Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Aromaterapie u kojících žen

Aromaterapie u kojících žen je bezpečná v případě použití následujících rostlin: heřmánek, cedr, bergamot, levandule, kakost, grapefruit, jasmín, neroli, růže, santal, ylang-ylang, olej z listů čajovníku. Přitom je třeba zvýšit pitný režim a před kojením dítěte důkladně umývat prsní žlázy. Je nezbytné zdůraznit, že kojící žena nesmí používat česnekový éterický olej. V období kojení se nedoporučuje používat čisté éterické oleje. Mohou se dostat do úst dítěte nebo na jeho pokožku.

Stimulace tvorby mléka - mezi rostliny, které stimulují tvorbu mléka, patří bazalka, verbenka, kakost, jasmín, jalovec, heřmánek, fenykl, kmín, kopr -používáme je ve formě aromatizace vzduchu nebo jako obklady prsních žláz.

Mastitida - objeví-li se příznaky mastitidy, je možné použít kakost, šípek, růži, fenykl.

Ragády bradavek - zmizí po použití mandlového oleje, do kterého se přidá po jedné kapce levandule a čajovníku v poměru 1:3 k základnímu oleji. Aplikovat nejméně 2x denně.

Snížení laktace - kojení dítěte mateřským mlékem je nejoptimálnější formou krmení. Avšak, je-li třeba z jakýchkoli příčin dítě odstavit, může matka ke snížení laktace použít obklady s mátou peprnou, šalvěji lékařskou, šalvěji muškátovou, petrželí, česnekem.

Zdroj: N.V. Nagornaja - Aromaterapie v pediatrii

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama