Reklama

Léčení úzkostných poruch alternativní medicínou

Při léčbě úzkostných poruch bychom se neměli stavět zády ani k alternativní medicíně.

Má mnoho co nabídnout, ačkoli její obraz je permanentně poškozován těmi, kdo si z léčitelství udělali výnosný obchod založený na našem utrpení, nevědomosti a sklonech k magickému myšlení. 

 Jak odlišit dobrého léčitele od podvodníka či experimentátora? Odpověď na tuto otázku je podobná jako v případě ostatních pomáhajících profesí, což potvrzuje i jeden z našich zkušených léčitelů:

"Skutečný léčitel vystupuje skromně, nehovoří halasně o svých pacientech, zvláště pak o známých osobnostech. Také jeho "ordinace" by měla vypadat skromně a člověk by v ní měl cítit jakousi uklidňující sílu. Pokud léčitel dorazí k vám domů, měl by vyzařovat klid a pohodu. Léčitel by měl být nezištný a schopný pomoci komukoli. Nepotřebuje si podávat inzeráty, protože lidé si ho najdou sami."

 Můžeme si být jisti tím, že pokud nám "léčitel" slíbí uzdravení do dvou dnů, jde o trik, podobně jako v případě garance našeho zázračného vyléčení prostřednictvím prapodivných bylinných preparátů.

Neměli bychom zapomínat ani na fakt, že ne všechno, co pochází z přírody, je našemu zdraví prospěšné.

Téměř každá rostlina má široké spektrum pozitivných i negativních účinků na náš organismus, a to nemusíme zrovna žvýkat durman nebo konzumovat muchomůrku zelenou. Jeden příklad za všechny:

Pokud již užíváme - nebo se chystáme užívat - některé ze SSRI antidepresiv, měli bychom si dát pozor na bylinku třezalku tečkovanou (lat. Hypericum perforatum). Její užívání, ať už ve formě čaje, nebo kapslí, může zvyšovat nežádoucí účinky SSRI antidepresiv.

Skutečně nebezpečné může být, pokud nám "léčitel" naordinuje okamžité vysazení léků nebo nás od psychiatrické léčby zrazuje. Věříme-li ovšem v léčivé síly (energie), jež současná věda zatím odmítá, není důvod léčitele vyškrtnout ze seznamu těch, kdo nám mohou pomoci. Jedná se výlučně o otázku naší víry a osobní zkušenosti.

Většina podpůrných aktivit, včetně umění relaxace, které nám mohou nemalou měrou prospět při léčbě jedné z úzkostných poruch, vyplyne většinou z psychoterapeutického procesu nebo se jejich potřeba spontánně objeví tehdy, dojde-li ke zlepšení našeho stavu díky užívání psychofarmak. Nemusíme proto hledat ve vnějším světě další informace či spíše návody na to, jak se efektivně uvolnit nebo co dalšího udělat pro svůj duševní i duchovní rozvoj.

To pravé a jedinečné, pozitivní, naplňující, uspokojující i tvůrčí, ale především hojivé se totiž od počátku skrývá především uvnitř nás samých.

 Zdroj:Jeroným janíček - Když úzkost bolí (Portál)

Reklama
Reklama

Komentáře

Jiřina (Pá, 5. 6. 2009 - 22:06)
V květnu jsem se účastnila léčebného pobytu v Luhačovicích s Dr. Jundou,přednostou psychosomatického oddělení Kijevské kliniky.Bylo to úžasné, zázračné, doporučuji
všem!Naučil mě i dalších 60 účastníků, jak si pomoci sám sobě.Funguje to! A ten člověk své profesi rozumí !Více na internetu........
Josef (Po, 12. 12. 2011 - 20:12)
Třezalka snižuje účinek léků...
Karla (Pá, 22. 1. 2016 - 10:01)
Dobrý den, já jsem zrovna dobalila zavazadlo na pobyt také v Luhačovicích nějakém hotelu Alexandria. dostala jsem to od manžela jako dárek k vánocům. Jedu úplně sama a už se nemohu dočkat toho klidu od všeho a od všech!!! Byldlíme společně se zeťákem dcerou a jejich dvojčaty a musím říct, že po vánocích od toho všeho ráda vypadnu. Někdy je to skvělé být takhle pohromadě ale někdy je toho prostě moc. Mám v ceně i nějaké procedurytak doufám, že se vrátím nabytá energií a klidem!
Jarek (St, 27. 4. 2016 - 06:04)
Dobrý den, já jsem zrovna...Dobrý den ,ojí manželce právě diagnostikovali poruchu úzkostlivosti a jsem z toho hodně mimo. Říkám si, že za to asi můžu i já svým způsobem. Dostala na to léky a bude chodit na terapie.Chtěl bych pro ni udělat ještě něco navíc, abych jí ukázal jak ji miluji a hodlám ji podržet. Chtěl jsem se zeptat jak dopadla vaš návštěva v Alexandrii v Luhačovicích, protože jsme ze Zlína tak bych jako wellness pro ni chtěl zvolit něco co je poblíž až nemusí třeba 33-4 hodiny někde cestovat...Někde jsem četl že tam neubytovávají deti? Je to proavda? To by bylo skvělé protože těch má taky doma plné zuby...
Lenka (Čt, 16. 6. 2016 - 16:06)
Dobrý den ,ojí manželce...Vaše žena má velké štěstí že vás má! Wellness je skvělý nápad, žena ho určitě ocení. Co se týká Luhačovic a konkrétně hotelu Alexandria, tak si myslím že tam právě z takových důvodů, jaký máte vy, malé děti skutečně neubytovávají (já tam tedy žádné neviděla, a měli to psané i někde na stránkách tuším)... Ale určitě ji tam neposílejte samotnou, raději jeďte vy nebo nějaká kamarádka s ní, tam je totiž božský klid, který vybízí k přemýšlení a často k chmurným myšlenkám:( tak aby to nemělo opačný vliv...Hlavní je že vaše žena má někoho kdo ji hodlá podržet a doma má potřebný klid!
Vzhůru do Alex… (Čt, 16. 6. 2016 - 17:06)
Tak chmury tam mít teda nebude! Alexandrie je krásná a optimistická a v Luhačovicích je co vidět. Ať si koupí nějaké radosti v buticích, mají tam pěkné věci. Určitě naváže nějakou konverzaci , hodně žen jede samotných. Vy, pane manželů, zůstaňte doma a přestaňte z ní dělat bytost, která potřebuje u prdýlky manžílka 24 hodin. Nic ve zlém, ale já toho mého miluji, když se kolem mě pořád nemotá. Snižuje mi zo sebevědomí.
Bovaryová (Čt, 16. 6. 2016 - 17:06)
Přesně. Mám takovýho troubu doma už 20 let. Všechno by mi pomáhal, dělal se mnou, kontroloval...pomalu vložky počítal. Myslíte že se mám? Dusí mě a já se uzavírám do sebe a mám depresi. Vždyť on je tak hodný! Leze mi na mozek a já mám úzkost z toho, že se bojím přiznat sama sobě jak je mi tento hodný člověk, který by za me dýchal, protivný a jak se těším, až odjede ráno do práce!!!
Janča (So, 6. 8. 2016 - 08:08)
Přesně. Mám takovýho...Souhlasím že Alexandrie je krásná a celkově pobyt tam byl aspoň pro mě skvělý zážitek, ale taky jsem tam byla s partnerem...Mě víc těší když mám s kým jít na procházku, a odpočatá po skvělé masáži si popovídat s někým blízkým...(a opravdu mi není 20 a nemám poblázněnou hlavu :-D) Hold každý to má jinak, říkám si že pokud paní má poruchu úzkostlivosti (nevím sice přesně co to obnáší) tak jezdit sama i na to nejkrásnější místo pro ni možná nebude to pravé...Aspoň kámošku bych jí tam doporučila ;)
Markéta (Čt, 11. 3. 2021 - 13:03)
Mohl by mi tu někdo říct své zkušenosti s alternativní medicínou? Něco jsem si studovala a přišla jsem na to, že máme v těle vibrace, které mohou být nízké nebo vysoké.
Lucie (So, 13. 3. 2021 - 17:03)
Ano, to máte pravdu, zdravé tělo nebo tedy zdravý organismus vibruje na vyšší frekvenci než ten nemocný. Pokud máte nějaký zdravotní problém, tak za tím mohou stát právě nízké vibrace.
Markéta (Po, 15. 3. 2021 - 13:03)
Takže zvýšením vibrací se může vyléčit i zdravotní problém?
Lucie (Čt, 18. 3. 2021 - 21:03)
V podstatě ano, ale není to rozhodně tak jednoduché. Vibrace snižují všechny závislosti, jako jsou třeba cigarety, alkohol, káva atd… Může to být však i duševní závislost třeba na penězích. I myšlenka může mít negativní dopad na naše správné vibrace, takže si musíte dávat pozor na to, o čem přemýšlíte. Já osobně pravidelně docházím na křišťálovou postel kristalovapostel .cz , kde mi pomáhají odbourat stres a zvýšit mé vnitřní vibrace.
Steve (Pá, 22. 1. 2016 - 15:01)
Kdo by se nezbláznil ...
Reklama