Výzva za bezpečný porod

Výzva za bezpečný porod

20.10.2011 00:01  |  Rodina a děti

Výzva za bezpečný porod vznikla pod záštitou České ženské lobby. Od jejího zveřejnění již výzvu podpořily stovky lidí, včetně desítek veřejně známých osobností, lékařů a lékařek. ... celý článek

Komentářů: 15 | Poslední komentář: 17.12.2011 20:51

Komentáře

reagovat 20.10.2011 22:09 - Katka

nebýt v porodnici a nebýt císařského řezu, umřela bych i s dítětem. Jsem pro nemocnice a doktory.

reagovat 20.10.2011 22:37 - !!!

Nedovolte těm bláznivým ženským porody doma. Jejich slepičí mozeček není schopen pochopit, že ohrožují nejen sebe ale hlavně životy těch novorozeňat!! Baby jedny bláznivý!!!

reagovat 21.10.2011 13:14 - Alena

V zájmu života a zdraví nenarozených dětí, striktně zakázat zákonem nezodpovědným "matkám" rodit doma, ale pouze pod odborným vedením porodu a dohledem zkušených lékařů a zdravotních sester v porodnicích! Nenarozené děti se nemohou sami bránit a jsou v ohrožení života!!

reagovat 22.10.2011 19:39 - ////

A budou si pak dámy platit péči o poškozené děti? Je to hejno bláznivých bab...

reagovat 23.10.2011 16:40 -

ty "bláznivé" chápu,ačkoli rozhodně nesouhlasím. Za tohle mohou doktoři a sestry v porodnicích. Už bych nikdy nechtěla mít dítě. Doma bych nerodila, tak šílená nejsem.Ale zažít znovu porodnici, to raději zůstat bezdětná!

reagovat 23.10.2011 20:43 - /////

ty "bláznivé"...

a co Vám tak zlého udělali?

reagovat 23.10.2011 20:43 - /////

ty "bláznivé"...

a co Vám tak zlého udělali?

reagovat 23.10.2011 21:50 -

Jen jeden z mnoha případů a jsou i mnohem otřesnější!! Všude na netu se to dá najít, nejen já. Ale i mnohé další ženy odmítají už rodit.
Naprostá katastrofa a jako prvorodička mám doživotní trauma. Na porod jsem se těšila, Motol jsem volila vzhledem ke svému rizikovému těhotenství. V poradně jsem byla většině doktorů pro smích neboť jsem měla komplikaci, kterou nidko nevěděl jak řešit, tak si z toho aspoň dělali srandu. Nicméně k porodu jsem se dostala prasknutím vody. Ten den jsem byla v porodnici sama, všude zhasly aby šetřili, sestra pořád připomínala jak by byla děsně nerada aby někdo rodil, že už konečně ať je klid. No takže jsem držela nohy u sebe, jen aby mne tadle nerodila. Opocená až na zádech.Kontrakce slabé, neotvírala jsem se, tak mne doporučili vyvolávání.Po aplikaci gelu mne zapomněli na koze, takže jsem pak hulákala na uklízečku ať mne někdo jde sundat.To už se rozjeli kontrakce co minutu. Trvalo 5 hodin, nedostala jsem žádný přípravny pokoj, za 5 hodin mne nikdo nezkontroloval i na naléhání že už tohle musí být rození.Neskutečné bolesti které prý mají tak být.Vzhledem k tomu že každá kontrakce mi způsobila očistu střev – co kontrakce to ven a na pokoji s dalšími čtyřmi s prasklou vodou a jedním záchodem to nešlo, jsem si někde na chodbě našla záchod a tam trávila 4 hodiny, rvala trubky ze zdi a věřila že mne někdo najde. Nenašel až po 5ti hodinách přišel chlap a seřval sestru co to je za hrůzu. Ta se smála a že kecám, že ať jede chlap dom. Tak odjel,ale asi už ji to došlo. Koukla do mne a já rodila, jen malá visela na nějakých blanách. Nicméně i tak mne odeslala si jít balit tašky a ať jdu na sál a pěkně si to tam vše odnesu. TO už jsem viděla jak se potí.No já už jen chtěla konec tak sem se vybičovala s taškami jak z nákupu dolézt až na porodní sál a to už zase setra doběhla téměř před kozou a šeptala mi ať se vrátím přes celou dlouhou chodbu, že mi něco nepraskla. To už jsem zařvala, že to už snad ne a odchytla mne jiná asistentka.Něco jako sprcha a klystýr nevím co je.Tak pak porod, v půli tam přiběhl nějaký doktor a tu co mne rodila odstrčil a přisedl mi tam nějakou dívčinu co se potřebovala zaučit. Bez dotazů, nic. Takže husto jak hrom, asistentka naštvaná, ta mladá vyplesklá, že jsem měla pocit že rodím netvora a doktor se mi opíral o nohy a stál celou dobu zády. Pokusný nástřih nebudu už ani hodnotit, zbytek placenty v děloze apod..Vzhledem k tomu že se to vše tak krásně zamotalo jsem si vytlačila močák a tak dále a tak dále. Moje léky mi nikdo nedal, nikdo ani nevěděl že jsem riziková, po 26 hodinách nikdo nevěděl že jsem v porodnici :-(a zdůrazňuji že jsem tam rodila jen já, takže vytíženost celého personálu bylo asi popíjení kafe. Vřele nedoporučuji – mých nejhorších 26 hodin v životě.
Personál: nikdo se mi nepředstavil
Tohle nepíši o sobě, to kopíruji. Svůj případ sem dávat nebudu, byl mnohem horší. Moje kamarádka přišla o dvojčátka vinou zdravotníků v Pardubicích a je toho stovky..

reagovat 23.10.2011 22:04 - x

Milé maminky:moje zážitky s porodnicí v Brně je špatná.V roce 2010 jsem byla prvorodička ale bohužel svobodná ale druha a tatínka mé první holčičky jsem měla ale to nestačilo bylo to v Bohunicích.Prostředí pěkné ale personál se srovnávat snad nedá protože se mnou jednali jak s kusem hadru.Holčička byla malá tak jsem šla o 14 dnů dříve na vyvolávání a to byla hrůza tři dny mě nechali v bolesech a byli strašně neochotní cokoliv vysvětlit a jenom na mě řvali at se uklidním že když jsem držela při oplodnění slušně řečeno tak to musím vydržet i ted.
Rodit už nechci...

reagovat 23.10.2011 23:43 - !!

Tady to máte!! Je to jen banda nenažranejch doktorů, kteří se přiživují na lidské bolesti a nějaký kecy o poslání jsou opravdu k smíchu! Pro ně jsme všichni jen obtížnej hmyz kterej bohužel musejí trpět! Jinak by nás nechali klidně pochcípat. Hlavně, že si mastěj kapsy! A ani se při tom nezačervenaj Cvachové jedni!!!

reagovat 24.10.2011 16:45 - jaroslav

Najprv zabezpečte dôstojné podmienky pre rodičky v nemocnici ale bo v pôrodnom dome a potom tu môžete vyzývať za bezpečné pôrody Nesúhlasím aby boli ohrozované na živote babätká alebo rodičky ale tiež nesúhlasím aby sa s rodiacou ženou zaobchádzalo ako s nesvojprávnym debilom.A zdravotníckych pracovníkov ktorí konajú LEGE ARTIS si hlboko vážim.

reagovat 18.11.2011 22:55 - dydy

Jen jeden z mnoha případů...

tak koukam ze ten muj pribeh uz se kopiruje, nuz co, mohu jen rok a pul od porodu ujistit, ze psychicke trauma si nesu neustale dale a porad nechapu proc se toto stalo.Je fajn ze nekdo se snazi s tim neco udelat, ikdyz bych se mela citit pysna ze jsem to zvladla mam neustale pocit jako bych byla menecenna a proto jsem si zaslouzila odrodit za tak sileneho scenare. Jak je mi vzdy ouvej kdyz slysim uspesne veden porody kamaradek a vzdycky v sobe citim tres z te hruzy. No ale malicka je zdrava, ikdyz uz rok nespi a moc ji milujeme. Moc preji vsem maminkam aby tohle nemusely zazit, protoze porod je opravdu velka zkouska a bez pomoci ostatnich se budete citit velice sama.

reagovat 19.11.2011 12:54 - Marie

tak koukam ze ten muj pribeh...

Mně uniká, proč to píšete tady, ale v nemocnici jste stížnost nepodaly? Víte o tom, že když přesně napíšete, kdy to bylo, kdo(alespoň popis osoby) vám co špatného udělal a odešlete to přednostovi kliniky, bude se tím zabývat? Ja vám jasné, že vaše mlčení odnesou další rodící ženy?
Dydy, vy jste sebou neměla muže?

reagovat 22.11.2011 23:08 - dydy

Mně uniká, proč to...

Marie,nejspis jste spatne cetla,muze ke mne nepustili ani po zavedeni vyvolavani.Ze pry se nic nedeje.A take jste asi nevycetla ze tech 27 hodin provedly 2 vnitrni vysetreni.Az kdyz muz dorazil co jsem byla v porodnici 27hodin a chtel vedet kdo mne vysetroval proc se to tak tahne a ja mu uvadim nesnesitelne bolesti a strach o dite ta sestra ci kdo to byl ho opet poslala domu ze se nic nedeje ikdyz ja i ona mne videla poprve.Vzdy mu dovolili jen stat u dveri.Manzel odjel ona mne vysetrila protoze ji doslo ze vubec nevi kdo jsem a opocene sdelila ze rodim,jen blany drzely malou.Pak mne nechala odejit samou si balit a odkracet na sal (krev mi tekla po nohach) protoze sla nejspis nekam hledat doktora.Ja vubec nevim kdo to byl, nikoho jsem nevidela.Jen jsem reagovala protoze jsem nasla tento clanek, ze ho nekdo tady zkopiroval.Vse uvadim na recenzich o Motole.Vite veci jsou slozitejsi nez se jevi.Ja to zde neuvadela, nekdo to tu okopiroval.Zadne rodici zeny neohrozuji,to bych byla rada abyste pochopila,ohrozene mohou byt jen temi doktory.Vzhledem k tomu ze stal doktor poslednich 5 kontrakci zady a do te doby jsem nikoho nepotkala tezko si ho i vybavit.Manzel stihl posledni dve kontrakce,svorne s doktorem zarvat ne, kdyz zaucujici se pani malem ukroutila male hlavu.Chcete abych jeste vzpominala.Ja ne.den po porodu mi odešel na večné časy člověk co mne vychovával,nechci už ani vzpomenout co vše se tenkrát dělo.Že jsem na to reagovala, jen jsem chtěla uvést, že trauma zůstane.Já špatné doktory nespasím a životních ran jsem v ty dny dostala tolik aby mi někdo radil co jsem měla udělat.Je to 18 měsíců od porodu, na dítě nemám žádné babičky, dítě od porodu absolutně nespí a já mám utžené břicho a když vyjde minuta, alespoň to věnuji cvičení.Tohle člověk chce jen zapomenout.

reagovat 17.12.2011 20:51 - Sylvie

Marie,nejspis jste spatne...

Souhlasím, že doktoři se chovají v některých nemocnicích opravdu příšerně. Já mám tři děti, naštěstí od přírody rodím celkem dobře, ale až po druhém porodu jsem zjistila, že za slovy - jen vám dáme glukózu dávají léky na zrychlení porodu. Takže když jsem šla po třetí rodit do stejné nemocnice, odmítla jsem to...a tos em si zavařila - porod byl delší (tzn. předtím jsem vždy porodila do hodinu), teď po 3-4 hodinách vše ok, ale dítě se ještě nechystalo - až mě seřval doktor, ať si to už nehcám píchnout, že zdržuju..zvyklal i manžel, protože začnou strašit unavenou amtkou atp...kluk se narodil v pořádku, ale ten pocit že si tam s vámi dělají co chtějí a absolutně nerespektují vaše potřeby mě štve dodnes...a nejvíc, řeči od mužů - lékařů, kteří nidky nerodilia ni nebudou, nedokáží cítit to co žena...jsem proto aby asistentky měli větší pravomoce, protože opravdu můžou psychice pomoci a tím pádem i celému porodu aby byl pohodový.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Najprv zabezpečte dôstojné podmienky pre rodičky v nemocnici ale bo v...
jaroslav  |  24.10.2011 16:45

tak koukam ze ten muj pribeh uz se kopiruje, nuz co, mohu jen rok a pul od...
dydy  |  18.11.2011 22:55

Mně uniká, proč to píšete tady, ale v nemocnici jste stížnost...
Marie  |  19.11.2011 12:54

Marie,nejspis jste spatne cetla,muze ke mne nepustili ani po zavedeni...
dydy  |  22.11.2011 23:08

Souhlasím, že doktoři se chovají v některých nemocnicích opravdu...
Sylvie  |  17.12.2011 20:51

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *