Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Ftalátáty v přebalovacím pultu a dětském dalekohledu

Česká obchodní inspekce varuje před dalším nebezpečným výrobkem, tentokrát jde o přebalovací pult pro kojence. U výrobku byl zjištěn vysoký obsah nebezpečných látek, tzv. ftalátů, které mohou u dětí vyvolat alergické reakce a hormonální poruchy. Uvedla to televize Nova.

ČOI výrobek původně odebrala na základě stížností spotřebitelů ke zkouškám mechanické odolnosti. Při té příležitosti nechala provést i testy chemických vlastností. Podle Zdeňka Zavázala z ČOI byl zjištěno, že obsah ftalátů přesahuje limitní hodnotu 280krát.


Podle zjištění televize Nova je výrobek stále volně v prodeji. Zavázal uvedl, že ČOI v současné době vydává opatření k jeho stažení z trhu. Český distributor nebude tentokrát postižen, protože jde o výrobek z Evropské unie. Firma Cam, která přebalovací pulty vyrábí, se tak bude zpovídat italským orgánům.


Minulý týden ČOI zjistila nebezpečný obsah ftalátů u dětského dalekohledu Bin Oculars, dovážený z Číny. Distributor, firma Alltoys, už dalekohledy stáhl z trhu a ti, co si je zakoupili, je mohou vrátit.


Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Prosba
    Prosba (anonym)

    Ahoj, udělej Damiánkovi radost, potřebuje tvůj hlas. na adrese: http://www.hvezdyeuronics.cz/user/106846 a klikni na tlačítko Hlasuj. A pokud ho chceš podpořit, sdílej všude ! MocMocDěkujeme

    Pro 01, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama