Děti by měly jíst bio stravu

Existuje mnoho důvodů, proč by děti již od malička měly dostávat co nejčastěji bio potraviny.

·    
Od druhé světové války ve světě výrazně stoupla míra používání pesticidů.

·    
Děti snědí, vypijí a vdechnou více pesticidů v poměru ke své váze než dospělí; navíc jsou jejich tělíčka ve vývinu.

·    
Jedna studie provedená v Seattlu v USA zkoumala děti školního věku a zjistila, že děti, které nejedly bio stravu, měly v moči šestkrát vyšší obsah pesticidů než ty, jež od­rostly na bio potravinách.

·    
Některé nové studie spojují poruchy chování s jistými potravinovými aditivy.

·    
Těžké kovy, jako například olovo, a pesticidy snižují mentální schopnosti a zvyšují agresivitu lidí.

·    
National Children's Study (Národní dětská studie) v USA v roce 2000 zjistila, že ADHD a vývojové vady postihují 18 % všech dětí školního věku - to znamená téměř jedno dítě z pěti. Míra výskytu rakoviny u dětí v USA stoupla v rozmezí let 1975 a 1998 o 21 %,
a každým rokem vzroste zhruba o jedno pro­cento.

Vystavení se účinkům pesticidů představuje zá­važné riziko pro rostoucí miminka a děti. Každá ne-bio potravina zvyšuje daný vliv dvěma způ­soby: Zaprvé dítě pesticidy stráví. Za druhé koupí ne-bio výrobků podporujete zemědělské podniky, které znečišťují půdu a podzemní vodu. Neexistuje kouzelný odpadkový člun, který by to všechno odvezl kamsi pryč.   

Zdroj: Bio máma – zdravé dítě, nakladatelství ComputerPress

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (10)

 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Dobrý den, reaguji na Váš titulek k článku. Domnívám se, že bio-potraviny nemusí být bezpečné i když jsou stále více propagované viz odkazy z tisku např.: 1)r. 2008- Pozor na plesnivé biofazole – tisková zpráva SZPI, Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce v posledních dnech zjistili dva případy, kdy se na trhu vyskytovala balení biofazolí, v nichž část zrn byla plesnivá. V obou případech se přitom jednalo o fazole z velkých zásilek z Číny, které do spotřebitelských balení balila firma PRO-BIO, obchodní společnost s.r.o. 2) r. 2009: Brokolicový Hamánek pro kojence kvůli dusičnanu mizí z obchodů. Do obchodů se dostala nevyhovující kojenecká výživa od společnosti Hamé. Kvůli vysokému obsahu dusičnanu bude BIO Hamánek s brokolicí stažen z prodeje. Společnost o tom informovala na svých stránkách.

  Feb 23, 2010
 • Obrázek uživatele Rozdíl
  Rozdíl (anonym)

  mezi bio a nebio je v tom, že nebio-zemědělci hnojí umělými hnojivy ve dne, kdežto ti bio v noci.

  Feb 23, 2010
 • Obrázek uživatele Merlin
  Merlin (anonym)

  mezi bio a nebio je v tom,...Tento vtip je už ohraný a vy jste s prominutím pěkný pablb. Až budete jaro co jaro jezdit dobrovolně pomáhat některému ze zemědělců, který používá PŘÍRODNÍ hnojiva a celkově je svou mentalitou nahony vzdálen dnešním lidem, kterým jde hlavně o co největší zisk v co nejkratším čase, pak můžete něco mlít. Já několik farem na vlastní oči viděl a pomáhal tam - vy zaručeně ne, tak co to kdákáte? Lenko, vy jste taky dobrá umělkyně. Že občas něco zplesniví, to se snad může stát i jakékoliv jiné potraviny. A pokud máte potřebu kupovat hotové dětské výživy, místo abyste svému děťátku vařila ČERSTVÉ příkrmy, lituji vás. Když už, tak si aspoň přečtu složení na obalu, ne?? Dusičnany se běžně na etiketě uvádějí. No každopádně, co je bio, nemusí být nutně zdravé, ale i tak jde obvykle o lepší volbu. Ideální je samozřejmě jíst zdravě (bez mléka, cukru, nadbytku masa, perlivých vod a limonád, přílišné soli atd), a ještě k tomu v biokvalitě, ale není to u všech potravin nepostradatelné. Doporučuji použít vlastní rozum, vlastní hlavu a hlavně nevěřit reklamám a ovcím z davu.....

  Bře 02, 2010
 • Obrázek uživatele pro Merlin
  pro Merlin (anonym)

  Dříve se říkalo BIO a teď se říká KINO.

  Bře 02, 2010
 • Obrázek uživatele karolína
  karolína (anonym)

  Průšvihy s potravina (že je v nich, co by být nemělo nebo naopak, že v nich není, co by být mělo) jsou na každodním pořádku. Do médidí se však většina průšvihů nedostane. Vždy za tím stojí určité lobistické a konkurenčí tlaky. Jakmile jde o bio produkt, je to vždy ve všech médiích a zprávách.

  Bře 09, 2010
 • Obrázek uživatele test
  test (anonym)

  v testu kontrolovali bio potraviny a to jsem byla překvapená bio potraviny ani náhodou nesplnovaly to co maj no hlavně že jsou dražšší!mají reklamu a tím nás tak lákaj že jsou nej...!ale pozor někdy to tak není skoro v75%néé!byla jsem dost překvapená!

  Bře 09, 2010
 • Obrázek uživatele Katka z Liberce
  Katka z Liberce (anonym)

  kupuju bio, protože mám doma dítě alergické na všechnu chemii v potravinách, jsem dost ráda, že už to v čechách není výjimka. a pro imunitu bereme doplňky stravy, nejvíc curenzym a taky bylinkové čaje, jsem ráda, že i ty mohu sehnat v biokvalitě.

  Kvě 10, 2010
 • Obrázek uživatele katka
  katka (anonym)

  já nevím, mně stačí a klasa a jsem spokojená. Taky je dobrý enzym curenzym a vitamíny.

  Čer 01, 2010
 • Obrázek uživatele Peter Skuhravy
  Peter Skuhravy (anonym)

  Doplněk stravy Apo-curenzym active + nattokinase uvedený do oběhu po 31. 1. 2012 MUSÍ BÝT STAŽEN z lékáren http://www.obran.cz/doplnek-stravy-apo-curenzym-active-nattokinase-uvedeny-do-obehu-po-31-1-2012-musi-byt-stazen-z-lekaren/2012/07/26/

  Črv 31, 2012
 • Obrázek uživatele JohankaDl
  JohankaDl (anonym)

  Tady http://www.feedo.cz/shop/zdrava-detska-eko-vyziva/ je docela dost bio výživy pro děti, která určitě závadná nebude, tak nevim nevim...

  Kvě 30, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama