Batolata v restauraci

Dalším významnou součástí společenského života vašeho dítěte je společné jídlo s rodinou v restauraci. Setkání s přáteli může být jednak pro všechny zábava a jednak se tím rozvíjí společenské dovednosti dětí. Tipy pro oběd v restauraci:

Jídlo pro dítě nechte donést co nejdřív.

Informujte se, kde je rychlá obsluha a kdy tam bývá nejvíc lidí.
 

Vezměte s sebou něco, co při čekání na jídlo zabaví: papír s pastelkami, knížku, hračku atd.

Pro dítě objednávejte speciálně: misku zeleniny, kterou bude moci přežvykovat, porci připravenou bez soli apod.

Neobjednávejte automaticky z dětské­ho menu - bývá obvykle plné tučných smažených jídel! Radši místo toho objed­nejte poloviční porci něčeho opravdu zdravého.

Pro všechny případy si nezapomeňte s sebou vzít zdravé pití a svačinku.

 Zdroj: Penny Preston - Vaříme dětem - 125 tisíc kombinací zdravých jídel, nakladatelství CPress

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (63)

 • Obrázek uživatele Karin
  Karin (anonym)

  Nebo ještě líp, netahejte děcka do restaurací vůbec! Na malé uřvánky není nikdo při jídle zvědavý!

  Feb 18, 2012
 • Obrázek uživatele Dah
  Dah (anonym)

  Karin tak seď doma na prdeli a žer u televize.Na takový krávy zase není zvědavej personál v restauraci.Pindo.

  Feb 18, 2012
 • Obrázek uživatele Karin
  Karin (anonym)

  Karin tak seď doma na prdeli...Pche by mě zajímalo jak by se tobě líbilo, kdyby sis chtěl v klidu dát oběd a vedle tebe by ječelo nevychované děcko, běhalo sem všude možně a otravovalo ostatní hosty. A tu krávu si vyprošuji, husy jsme spolu nepásly.

  Feb 19, 2012
 • Obrázek uživatele Jarda
  Jarda (anonym)

  Pche by mě zajímalo jak by...Ty jsi důchodkyně?

  Feb 19, 2012
 • Obrázek uživatele Alena
  Alena (anonym)

  to se teda musím Karin zastat, malé děti samozřejmě v restauraci zlobí, protože se nudí a pro okolí je to teda hodně nepříjemné. Když má máma děcko, tak se mu má tedy věnovat a ne ho nechat se nudit, jenže to by pak neměla vysedávat na prdeli a krafat s kamarádkami u kafíčka. Nechat dítě poflakovat po hospodě a ječet je bezohlednost vůči ostatním hostům.

  Feb 19, 2012
 • Obrázek uživatele Majka
  Majka (anonym)

  z článku: "Setkání s přáteli může být jednak pro všechny zábava a jednak se tím rozvíjí společenské dovednosti dětí". Kdyby někdo z mých přátel vzal batole do restaurace, tak přesně nevím, jakou zábavu bychom si užili. To, že bychom se postupně museli všem v restauraci omlouvat? A při příchodu do restaurace hned vytočit obsluhu dotazem, jestli jsou dostatečně rychlí a ať dítěti přinesou speciálně upravenou stravu ihned? Ten člověk co to psal se zbláznil. Batolata do restaurace nepatří. Způsoby u stolu se mají naučit doma a při velkých rodinných oslavách. Rodina je tolerantnější, resp. se to od ní očekává.

  Feb 19, 2012
 • Obrázek uživatele Dah
  Dah (anonym)

  Pche by mě zajímalo jak by...Krávou seš a zůstaneš,o tom žádná.

  Feb 19, 2012
 • Obrázek uživatele Nina
  Nina (anonym)

  V cizích zemích je to nermální jít s dítětem do restaurace nebo do kavárny.I maminky malých dětí mají nárok si vyjít na kávičku či oběd s kamarádkami.To mně osobně vadí opilec co otravuje.

  Feb 19, 2012
 • Obrázek uživatele Nino,
  Nino, (anonym)

  V cizích zemích je to...normální je to i u nás. Jde o tu toleranci z obou stran. Pokud se rodiče s dětmi chtějí najíst, nic proti tomu. Ale dost často je vidět sobeckost rodičů vůči okolí, když je dítě už neposedné, plačtivé a má svůj čas na spánek nebo si neví s nudou rady, je na rodičích, aby to včas uznali. Jenže oni sedí a sedí, protože tatínek nemá dopito páté pivo a maminka na něj čeká. Pak se od stolu ozývá okřikování, pláč, celá restaurace má po klidu, kolikrát jsem zaslechla po odchodu "takové hospodské rodince" úlevu od ostatních- NO konečně je to napadlo! Takže oboustraná tolerance, ale na nezbytnou vhodnou dobu a ne tam vysedávat a dělat si z hospody hřiště. Je to smutný pohled na ty děti, jak by radši byli venku na procházce, jenže to by maminka nemohla v klidu pokuřovat. A co si myslet o rodičích, i toho jsem svědkem, když batole je v restauraci ještě ve 22hod.?

  Feb 19, 2012
 • Obrázek uživatele Nina
  Nina (anonym)

  Nic nelze k tvému článku doat,snad jen to,že tady je to o něčem jiné.V cizině většinou sedí rodiče s dětmi venku na terasách a po dvaadvacáté hodině tam vidět sedět rodiny s kočárkama je bšžné.Ale když by dítě zlobilo a obtěžovalo ostatní,nevím proč tam vysedávat.Takové dítě potřebuje zábavu.Do restaurace s dítětem asi tak:dát si kávu nebo oběd,chvilku poklábosit a šup s dítětem domů nebo na dětské hřiště.Kdyby byly na dětských hřištích restairace,tak by maminky chodily tam:o).

  Feb 19, 2012
 • Obrázek uživatele Nino,
  Nino, (anonym)

  Nic nelze k tvému článku...takže jsme se shodly, jen to sezení po nocích s kočárkama jsem viděla v cizině pouze v jižní části, kde se žije v noci kvůli horku.

  Feb 19, 2012
 • Obrázek uživatele Nina
  Nina (anonym)

  Ano shodly,ale s karin bych se neshodla.Její reakce jsou agresivní.Jsem už starší ženská a děti mi v restauracích nevadí.Asi jsem měla štěstí na děti co jsou hodné a nebo je to tím že to nevnímám.

  Feb 19, 2012
 • Obrázek uživatele Bimetalová
  Bimetalová (anonym)

  Není dítě jako dítě, některé jsou, zejména holčičky způsobné už ve 2 letech a není problém. Ale nedávno jsem zažila jistou fuchtli, která naprosto volně nechávala pobíhat po restauraci svá asi 4-letá dvojčátka. Dělali kravál, obtěžovali ostatní hosty, loudili na nich jídlo. Matka se tomu jen nablble usmívala, jednalo se o ten typ, který dělá kariéru a v 38 si uvědomí, že jí tikají "biologické hodiny". A děti mohou všechno. Měla jsem, co dělat, abych se ovládla jí něco neříct, ale přešla jsem to. Vrcholem večera bylo, že dětičky strhly slavnostní tabuli asi pro 20 osob. A matka se usmívala jen do té doby než jí vrchní sdělil, že škodu jí napočítá k účtu. Paní začla řvát "víte, kdo já jsem, pingle?" a podobné neomalenosti. Nakonec to skončilo příjezdem policie, protože paní skutečně nic hradit nehodlala. Policie zjistila její totožnost, paní nic nezaplatila a náhodou přítomný exekutor coby host se nabídl, že to z ní bude exekučně vymáhat. Docela dobrá show, jen je s podivem, že ženská se nejenom neomluvila, ale ještě dokázala všem sprostě vynadat včetně policajtům i exekutorovi.

  Feb 19, 2012
 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

  Možná mám divné děti, ale v kavárně nebo restauraci prolémy nedělají. Starší tři, mladší dva roky a jdeme-li někam n čokoládu nebo pohár, nikoho neruší a chovají se jako lidi... Pravda, že na obědě jsme ještě nikde nebyli, to by bylo na ně moc dlouhý, ale hodinka v kavárně je úplně v pohodě...

  Feb 19, 2012
 • Obrázek uživatele to to byla kráva!!!
  to to byla kráva!!! (anonym)

  Není dítě jako dítě,...já si taky myslím, že za škody zodpovídala ona, měla si je hlídat. Na nás maminka jen zvedla obočí a už jsme byli jak pěny, a to byla na nás hodná, ale měla autoritu. Obecně se mi nelíbí, když do 14 let je dítě neodpovědné za škody, viděli bysme tu změnu, kdyby to rodiče měli platit. Výchova by pak byla důraznější na rodiče, kteří své děti sice milují, ale zásady jim nevštěpují.

  Feb 19, 2012
 • Obrázek uživatele PL
  PL (anonym)

  Možná mám divné děti,...taky si myslím, že to jde, když jsou lidé rozumní a pak to nemůže ani nikomu vadit

  Feb 19, 2012
 • Obrázek uživatele dan
  dan (anonym)

  S kamarádem a jeho ženou jsme si šli posedět do jedné restaurace v Praze , neviděli jsme se dva roky(byli v zahraničí) a bylo o čem povídat. Bohužel jsme se prakticky neslyšeli.Dvě rodinky s dětmi a jedna maminka s kamarádkou a dvěma uječenými kluky, kteří neustále ječeli a tahali se o hračky.lítali po celé restauraci, vráželi do stolů a všichni hosté jich měly plné zuby.K tomu se rozrřvala holčička s té rodiny hned vedle, protože nechtěla jíst to co ji dali.Lidé od vedlejšího stolu odešli a obsluze řekli, že v takovém řevu opravdu nemůžou jíst. My pak taky šli pryč.Někteří rodiče si myslí, že jejich uřvané děti mohou rušit všechny , zažili jsme dokonce malé dvouleté dítě v kině večer.

  Feb 19, 2012
 • Obrázek uživatele Majka
  Majka (anonym)

  S kamarádem a jeho ženou...Tohle je problém a je mi líto obsluhujícího personálu. Vždy, když tady máme klienta na delší jednání, tak se mu věnujeme nejen v práci, ale i mimo: obědy, večeře, koncerty, divadlo, opera,... Už jsme několikrát museli požádat obsluhu o stornováíní objednávky, jelikož jsme se neslyšeli. Vždy šlo o starší maminy, které měly na "lepší" restauraci a tak se šly pochlubit, že konečně porodily. Děti byly naprosto nevychované. Stačil pohled a bylo jasné, že matka chce konflikt. Aby nás mohla seřvat, že nenávidíme děti. I to už se stalo... Takže kvůli takovým nánám, jsme přestali chodit už do dvou vyhlášených podniků. Jeden z majitelů s naší firmou skvěle vychází a nám je ho líto. Slíbil nápravu, ale ta situace je pro něj nepříjemná. Někdy si říkám, když už se dítě chová přes míru, že pořádná facka by té matce neuškodila. Aspoň by se jí prokrvil mozek a třeba by svět začala vidět reálně: nikdo na její dítě není zvědavý.

  Feb 19, 2012
 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

  asi do těch kaváren chodíme málo, ale tohle jsem tam ještě neviděla. Podle mě stačí dětí naučit, že to, co říkám myslím vážně. Vztekáš se v obchodě? Vracíme nákup a jdemem domů. V restauraci? Zaplatíme, všem se omluvíš a domů. Ale máme jiný problém. Když se u stolu vedle baví hlasitě dva lidé (kupodivu napříč věkovými kategoriemi), jak taktně požádat, aby upravili slovník, když už se musí bavit tak hlasitě? Několikrát se mi stalo, že se synek zeptal: Maminko, co je to kurva? nebo Proč ten pán pořád říká vole? a podotýkám, že chodíme do relativně slušných kaváren a slyšela jsem to i v cukrárně od důchodců:-(

  Feb 20, 2012
 • Obrázek uživatele hmm...
  hmm... (anonym)

  asi do těch kaváren...také nepříjemný. Asi bych potomkovi dostatečně nahlas vysvětlil, že tato slova jsou velice neslušná, ve společnosti nepřípustná a používá je jen neslušný člověk.

  Feb 20, 2012
 • Obrázek uživatele děti v restauraci
  děti v restauraci (anonym)

  Pod takovým článkem vždycky komentují maminky o tom, jak nechápou proč si někdo stěžuje, protože jejich dítě je v restauraci hodné, a když zlobí, tak se všem omluví a okamžitě odejdou... Prosím, to mi přijde jako vhodné řešení. Jdu s dítětem někam, kde to není vysloveně pro děti, ale doufám že to bude v pohodě, když to není v pohodě, tak se sbalím a okamžitě vypadnu. V reálu jsem třeba šla s kamarádkami do kavárny (upozorňuji, že jsme byly v kuřáckém patru, ačkoli přízemí bylo nekuřácké) a ve vedlejší "místnosti" (částečně přepažené, ale jenom symbolicky) seděla skupinka lidí, převážně ženy, a k nim patřily tři předškolní děti, které začaly v celém patru běhat v kruhu a křičet. Několikrát jsem je zahnala zpátky do jejich místnosti (nebyly tam dveře, takže to stejně nepomáhalo), maminky to viděly, ale neřekly dětem ani slovo, pak jsem požádala obsluhu ať je vyvede, obsluha řekla že se nechce s nikým hádat, nakonec jsme se tedy sebraly a odešly bez dopití a bez zaplacení. Kdo chce děti, ten by měl v první řadě vyhodit lifestylové časopisy o "skloubení dětí se vším možným", pak vidíme maminku s kočárem v začuzené hospodě, a tatínka jak šlape na kole s dítětem v krosně po hlavní silnici na Benešov (kdo to neví - není tam žádná krajnice). Všichni v okolí jsou obtěžováni, dítě roste jak dříví v lese, navíc je samo hrozně otrávené (pobavily mě maminky, které vřískaly že "dítě má právo jít do kavárny" - vsadím se, že každé předškolní dítě bude štěstím bez sebe, když mu někdo toto právo odepře, a maminka ho bude muset vzít na nudné hřiště a do trapné cukrárny). Sakra, dítě není kabelka, kterou vláčíte všude s sebou jako doplněk. Dítě je živá bytost, která má svoje specifické zájmy a potřeby, a mezi ně rozhodně nepatří sedět v kavárně nebo v kadeřnictví nebo hodinu tvrdnout v módním butiku. Když to nedokážete respektovat, tak si kupte panenku.

  Feb 26, 2012
 • Obrázek uživatele Soňa
  Soňa (anonym)

  Pod takovým článkem...Jasně, to není věcí těch dětí, děti většinou návštěvu restaurace ani kavárny nevyžadují. Spíš se tak realizují jejich matky. Já sama mám 2 malé děti a v životě by mne nenapadlo tahat je do restaurace. Jdeme tam bez dětí, pro ně to nemá žádný smysl.

  Feb 27, 2012
 • Obrázek uživatele alena
  alena (anonym)

  Jasně, to není věcí těch...taky mám ten názor.taky to tak praktikuji. ale často jezdím za svou už dnes dospělou dcerou do Prahy a tak si uděláme vždy hezký den a jdem do restaurace na obídek a někdy je to hrůza kočárky zaparkované přímo u stolu a matky krmí mimča tím co si objednali sami to je smutné z mého pohledu tedy asi jsem vychovávala své 3 děti jinak vařila jim poctivě zelen.polívčičky a dobré papání pro děti a né restaurační jídla. no nezůstanem jen u oběda a někdy zajdem i na věčeři a hrůza i tam jsem zahlédla několikrát i v22h matky s kočárky hrůza hrůza aspon pro mne! kolikrát večer hraje hudbo někde se i kouří a dítě má mpřeci mít svůj řád! ale jak jsem koukala tak to byli matka takévé ty zbohatlé co jim na ničm nezáleží a né matky normální domácí. takže někdy si říkám že s dcerou raději zůstanem doma opravdu kvůli těm malinkejm prckků co brečej ale oni za to nemohou to jejich snobský matky by měli být za to bytí.

  Feb 27, 2012
 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

  Neříkám denně (na to stejně nemám), ale když jdeme třeba do muzea, do divadla nebo tak něco, nevidím nic špatného na tom, vzít dítě do kavárny na čokoládu. Taky ne na dlouho, přece svoje dítě znám a vím, jak dlouho vydrží sedět v klidu na zadku. A nemyslí si, že když se chodí výjimečně, že by tím nějak trpělo, naopak z toho má zase trochu jinej zážitek

  Feb 27, 2012
 • Obrázek uživatele Jarmila
  Jarmila (anonym)

  Kde naleznete V Ceske lipe restauraci s Detsjym koutkem?prosim poradte.

  Led 15, 2018
 • Obrázek uživatele Google
  Google (anonym)

  Kde naleznete V Ceske lipe... Restaurace Wildcook Boženy Němcové 2942

  Led 15, 2018
 • Obrázek uživatele Klára
  Klára (anonym)

  Deti mam rada. Nezvladam nevychovane a casto i sproste rodice, ktri si myslí, že produkty jejich kopulace musi VSICHNI zboznovat a budou jim vse tolerovat. Kdyz neci dite prokrici celou cestu letadlem, aniz by ho matka jakkoli usmernila, prorve a prozlobi většinu casu v restauraci, zaslouzilo by si i s povedenou maminou vyhodit ven. Dite, podobne jako pes je zavazek a jine muze obtezovat, kdyz si je poridim, musim s tim pocitat a holt tech nekolik malo let budu volit aktivity tak abych druhe neobtezovala (odpustim si jizdy MHD a nakupy ve spickach kdy je oboje plny lidi, odpustim si dlouhe lety, kdyz vím ze je moje dite uplakane. Pro nastvane a pasivni diskutery nize mam osvedcene doporuceni, vemte s sebou do blizkosti takových rodicu psa (bez nahubku) nebo pozvete k vedlejsimu stolu v kavarne bezdomovce, uvidite jak se drze maminky rozprchnou...

  Črv 08, 2018
 • Obrázek uživatele Bohuš
  Bohuš (anonym)

  Hotel Pytloun Liberec a jeho atrakce pro děti - otřesný zážitek... Ječení, řev, hulákání, rozeřvaná matka jedna i druhá. Naštvaní hosté. Nyní už hledáme jen ubytování bez dětských atrakcí u hotelu. Takový houpačkový cirkus se hodí někam do rekreačních center a ne k hotelu, kde se ubytovávají služební cesty apod. Jedna rodina otráví a naštve celý hotel. A Pytloun prodělal, naštvaní hosté chodili do klidné restaurace s venkovním posezením bez houpaček a řevu o pár metrů dál.

  Črv 08, 2018
 • Obrázek uživatele Brigita
  Brigita (anonym)

  Neříkám denně (na to...Když máš dítě vychované tak, že víš, že bude hodné, tak to určitě není žádný problém, ano v restauraci, ani kdekoliv jinde. Jenomže všechny děti dobře vychované nejsou. A v je ta potíž...:(

  Črv 08, 2018
 • Obrázek uživatele ...omluva za překlepy...
  ...omluva za př... (anonym)

  Když máš dítě vychované......a v tom je ta potíž...

  Črv 08, 2018
 • Obrázek uživatele Mirka
  Mirka (anonym)

  Kdyby se uměly chovat, tak nikomu nevadí, ale do hospod, barů a restaurací, myslím, nepatří! Pokud jsou vychované, nekřičí a nelítají jak pominutý po obchoďáku, jistě je to v pohodě... Někdy je to řev, že se to nedá vydržet, určitě to znáte.

  Črv 08, 2018
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Kdyby se uměly chovat, tak...A co teprve kdyz zacne taková ta spravna bio matka v restauraci prebalovat posrane dite. Primo na stole, kde se ji, a to jen proto ze restaurace nema prebalovaci pult na WC! To je bezva zazitek.

  Črv 08, 2018
 • Obrázek uživatele To se stalo?!
  To se stalo?! (anonym)

  A co teprve kdyz zacne...No fuj!

  Črv 08, 2018
 • Obrázek uživatele Kolísko
  Kolísko (anonym)

  Ani do kavárny a už vůbec do hospody děti nepatří. Na dětských akcích se dospělí taky neožírají. Všechno má svoje místo, dávno vymyšlený a roky fungující. Zákaz kouření není pozvánka "vemte sem děcka"...

  Črv 08, 2018
 • Obrázek uživatele Eremita
  Eremita (anonym)

  Před pár lety bylo nemyslitelné jet s kočárem do jakéhokoliv obchodu, prostě parking před kvelbem byl normální praxí, z hlediska bezpečí mírně na hraně. Ale tahat tak malé děti třeba do kaváren je další extrém. Těm včetně miminek sluší příroda, procházka, restauraci si užívají rodiče. A že se mnohé děti chovají jako zpovykaní frackové, je zásluha (ne)výchovy nebo nezájmu rodičů.

  Črv 08, 2018
 • Obrázek uživatele Krokouš
  Krokouš (anonym)

  Ženštiny s kočárkem si myslí, že se všichni z nich poserou. A z hospod se tak stávají dětské hřiště.

  Črv 08, 2018
 • Obrázek uživatele Libor Komár
  Libor Komár (anonym)

  Ženštiny s kočárkem si...Trochu pokory a slušnosti, Krokouši. Jinak správně. Žádné děti do hospod nepatří. Mámy mají děckám navařit doma a ne s nima chodit po hospodách...

  Črv 09, 2018
 • Obrázek uživatele Kristýna
  Kristýna (anonym)

  Jsem obsluha v kavárně a nikdy jsem žádnou maminku s kočárkem nevyhodila, ale vypleskaná z nich taky nejsem. Pokud je dítě v kočárku a spí nebo prostě jen klasicky žvatlá nebo si hraje, tak nevidím problém v jejich návštěvě. Ale pokud však dítě hodinu a půl hystericky řve a maminka to má na háku, tak to pardon, ale takové maminky nemají v kavárně co dělat. Frajerka dělá, že neslyší a my máme nervy nadranc. Nehledě na to, že když já si jdu někam sednout na kávu, tak nemám zapotřebí celou návštěvu poslouchat vřískající dítě. Nezáleží na tom, zda je maminka s kočárkem vpuštěna, ale jak se dítě chová a jak se k tomu dotyčná postaví.

  Črv 09, 2018
 • Obrázek uživatele nevím, jak dalece si to matky uvědomují, ale
  nevím, jak dale... (anonym)

  on na ty rozežrané fakany v hospodě totiž není nikdo zvědavý. Matky vychovávají "osobnosti" nechají je vřískat lítat po celé místnosti, obtěžovat kohokoliv a dělají, že nic nevidí. Když jdeme do restaurace a jsou tam s malým děckem, jdeme raději jinam. Nikdo není zvědavý poslouchat vřískot umíněného, rozmazleného fracka.

  Črv 09, 2018
 • Obrázek uživatele Miko
  Miko (anonym)

  Problém je ten, že si maminky myslí, že když mají dítě, můžou si dovolit vše. Divím se, že za hezkého počasí musí jet jednu zastávku autobusem místo procházky... Když jsme měli děti malé, směl do autobusu pouze jeden kočárek a bylo to, a nikdo neprotestoval. Co se týká kaváren, dřív to nešlo, aby se vysedávalo po kavárnách celý den a vykecávalo se, od toho byla mateřská, aby se člověk staral o dítě, ne ho nechal dělat si co chce... Kolikrát by zasloužili rodiče pár facek...:(

  Črv 09, 2018
 • Obrázek uživatele Goal
  Goal (anonym)

  Nevadi mi male deti, ktere se umi u stolu chovat a neobtezuji ostatni, tech je ale jako safranu. A jeste jsou rodice pysni, jak se ma jejich ratolest k svetu. Totez v letadle, kde nechaji deti volne behat mezi sedadly a personal si netroufne pomalu nic rici. Pri prvni turbulenci, kdy si dite rozcisne ofinku, budou zalovat spolecnost.

  Črv 09, 2018
 • Obrázek uživatele Kukuřínek
  Kukuřínek (anonym)

  Tyhle příhody člověka nutí k zamyšlení, že Herodes byl docela sympaťák.

  Črv 09, 2018
 • Obrázek uživatele Verprag
  Verprag (anonym)

  Jednou se mi stalo, že vedle u stolku v kavárně-cukrárně seděly asi 4 matky s kočárkama a několika pobíhajícími dětmi, které tak vřískaly, že nebylo slyšet vlastního slova. Když je ostatní lidé upozornili, že nám to vadí, tak mladé matky nám jednoduše řekly ať tedy jdeme jinam a začaly provokativně hromadně kojit ! No, tak jsme radši odešli... Taky jsme měli děti, ale k druhým jsme měli ohledy. Nyní je jiná doba, některé matky jsou bezohledné. Takže i já jsem pro omezení vstupu lidí s dětmi do kaváren, kam lidé chodí pro pohodu a klid.

  Črv 09, 2018
 • Obrázek uživatele Moave
  Moave (anonym)

  To je panečku paráda. Tak zamezit narvání se s kočárem do večerky je diskriminace, ale to, že nakupující bez kočáru pak nemá šanci se vejít, jeho diskriminace není. Mohl by mi někdo vysvětlit, co má co batole či dítě do tří let dělat v Makru? Nebo v kavárně či restauraci??? Proč nikdo nahlas neřekne, že je to spíš neomalenost dnešních maminek, které mateřství povýšili na ikonické poslání ve smyslu "já jsem MATKA" a vy všichni se z toho musíte pos...kládat... Jako bychom my dřív nejezdily s kočárky, jako bychom nebyly matky. Panečku, řidič tramvaje řekl, že druhý kočár nevezme a už jsme mazaly přes celé město pěšky a žádnou z nás nenapadlo ani pípnout. Prostě jsme měly smůlu, že zastávku před námi byla některá s kočárem rychlejší... Vím, že je dnes horší doba, že nejde jen tak nechat kočárek někde stát (protože by ho někdo čmajznul i s dítětem) jako jsme mohly my. Ale dá se to přece vyřešit chvilkovým hlídáním a ne se drát všude s děckem. Nebo zajet do takového obchodu, kde kočár nikomu nepřekáží. Taky tak jezdím s vnučkou. Ale přece když budu jako podnikatelka chtít udělat velkonákup v Makru, tak taky určitě mám někoho, kdo by mi to dítě hodinu pohlídal. A kávičkovat si můžu doma, až dám dítě spát, nebo někde s ostatními maminkami v soukromí na zahradě.

  Črv 09, 2018
 • Obrázek uživatele Moave
  Moave (anonym)

  To je panečku paráda. Tak...Narážím tím na epizodu, jak si jedna taková mamina stěžovala u ombudsmana, že je do Makra zakázán vstup s malými dětmi...

  Črv 09, 2018
 • Obrázek uživatele Kopejtko
  Kopejtko (anonym)

  Tak třeba v GB je standardní, že děti do 12 let nesmějí do restaurací, všichni to respektují a nikoho nenapadne se tomu vzpírat. To jen tady mají matky dojem, že před nimi a jejich řvoucím potomstvem každý upadne na zadek. Nevychovaný spratek v restauraci otráví život všem...

  Črv 09, 2018
 • Obrázek uživatele Milena
  Milena (anonym)

  Narážím tím na epizodu,...Taky jsem o tom četla... A mám stejný názor. Kojenci a batolata do kaváren prostě nepatří, říkejte si co chcete. Pokud si maminka stěžuje u inspekce, ta by měla hned dát podnět i sociálce... Děti mají být venku, v přírodě, a ne aevřené někde v hospodě. A pokud jde o nákupy, tatínek, nebo babička mohou pohlídat. My jsme babičku neměli, vychovali jsme 4 děti a nikdy nás nás nenapadlo jít s nima v batolecím věku do restaurace! Je to o zbytečném pohodlí a o bezohlednosti k tomu malému i k okolí.

  Črv 09, 2018
 • Obrázek uživatele Radka
  Radka (anonym)

  Nejlepší by bylo, kdyby maminy zalezly do baráků, bytů a vůbec nevylézaly, aby neobtěžovaly nervózní důchodce, co? To co je venku normální, je tady problém. Chybí přirozená inteligence a tolerance.

  Črv 09, 2018
 • Obrázek uživatele Roman
  Roman (anonym)

  Nejlepší by bylo, kdyby...Nikdo po vás nechce, abyste seděla doma, ale děcko opravdu nemá co dělat v kavárně. Jděte s ním do přírody a hrajte si s ním. Ne jenom důchodce otravují řvoucí děcka, pokud jste si všimla...

  Črv 09, 2018
 • Obrázek uživatele Dalibor
  Dalibor (anonym)

  Víte, kdo má poslouchat celé odpoledne řvaní rozjívených děcek? Maminky místo procházky zaparkují v cukrárně a je o "radost" vystaráno. Sejde se jich třeba 6 k tomu 10 dětí a normálním lidem nezbývá, než kavárnu nebo cokoli jiného vyklidit. Pokud jsou ta děcka vychovaná, není problém. Ale kolik takových je?

  Črv 09, 2018

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama