Embryonální výchova

V Orientu se považuje výchova dítěte v mateřském lůně za mnohem důležitější než výchova po porodu. Tento "trénink" se nazývá Tai-Kyo, to znamená "výchova během embryonálního vývoje". Důraz je kladen především na stravování,fyzickou aktivitu a duševní a duchovní postoj matky, což bezprostředně ovlivňuje vyvíjející se plod.

Strava.

Výživa embrya a plodu zcela závisí na výživě matky. Plod se vyvíjí velice rychle a proto je i velice citlivý na všechny jedy, které se k němu mohou krví matky dostat. Oplodněné vajíčko se postupně zvětší třímiliardkrát. To znamená přibližně desetmilionkrát během každého dne po dobu devíti měsíců. Dospělí se mění mnohem a mnohem pomaleji a mohou tedy snášet vyšší znečištění. Právě rychlost vývoje a abnormální citlivost jsou důvodem pro zvýšenou kvalitu stravování těhotné ženy zejména v prvních třech měsících, kdy se u embrya vyvíjejí všechny orgánové systémy.

Když těhotná žena přijme například aspirin, prášek na spaní a nebo sní nějakou silně nevyrovnanou potravinu (např.cukr),zůstávají škodlivé důsledky v těle tři až čtyři dny. Plod prodělává svůj vývoj v extrémně znečištěném prostředí a v určitých případech to může způsobit vrozené deformace nebo duševní opožděnost.Fyzická aktivita.

Jestliže je těhotná žena líná, pak má její dítě často tentýž sklon. Jestliže se naopak stále něčím zaměstnává, pak i její dítě bude mít sklon k aktivitě. Dostatek dobré fyzické aktivity způsobuje, že dítě takové ženy je silnější, hutnější, aktivnější.

Postoj duševní a duchovní.

Jestliže si žena během těhotenství zachovává klidnou a mírumilovnou mentalitu, bude mít její dítě sklony stát se také osobností jemnou. Naopak: hněvá-li se nebo vzteká-li se žena často během těhotenství, bude mít dítě sklon stát se osobností nešťastnou.

Otec má v tomto případě stejnou odpovědnost jako matka. Měl by se snažit neustále vytvářet atmosféru štěstí a míru po celou dobu ženina těhotenství. Muž má na myšlenky a pocity své partnerky vždy velký vliv.

V mnoha orientálních zemích začínala žena od počátku těhotenství dělat pořádek ve svém denním životě. Pravidelně uklízela byt nebo dům, prala všechny své oděvy a připravovala se na novorozence.Jak jen to bylo možné, pokoušela se vyloučit ze svého života knihy a další rozptýlení, které se zabývaly zločinem, válkou, tajemstvími a záhadami, sexem a dalšími podněty nadměrně vzněcujícími představivost. Aby kultivovala svou duchovní stránku, žena byla podněcována k tomu, aby vyjadřovala svou vděčnost předkům, přírodě a vesmíru. Tento pocit pořádku, řádu, vděčnosti a klidu se přenášel i na dítě.

autor m.k.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Aneta
    Aneta (anonym)

    Přijďte říct, že nesouhlasíte se zabíjením nenarozených dětí: http://pro-zivot.pise.cz/26232-pozvanka-pochod-pro-zivot-2010.html

    Bře 16, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama