čerstvý vzduch, ale když už nemoc propukne, Engystol není k zahození :-)

  Lis 27, 2013
 • Obrázek uživatele Romana
  Romana (anonym)

  Určitě a pohyb a čerstvý...Přesně vím o čem mluvíš. Snažíme se nemocem předcházet ale když propuknou nedá se nic dělat :( A homeopatika Engystol jsou ideální volbou, jsou účinné a k organismu šetrné

  Lis 28, 2013
 • Obrázek uživatele Věra
  Věra (anonym)

  Přesně vím o čem...My používáme přírodní doplňky. Pro děti se nám osvědčil KinderFit. Používáme ho preventivně na jaře a na podzim. http://shop.peknyzivot.cz/Doplnky-stravy/Latkova-vymena-a-energii/KINDERFIT-Stava-pro-normalni-vyvoj.html

  Lis 28, 2013
 • Obrázek uživatele Mishhkka
  Mishhkka (anonym)

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, můžu dávat ten Engystol půlročnímu mimču? 1 tabletu ráno a jednu večer? Nebo raději jen jednou denně pro tak malé mimčo? Děkuju

  Dub 25, 2014
 • Obrázek uživatele Milan
  Milan (anonym)

  Ahoj, moje neteř bývala často nemocná. Často jí trápila rýma, kašel, teploty. Sestra vyzkoušela alternativní léčbu a po necelých 3 měsících zjistila, že už malá není nemocná. Dříve musela mít samé ATB. Nevím přesně co užívala, ale rád to zjistím. Můj mejlík je bedovex21@seznam.cz

  Dub 26, 2014
 • Obrázek uživatele Milan
  Milan (anonym)

  Ahoj, moje neteř bývala...Milan, 8.8.2013 17:35:21 Ahoj, moje manželka trpěla od porodu na hemeroidy. Lékař jí pořád dával nějaké čípky a bohužel se to nezlepšilo. Jednou jsem se dočetl o alternativní medicíně a zkusil jsem jí koupit. A opravdu pomohla cca do 2 měsíců bylo skoro po hemeroidech. Klidně tady na sebe nechám mejlík, kdybyste chtěli napsat co to užívala. Tak zatím a mejlík je bedovex21@seznam.cz 7.8.2013 17:03 - Milan Ahoj, moje kámoška měla dlouhé roky problémy se štítnou žlázou. Nedávno jsem se s ní sešel na kafe a jak jsme tak mluvily o životě, říkala, že už konečně nemá problémy se štítkou. Prý našla nějakou alternativní medicínu. Tak pokud chcete klidně se jí zeptám co to měla. Nechám tady na sebe mejlík bedovex21@seznam.cz 16.11.2013 14:53 - Milda Ahoj, moje mamka trpěla ukrutnými a častými migrénami. Jednou se dostala k alternativní medicíně a od té doby už nemusí brát prášky a migrény jsou také pryč. Už je to zhruba 2 roky a žádná migréna nebyla. Když tak tady na sebe nechám kontakt a moc rád pro Vás zjistím co brala... to je to nejmenší co můžu udělat...bedovex21@seznam.cz Vždt já zapomněl: prodávám vlastně ok-sračky a tahám z lidí prachy. A tím, že to píšu takhle zabaleně si myslím, že mi na ty kecy skočíte a navalíte mi prachy.

  Dub 26, 2014
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  Mně se strašně líbí ty obraty, jaké Milánek používá: "Klidně tady na sebe nechám mejlík,..." "Tak pokud chcete klidně se jí zeptám co to měla. Nechám tady na sebe mejlík" "Když tak tady na sebe nechám kontakt a moc rád pro Vás zjistím co brala... to je to nejmenší co můžu udělat...". Snad konečně dealeři pochopí, proč je lidi nemohou vystát.

  Dub 26, 2014
 • Obrázek uživatele Zuzana
  Zuzana (anonym)

  Imunita dětí dostává vždycky zabrat nejvíc ve chvíli, kdy děti nastoupí do školky nebo do školy. Jak se octnou v tom velkém kolektivu dětí, kde se jen mihne nějaký bacil, většinou je téměř jisté, že ho dítě domů přinese. Taky jsme s dcerkou měli tohle období, kdy naštěstí netrpěla na nějaké angíny nebo závažnější nemoci, ale i ty chřipky byly dost náročné, protože jsem musela být s dcerkou doma já, jelikož babičky máme daleko. Řešila jsem to tenkrát (a řeším pořád, vždycky na jaře a na podzim, kdy je ta imunita nejvíc ohrožená) probiotiky. Kupuju dceři biopron méďu a drží se zatím výborně. A mimo to jsem zjistila, že je taky hodně důležité brát děti často ven.

  Kvě 05, 2014
 • Obrázek uživatele raw-rabbit
  raw-rabbit (anonym)

  Imunita dětí dostává...Řekla bych, že imunita je potřeba právě ve chvíli, kdy se člověk dostane do styku s nějakými neřády, právě proto, aby tělo před nákazou ochránila, ne? Tam se právě ukáže, jestli a jaká je. Probiotika jsou možná dobrá, ale je to spíš jen řešení už nastalé špatné situace - že ve střevech není taková mikroflóra, jaká by měla být. Čili bych radši dbala na to, jak ji (i imunitu) sobě i dětem neničit, aby žádné podpůrné preparáty nepotřebovaly.

  Kvě 06, 2014
 • Obrázek uživatele Jiřík
  Jiřík (anonym)

  Příspěvky ohledně Engystolu jsou pouze masáží na potenciálního zákazníka. Při propagaci přípravku je lépe méně tlačit na pilu! Nicméně by mě zajímalo, jestli s tímto homeopatikem má někdo opravdu zkušenosti. Echinacea je výborná, nejlépe pokud si ji můžete pěstovat sami a následně celkem jednoduše zpracovat.

  Zář 16, 2014
 • Obrázek uživatele pavla
  pavla (anonym)

  Já dřív synovi kupovala marťánky s tím, že se mu imunita zlepšení a stejně nic. Pak jsem si někde přečetla složení a nestačila se divit, že obsahují i aspartan. No a na imunitu mu to stejně nepomohlo. Tak jsem pak díky jedné diskuzi narazila na rybí tuk, který jsem taky jako malá dostávala ve školce. Jen jsme vybrala olej od lýsi, protože je z islandských ryb a ty žijí v nejčistších vodách, takže se nebojím toho, že by obsahovaly nějaké škodliviny.A musím říct, že na to, že ho synovi dávám druhý měsíc, tak je na tom s imunitou mnohem líp.

  Lis 24, 2014
 • Obrázek uživatele Míla
  Míla (anonym)

  Já dávám své dcerce přírodní vitamíny a musím říct, že nás nachlazení a ani teploty netrápí. Rád napíšu jak se ty vitamíny jmenují. Tady je na mě e-mail bedovex21@seznam.cz

  Feb 03, 2015
 • Obrázek uživatele Veronika25
  Veronika25 (anonym)

  Já jsem např. od začátku delší dobu kojila, dokud jsem měla mléko mateřské. Od tehdy doplňuji Miškinu imunitu ovocem a zeleninou a přes zimu klasika vitamíny v podobě doplňků. Přijde mi to lepší jako dávat uměle chutíci zeleninu nebo ovoce, kde necítím žádnou chuť. Nedávno jsem už začala dávat i rybí olej od lýsi a sobě jsem zvýšila dávku magnézia, protože se mi začaly strašně třást ruce. Možná to bude i ze stresu nebo mého životního stylu nevím, ale prostě to nechci zanedbat. Jinak jasně přes chladné období se snažím Mišku lépe oblékat, hlavně teplo. Nedívám se na cizí děti, že už nosí sukně a snažím se jí to pořádně vysvětlit, že ještě na to není čas, neboť může onemocnět před Velikonocemi.

  Bře 26, 2015
 • Obrázek uživatele Jarka
  Jarka (anonym)

  Přemýšlím, že dceři koupím nějaké vitamínky. Plno jich je ale nekvalitně vyrobeno a jsou předražené proto přemýšlím jaké vybrat. Naše malá modelka má 7 let a ovoce a zeleninu mi nechce moc jíst. Od té doby co nastoupila do školy má neustále nějaké potíže a ikdyž už má prázdniny tak bych chtěla něco vyzkoušet co nejdříve ať má v sobě nějaké vitamínky než znova nastoupí. To víte děti ve škole, aby něco nezameškali tak je tam rodiče ženou i nemocné a bobek malá to vždycky chytne. Maminky možná i tatínkové nějaké rada na vitamínky?

  Čer 24, 2015
 • Obrázek uživatele Raduš
  Raduš (anonym)

  Přemýšlím, že dceři...Dobrý večer, doplňků je opravdu hodně to můžu potvrdit my máme doma pro dceru Imunilky dostala je od známé, která je vyhrála v nějaké facebookové soutěži. Malé chutnají, ale před tím žádné potíže neměla takže nemůžu potvrdit zda jsou nějaké extra.

  Čer 24, 2015
 • Obrázek uživatele Jarka
  Jarka (anonym)

  Dobrý večer, doplňků je... Imunilky to jsem ještě neslyšela, přemýšela jsem spíš o něčem známějším. Zase ale se říká, že to co je nejvíce v reklamě tak to stojí za houbelec. Takže se určitě mrknu i na obsah atd. těch imunilek.

  Čer 24, 2015

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama