Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Hudba svědčí při rizikovém těhotenství

Hudba se stává stále důležitější součástí lidské existence. S vědeckými poznatky o jejích blahodárných účincích na psychiku i tělesnou schránku člověka přicházejí týmy expertů téměř denně.

Psychologům z gynekologické kliniky, jež spadá pod starobylou německou univerzitu, se nyní podařilo prokázat, že uklidňující muzika prospívá rovněž budoucím rodičkám, jež rizikové těhotenství upoutalo na dlouhou dobu na lůžko. A stejnou měrou i jejich vyvíjejícímu se plodu. ?V těchto nelehkých situacích vyvolává muzikoterapie příjemné pocity, které posilují důvěru ve vlastní tělo,? říká psycholožka Heike Stammerová.
Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Ahoj to je teda sranda ;)

  Srp 17, 2006
 • Obrázek uživatele paja
  paja (anonym)

  Co poslouchat v tehotenstvi?

  Srp 18, 2006
 • Obrázek uživatele ANDY
  ANDY (anonym)

  Jelikož jsme s manželem rockově založení, poslouchala jsem tuto hudbu i v těhotenství. Samozrejme já si vybírám spíše pomalejší a melodické napr. od Helloween,Arakain zasvěcení jistě rozumí.Musím říct,že malý byl hodné a klidné miminko a na druhou stranu nám dnes v šesti letech s paličkama doma tříská do všeho co mu jen trochu připomíná bicí. A řekl si o to sám .Takže nevím. Dalo by se říci, že hudba poslouchaná v těhotenství dítě formuje ale na druhou stranu tady musím zdůraznit,že sestra poslouchala nějaké zvuky moře a delfíny a její malá je pěkný rošťák,takže to taky nesplnilo její očekávání. Jediná rada asi je aby mamina poslouchala to co se jí líbí a co jí uvede do pohody a potom bude i mimčo OK.

  Srp 19, 2006
 • Obrázek uživatele uhuru
  uhuru (anonym)

  Souhlasím s Andy - poslouchat něco, co člověku nepůsobí libé pocity, jen proto, že by se to "mělo" je na nic :) Jsem teď sama těhotná a někdy na všechny ty relaxačky prostě nemám náladu, tak si pustím Toma Waitse nebo nějaké didgeridoo a hned mám pocit, že matka v pohodě = spokojené dítě :)

  Feb 17, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama