Reklama

Břišní tanec má příznivé zdravotní účinky a pomáhá rodičkám

Orientální, neboli břišní tanec má příznivé účinky na zdraví, krásu a psychickou pohodu tančící ženy. Porodní asistentky ho doporučují budoucím maminkám, protože jim usnadní porod.

Novinářům to řekla Tamara Marková, která břišní tanec vyučuje. Připomněla, že vznikl jako tanec rodiček ve střední Africe, kde ho ženy primitivních kmenů dodnes s rodičkou tančí a napomáhají tak hladkému průběhu porodu.

Tento tanec prospívá ženám v jakémkoli věku, uvedla gynekoložka Henrietha Nazari. "Břišním tancem se uvolňují blokády páteře a bolesti zad, zvyšuje se pohyblivost kloubů, posiluje břišní a zádové svalstvo a upravují se zažívací problémy," vypočetla. Důležité podle ní je i to, že tanec prohlubuje kontakt ženy s vlastním tělem, tím i prožívání sexu. Uvolnění a posílení svalů v oblasti pánve přispívá k léčbě neplodnosti.

"V Německu je břišní tanec uznán jako léčebná metoda a respektují to i některé zdravotní pojišťovny," řekla Nazari. Viceprezident Svazu zdravotních pojišťoven Vladimír Kothera ČTK řekl, že kursy břišního tance české pojišťovny nehradí. "Pokud by to ale bylo v rámci rehabilitace, v níž je třeba i plavání pro nastávající maminky, zřejmě by to z fondu prevence šlo," dodal.

V těchto dnech přichází na trh výuková videokazeta břišního tance. Dvě procenta z výnosu prodeje dostane nadační fond Kapka naděje. Jeho ředitel Pavel Boček ČTK řekl, že za peníze budou zakoupeny inhalátory pro děti trpící zhoubnými chorobami krve.

Reklama

Zdroj: ČTK

Reklama

Komentáře

kiwita (Út, 25. 4. 2006 - 20:04)
Naše lektorka břišních tanců nás upozornila, že v pokročilejším těhotenství je třeba tančit opatrně. Přece jen se zapojují do pohybu takové svaly, o kterých třeba ani nevíme, že je máme, takže zvlášť začínající tanečnice by měly být opatrnější - pokud ještě nemají pohyby při tanci zažité a samozřejmé.
Jinak s článkem souhlasím!
Reklama