Vývoj plodu může ovlivnit i malé množství alkoholu

Vývoj plodu může ovlivnit i malé množství alkoholu

2.10.2015 00:01  |  Rodina a děti

Alkohol vypitý matkou během těhotenství může způsobit takzvaný fetální alkoholový syndrom (FAS)."Hlavními příznaky fetálního alkoholového syndromu jsou zpomalený vývoj plodu, podvýživa, nevyvinutá hlava a mozek, poškozený zrak i sluch a různé tělesné odchylky. Už po narození se u těchto dětí projevuje slabý sací reflex, alkoholové abstinenční příznaky, dráždivost a poruchy spánku," uvedl v tiskové zprávě gynekolog Jaroslav Hinšt. ... celý článek

Komentářů: 3 | Poslední komentář: 4.10.2015 09:52

Komentáře

reagovat 3.10.2015 15:38 - štěpánková

A co alkohol otců,resp.těch,kteří oplozovali.... To je v poho jen proto,že jsou to muži páni tvorstva? O.

reagovat 3.10.2015 17:31 - Jirka

Mluvite o jine veci.Ano,chlap by nemel,(veda si planovaneho otcovstvi),alespon 2 roky dopredu vubec uzivat alkohol,cigarety ani zadne jine,zavislost zpusobujici latky.Nemel by v te dobe prodelat vaznou nemoc,ani byt na lecich a mel by spravnym zpusobem pestovat ducha i telo.To stejne plati i o zenach,co planuji brzy zplodit potomka.
Po zdarenem oplozeni zeny se muz' muze teoreticky vratit ke svym neduhum,(coz' snad neudel ),pro jeho zenu ale rezim zdraveho zivotniho stylu v naslednem tehotenstvi nekonci;ba prave naopak.Ted' je potreba davat diteti jen to dobre,pro zdravy vyvoj ditete - a to alkohol (ani jine navykove latky) vubec neni.Prectete si stranky o Fetalnim alkoholovem syndromu (FAS),a efektu (FAE)..
Toho se tyka obsah clanku vlakna.Pripadne piti manzela uz' tou dobou na vyvoj plodu nema vliv (nenuti-li snad svoji zenu,aby pila s nim..).Pro uplnost dodam,ze je urcite mnozstvi,ktere se toleruje,ale alespon' v 1. trimestru radeji ani malo,spis' vubec.Alkohol zeny je pro IQ i pro budouci vzhled toho formujiciho se budouciho zivota opravdu zabijak,to je treba v dnesni dobe vedet a uvedomovat si to.

reagovat 4.10.2015 09:52 - Petr

Alkoholismus je z větší části dědičný. Otec může předat dítěti geny alkoholismu a je praticky jedno, jesli před tím pije víc nebo míň. Horší je to u matky - když jako těhotná pije, působí alkohol přímo na plod se všemi popisovanými účinky. O muže jako "pánech tvorstva" tu vůbec nejde. To je z popsaného mechanismu zcela zřejmé.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

A co alkohol otců,resp.těch,kteří oplozovali.... To je v poho jen...
štěpánková  |  3.10.2015 15:38

Mluvite o jine veci.Ano,chlap by nemel,(veda si planovaneho...
Jirka  |  3.10.2015 17:31

Alkoholismus je z větší části dědičný. Otec může předat dítěti...
Petr  |  4.10.2015 09:52

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *