Sedm zákonitostí dětství

Sedm zákonitostí dětství

16.1.2008 00:00  |  Rodina a děti

Helmut von Kiigelgen - dlouholetý člen výboru mezinárodního sdruženi mateřských škol se sídlem ve Stuttgartu popisuje v následujícím textu několik zákonitostí, které, pokud je budeme jako rodiče respektovat a zahrneme je do svých výchovných přístupů, umožní našim dětem optimální a přirozené dětství. Takové dětství je v naší době sice stále vzácnější, ale pro zdravý vývoj budoucích generací je nesmírně důležité. Úvaha byla otištěna ve WELEDA Nachrichten (Zpravodaj WELEDA) v roce 1996 v Německu.... celý článek

Komentářů: 2 | Poslední komentář: 16.1.2008 11:41

Komentáře

reagovat 16.1.2008 09:39 - Hanka

Mohu jen vděčně souhlasit! Je to příjemné potvrzení mého názoru a naděje, že i v dnešní bezohledné době jsou snad ještě i další lidé, kteří toto chápou... Děkuji za článek!

reagovat 16.1.2008 11:41 - Andy

Já souhlasím a tleskám, že to někdo chápe natolik, že z toho udělá výtažky pojmů a dojmů:)) Přesně tak, tady vidíte, že děti nejsou zlé, uřvané, zapšklé, bez schopnosti empatie...děti jsou jen vizitkou svých rodičů, to my jsme jejich vzory, které se snaží napodobovat...autorita není ten, který neustále poučuje, zakazuje a trestá...autorita je ta, kdo chápe, naslouchá, rozumí a toleruje samotvárnost a přirozený vývoj jedince!!!

Za všechny děti prosím rodiče, aby neformovaly své ratolesti do svých vlastních ideálů, ale aby jen dohlížely na jejich zdravý fyzický i mentální vývoj. Jednou se vám vaše trpělivost vrátí v podobě krásného, upřímného a láskyplného vztahu mezi rodiči a dětmi:))

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Mohu jen vděčně souhlasit! Je to příjemné potvrzení mého názoru a...
Hanka  |  16.1.2008 09:39

Já souhlasím a tleskám, že to někdo chápe natolik, že z toho udělá...
Andy  |  16.1.2008 11:41

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *