Do zimy s teplou čepicí

Je poměrně známou věcí, že nejvíce tepla uniká z těla hlavou. To dobře vědí seveřané, kteří v zimě neudělají bez pořádné čepice ani krok. Oproti nim máme k pokrývkám hlavy trochu vlažný vztah, ale u dětí bychom neměli zásadu "hlavy v teple" podceňovat. Teplá čepice totiž zajistí, že jim nebude zima ani na ruce či nohy.

Pokud chodíme v zimě prostovlasí, nutíme organismus, aby vynakládal přednostně energii na ohřátí hlavy. Má totiž „naprogramováno“ snažit se ochránit mozek před prochladnutím. Jenže tahle vynaložená energie pak chybí periferním částem těla - rukám a nohám, které tak rychleji prochladnou,“ vysvětluje Kateřina Princová ze Ski a Bike Centra Radotín, jež je výhradním dovozcem dětského oblečení Reima v České republice.

Kateřina Princová zároveň doporučuje pořídit dětem aspoň dvě čepice - jednu lehčí na přechodné jarní a podzimní období a druhou teplejší na zimu. „Vždy by ale měla být vyrobená z materiálu, který je dětem příjemný a hlavně funkční, aby neprofoukla a neprovlhla.“

Tip: Jak vybrat správnou velikost čepice pro dítě?
Velikost na čepici se uvádí jako obvod hlavy dítěte. Snadno jej změříte pomocí krejčovského metru, který obtočíte okolo hlavy zhruba ve výšce 2 cm nad obočím dítěte. Nesmí však jít přes uši. Velikosti 46 odpovídá věk 0-1 rok, 48 (1-2), 50 (3-4), 52 (5-6), 54 (6-7), 56 (7-12).?

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Catherine
    Catherine (anonym)

    Hi, it's Catherine! Almost everyone is using voice search with their Siri/Google/Alexa to ask for services and products in 2018, and in 2019, it'll be EVERYONE of your clients. What you are missing out on. Right now, I can only find doktorka.cz on text search after going through a few pages (that's BAD), competitors above are winning all the traffic and $$$$! Fulfill all your clients' questions on your website and earn their business! Learn how easy it is : https://goo.gl/6h8hfW Get your voice search optimized content: https://goo.gl/tQh8J7 Starts at $20, regular SEO content starts at $10 Best, Catherine

    Pro 30, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama