Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Cviky vhodné v těhotenství a jako příprava na porod

Tyto nenáročné cviky jsou bezpečné pro většinu těhotných žen. Před zahájením jakéhokoli cvičebního programu se však vždy poraďte s lékařem a nikdy se nenuťte do něčeho, co vám už není příjemné.

Cviky na záda a břicho
Postavte se zpříma, zaujměte přirozený a uvolněný postoj, nohy mírně rozkročené, paže podél těla. Zvolna se natáčejte nejdřív doprava, pak doleva, postoj zůstává vzpřímený, nohy na místě.

Cviky pro správné držení těla
Lehněte si na záda, ruce natažené zpříma za hlavou. Nadechněte se a natáhněte, jak nejvíc můžete, a zároveň tlačte záda a kolena k podlaze.

Cviky pro pružnost a dobrý krevní oběh
Při každé příležitosti, např. při sledování televize nebo při čtení, jděte do dřepu a posaďte se s nohama křížem chodidlo na chodidlo.

Cviky na uvolnění kyčlí
Posaďte se nebo nebo si lehněte na podlahu, kolena pokrčená, chodidla u sebe. Nenásilně tlačte kolena dolů k podlaze, vydržte a uvolněte.

Cviky na břišní svaly
Lehněte si na záda nebo bok, pokrčte kolena, ruce jsou na břiše. Nadechněte se a při výdechu zatahujte břicho. Chvilku vydržte, dýchejte normálně, pak se uvolněte.

Z knihy: Rodinná encyklopedie alternativní medicíny, nakladatelství Výběr Readers Digest

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Ela
    Ela (anonym)

    Během těhotenství je důležité cvičit, tělo se pak lépe vypořádá s porodem. Před porodem se hlavně doporučuje cvičit pánevní dno a masírovat hráz, můžu doporučit cvičit pomocí aniballu http://www.aniball.cz/jak-cvicit/, já osobně s ním mám dobré zkušenosti.

    Zář 10, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama