Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Akupresura jako první řešení nejčastějších dětských potíží

V každodenním životě se dítě setkává s mnoha nemocemi, jejichž příznaky a projevy lze použitím zvláštních vhodných technik zmírnit, případně i zcela vyléčit.

Potíže, jako je únava, nechutenství, malátnost, bolest v krku, bolest břicha nebo břišní kolika, bolest zubů či cestovní nevolnost, mohou rodiče s dobrými výsledky snadno léčit sami, pokud tyto problémy nepředstavují začátek závažnějšího onemocnění. Pouze pokud toto řešení nezabere, musí se rodič obrátit na dětského lékaře, který umí rozpoznat závažnost problému.

Tradiční čínská medicína, akupunktura a akupresura jsou našim terapeutickým technikám i mentalitě našich lékařů i rodičů velmi vzdálené. Přesto je akupresura mezi mnoha technikami doplňkové léčby relativně snadnou metodou přinášející spolehlivě výsledky. V Číně, zemi odkud pochází, ji všichni rodiče umějí používat, a dokonce se vyučuje i ve školách.

Akupunktura a akupresura mají mnoho společného jak v základních principech, tak i v masážních bodech, ale energetický stimul, který získáme akupresurou, je samozřejmě mnohem slabší a kratší než při akupunktuře, takže je snáze kontrolovatelný a nemá vedlejší účinky.

Akupresura je snadná terapeutická metoda a při dobré přípravě dává rodiči, který chce být vědomým strážcem zdraví svého dítěte, účinné nástroje k léčení nejběžnějších potíží, dříve než se u dítěte rozvinou do skutečných nemocí vyžadujících zásah lékaře, jak jsme se již zmínili výše.

 

Akupresura pro rodiče s dětmi (Portál)

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama