Děti mohou nosit kontaktní čočky již od osmi let

Zatímco oční lékaři a optikové dětem mladším dvanácti let vůbec nedoporučují kontaktní čočky, američtí odborníci tvrdí, že je mohou nosit již děti osmileté.

Přesto potvrdili, že menší děti mají problémy s aplikací kontaktní čočky do oka a z oka a hodí se pro ně tudíž nejvíce jednodenní kontaktní čočky, přičemž ty, o něž je potřeba speciálně pečovat, a stejný pár se aplikuje opakovaně několik dní po sobě, vůbec nedoporučují.


"Většina rodičů ani netuší, že jejich osmileté děti jsou schopny zodpovědně pečovat o kontaktní čočky, které si samy aplikují do vlastních očí. Proto se tito rodiče ani u očního lékaře neinformují. Děti z naší studie se nespoléhaly na pomoc rodičů při nasazování a vyndávání čoček," tvrdí Jeffrey Walline ze Státní univerzity v Ohiu ve vědeckém časopise Journal of Optometry and Vision Science.


Vědci z Ohia tvrdí, že s aplikací čoček nemělo problém devět z deseti dětí, nicméně je skutečností, že na malých dětech zkoušeli jen jednodenní čočky, u nichž odpadá nutné večerní ošetření v čistícím roztoku. Jednodenní čočku si dítě každé ráno nandá do oka z hygienicky baleného obalu a večer ji před usnutím zahodí do koše.


Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Aniette
  Aniette (anonym)

  Nejen téma očních vad probíráme na stránkách www.komunita111.cz nebo www.trijednicky.cz Pokud Vám záleží na Vašem zdraví, tak nakoukněte.

  Pro 31, 2013
 • Obrázek uživatele Verůů
  Verůů (anonym)

  tady popisují kontaktní čočky u dětí, jestli je to pravda, tak jsou čočky pro děti ok. http://ocockach.cz/kontaktni-cocky-u-deti/

  Feb 24, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama