Horoskop jako pomůcka pro výchovu dítěte

Narození děťátka je radost, zázrak.... První chvíle jeho života znamenají pro rodiče velkou dávku štěstí, lásky, něhy, ale i starostí a odpovědnosti. Je samozřejmostí, že se rodiče snaží pro své dítě udělat maximum, aby bylo zdravé, spokojené, a aby co nejlépe prospívalo.

Jenže každé dítě je originál, vnímá svět svým jedinečným způsobem a neopakovatelná je i jeho povaha, potřeby a možnosti. Od narození je potřeba tyto věci pomalu odhalovat jako skryté tajemství a přitom čekat mnohá překvapení.

 

Profesionálně zpracovaný horoskop podle okamžiku a místa narození nabízí možnost, jak nahlédnout do duše vašeho děťátka a lépe porozumět tomu, co je pro něj přirozené, co bude potřeba více rozvíjet, k čemu může mít talent, jak ho budete nejlépe motivovat k učení, co ho bude nejvíce zajímat, jaké sporty a aktivity pro něj budou vhodné a co vaše dítě od vás nejvíce potřebuje.

 

Nevíte, proč vaše miminko pláče, když mu z vašeho pohledu nic nechybí? Pokud má Lunu nebo Merkur v Blížencích, nejspíš pro to, že se nudí, potřebuje, abyste na něj mluvili, chce nosit po místnosti a ukazovat nové věci. A chcete vědět, co si o vás myslí dítě s Lunou ve Štíru? Nebo jaký sport je vhodný pro dítě s Marsem v Kozorohu?

 

Horoskop zobrazuje potenciál, který má dítě k dispozici a který mu můžete už od narození pomáhat rozvíjet. Nabídne vám mnoho praktických a užitečných námětů ušitých přímo na míru. Upozorní i na možné problémy, kterým je možné včas účinně předcházet.

 

Rozumní rodiče vědí, že pro dítě je lepší, když mu pomohou rozvinout to, co je pro ně přirozené, než když ho budou vést k tomu, jaké by mělo být podle jejich nejlepších představ.

 

Horoskop je přehledně zpracovaný materiál, který vám může být rádcem a průvodcem po celé dětství a dospívání vašeho syna nebo dcery. Vkládám do něj svůj osobní pohled a mnohaleté zkušenosti z poradenské astrologické praxe i osobní zkušenost s výchovou svých tří dětí.

 

Jedním z hlavních rysů dětské osobnosti je postavení Slunce (Sluneční znamení), které určuje způsob, jakým se bude dítě přirozeně vyvíjet.

S určením správného slunečního znamení ale může být problém, pokud se někdo narodil ve dnech, které jsou obvykle uváděné jako začátek nebo konec jednotlivých znamení. Níže jsou uvedená data, pro která je možné určit správné znamení s jistotou.

Beran (narození 22.3.-18.4.)*
Býk (narození 22.4.-19.5.)*

Blíženci (narození 23.5.-20.6.)*
Rak (narození 23.6.-21.7.)*
Lev
(narození 24.7.-21.8.)*

Panna (narození 25.8.-21.9.)*
Váhy (narození 25.9.-22.10.)*
Štír (narození 25.10. –21.11.)*
Střelec (narození 24.11.-20.12.)*
Kozoroh (narození 23.12.-19.1.)*
Vodnář (narození 22.1.-17.2.)*
Ryby (narození 20.2.-19.3.)*

 

* pokud se dítě narodilo ve dnech, které u žádného znamení uvedeny nejsou, mohou vzniknout pochybnosti, do kterého znamení patří. Každý rok totiž přechází Slunce z jednoho znamení do druhého v trochu jinou dobu. O správné určení svého slunečního znamení můžete zdarma požádat astroložku Blanku Vojáčkovou e-mailem na adrese astro@aksos.cz (uveďte prosím jméno, celé datum narození včetně roku, čas a místo narození dítěte, do předmětu zprávy napište: Znamení).

 

Dítě se Sluncem v Beranu může mít netrpělivou povahu, někdy se už záhy projevují náznaky agresivity. Malé batole touží všechno prozkoumat a může se vztekat, když ho v tom někdo omezuje. Později je třeba takové dítě více hlídat, protože se bez zábran vrhá do různých dobrodružství. Hrozí zejména úrazy hlavy. Toto dítě raději s něčím začíná než dokončuje, proto je snadné při nežádoucí činnosti odvést jeho pozornost jinam. K učení je podpoříte tím, že budete podněcovat jeho zvědavost. Fyzická aktivita je pro takové dítě velmi důležitá, jinak může být divoké a svou energii bude uvolňovat nežádoucím způsobem.

Dítě se Sluncem v Býku: Toto dítě bývá obvykle klidné, většinou není příliš aktivní. Na změny byste je měli připravovat postupně a opatrně, prudkým změnám se může bránit. Může být choulostivé na onemocnění krku, v chladném počasí by mělo mít šálu. Může mít příjemný hlas, čistě zpívá. Vytrvalost a odolnost může přerůst v tvrdohlavost. Pohodlí je pro toto dítě velmi důležité, někdy se jeho touha po klidu může jevit jako lenost. Pokud má dítě sklon k tloustnutí, je třeba ho povzbuzovat k pohybu. Ve škole může být pomalejší, ale vytrvalé, úkol dokončí. Kladně reaguje na dotyky, potřebuje chovat, mazlit se.

Dítě se Sluncem v Blížencích může být oslnivé, bystré, čilé a živé. Intenzivně se zajímá o své okolí, je činorodé a brzy se unaví. Stále mluví, stále klade otázky a chce znát odpověď. Ve škole se zajímá o všechno nové, ale špatně udržuje pozornost déle na jednu činnost. Je třeba vést je k tomu, aby věci dokončilo. Rádo čte a nejlépe se učí pomocí slovní komunikace. Dobrou metodou je škola hrou a humorné prostředí. Nejhorší je nuda – nerado se učí věci nazpaměť.
Ke kázni je možné je přimět vysvětlením. Logické důvody přijme.

 

Dítě se Sluncem v Raku je už od narození velmi citlivé na své okolí. Na špatnou náladu nebo smutek matky může reagovat pláčem. Toto dítě miluje domov, do školky nebo do školy vstupuje zprvu neochotně. Mělo by mít s sebou aspoň oblíbenou hračku. Ve školce bude rádo, když si zvykne a bude zde cítit známé ”rodinné” prostředí.
Pokud je nejisté, kňourá a dožaduje se pozornosti. Potřebuje zejména emocionální jistotu. Jakmile by pociťovalo nedostatek lásky, uzavře se do ulity, ze které ho bude velmi obtížné vylákat.

Dítě se Sluncem ve Lvu je optimistické a rádo přitahuje pozornost. Není dobré ho hlasitě obdivovat a nepřiměřeně chválit, protože by to pak považovalo za své výsadní právo. Je ale velmi důležité věnovat mu pozornost, jinak se bude vztekat.
Je přirozeně laskavé, velkorysé a tvůrčí, proto může přitahovat přátele. Vyžaduje přepychové věci, aby mohlo udělat dojem. Je dobré nejprve ho pochválit, teprve pak něco vytknout. Budete-li je povzbuzovat, bude se chovat skvěle, aby se mohlo vyhřívat na vaší chvále.

Dítě se Sluncem v Panně nejlépe reaguje na spořádané prostředí a vyhovuje mu pravidelný řád. Je rádo čisté, upravené. Rádo pomáhá, má smysl pro podrobnosti, úkoly dělá obvykle pečlivě. Má velkou duševní sílu, schopnost soustředit se a dobrou paměť. Problémem může být vlastní sebekritičnost a kritika rodičů vše ještě zhoršuje. Snaha zavděčit se je pak na úkor spontánnosti. Takovému dítěti pomůže ujišťování, že nemusí být dokonalé.

 

Dítě se Sluncem ve Vahách potřebuje být stále ve vztahu s někým dalším. Ke každé činnosti potřebuje společníka. Jeho cílem může být spravedlivě usmířit protivníky. Nemá rádo hádky, křik, konflikty. Ale miluje diskuse. Snaží se nastolit harmonii, kdykoli je to možné. Je přirozeně spravedlivé, inteligentní, někdy nerozhodné. Vyhýbá se konfliktům. Rodiče by měli podporovat estetické cítění a umělecké schopnosti, měli by dítěti pomoci smířit se s tím, že nic není ideální.

 

Dítě se Sluncem ve Štíru může mít už od dětství upřený pohled, kterým se vás snaží přesvědčit. Často pozná, co si myslíte. Je velmi citlivé a snadno zranitelné. Ve škole může mít potíže, pokud se cítí odlišné. V době dospívání byste mu měli nabídnout možnosti vybití jeho negativní energie. Věnujte úsilí snaze dostat dítě z jeho uzavřenosti. Jeho hloubání a přemýšlení by nemělo přerůst v depresi. Jeho osobnost musíte respektovat, jednat s ním čestně a otevřeně.

Dítě se Sluncem ve Střelci: bývá plné energie a nadšení. Fyzická aktivita mu prospívá, obvykle brzy chodí. Potřebuje hodně volnosti a pobyt na čerstvém vzduchu.
Ve škole bývá oblíbené a snadno nachází přátele. Potřebuje dostatek času na studium, ale také na zábavu a hry. Bývá upřímné a má smysl pro poctivost. Může mít talent na cizí jazyky. Úkolem rodičů je vštípit dítěti, že nemůže mít všechno a hned, že u všeho je dobré dodržovat rozumnou míru a že některá omezení jsou nutná v zájmu bezpečnosti.

 

Dítě se Sluncem v Kozorohu bývá ctižádostivé, pracovité, spolehlivé a vytrvalé. Snaží se vyrovnat dospělým, chce si zasloužit úctu a respekt. Jeho zájem se může ubírat ke starším dětem, může vypadat přemoudřele, rádo radí dospělým a organizuje jim jejich čas. Ve škole je snaživé, může zastávat různé funkce. Problémem může být pesimismus. Pomožte tomuto dítěti vidět také radostné stránky života. Neklaďte na ně vysoké nároky a vyjadřujte mu bezpodmínečnou lásku.

 

Dítě se Sluncem ve Vodnáři v sobě má určitou nepředvídatelnost. Pokud se dítěti znelíbí pravidelný režim, je dobré jej změnit. Můžete i experimentovat. Toto dítě má rádo nové věci. Brzy projeví svou svobodnou povahu, takže se rodiče mohou cítit odstrčeni. Má objektivní a logický přístup k životu, škola by mu neměla dělat potíže. Brzy bude samostatné, nebude chtít doprovázet všude za ručičku. Autoritativní výchova by se mohla obrátit proti rodičům. Budete-li dítě považovat za rebelanta, snadno se odcizí. Apelujte na jeho logiku a rozumnost.

Dítě se Sluncem v Rybách: je citlivé, potřebuje mimořádnou lásku již od narození. Matka pro ně představuje ostrov bezpečí v děsivém světě ještě dlouho po porodu. Tento pocit bezpečí se snažte dítěti zachovat co nejdéle. Neposílejte je brzy do předškolních zařízení, dokud na to nebude zralé. Nesmějte se mu pro jeho dětinskost. Má-li dítě pocit bezpečí, je milé, radostné a vždy ochotné pomoci. Tyto děti jsou nejvíce ohrožené případnou nečinností a bezcílností, snadno podlehnou negativním vlivům.

Blanka Vojáčková, astro@aksos.cz

 

Písemně zpracovaný horoskop dítěte včetně osobní konzultace nebo zásilku s horoskopem a s nahrávkou výkladu na CD si můžete objednat na adrese www.astro.aksos.cz   nebo na telefonu 723051039

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přidat komentář

Reklama

Reklama