Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Cola vyvolává hyperaktivitu

S nepříjemnou zprávou pro všechny milovníky coly, zejména však pro její mladistvé konzumenty, přicházejí norští vědci. Na základě výzkumu, jehož se účastnilo přes 5000 patnáctiletých a šestnáctiletých chlapců i dívek, odhalili, že u mladistvých vyvolává nežádoucí hyperaktivitu.

Nadměrnou a nezvladatelnou činorodost, jíž se tato choroba projevuje, má podle nich zřejmě na svědomí nejen kofein, ale i velké množství cukru, jež nápoj obsahuje. Dospělý organismus se s tím vyrovnává snadněji, dospívající se však, jak ze závěrečné zprávy cituje německý odborný časopis Apotheke Umschhau, dostávají po první skleničce do jakéhosi rauše, který dalším popíjením coly po zbytek dne přikrmují.


Vědci v této souvislosti připomínají, že obsah litrové láhve běžné coly má stejnou kalorickou hodnotu jako čtyřicet kostek cukru.


Zdroj" Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele gregory
  gregory (anonym)

  To jsou mi novinky....

  Feb 20, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Hovno vyvolava, hovno!

  Feb 21, 2007
 • Obrázek uživatele jááááááá
  jááááááá (anonym)

  mno a co jako tak z toho bzdem tlustý a tou hiperaktyvitou to shodime tak neni problem ne :)

  Dub 15, 2007
 • Obrázek uživatele Mašek
  Mašek (anonym)

  Mňo, ideální kombinace hyperaktivity a zvýšené hladiny cukru:) Nebejt to pohádka pro dospělý. V cole jsou většinou umělý sladidla a že by po ní byli děti hypeaktivnější ještě jinak, než hledáním vhodných míst k odlehčení jsem opravdu nezapsal:)))) Není to nakonec zase jenom reklama, když už výrobcovi coly klesá asi 10 posledních let výnos z akcií?

  Dub 15, 2007

Přidat komentář

Reklama

Reklama