Volnočasové aktivity pro děti s enurézou

1.4.2009 00:00
Rodina a děti

Pomočující se dítě nemůže přespat u kamaráda, jet na vícedenní školní výlet, do školy v přírodě nebo na tábor. Rodiče enuretiků, tzn. dětí trpících nočním pomočováním bývají odmítnuti mnoha organizátory klasických táborů. Péče o enuretika totiž vyžaduje více práce s úpravou postele, převlékáním lůžkovin, častým praním a osobní hygienou.

Tábory pro enuretiky

Organizace Žlutý květ umožňuje dětem s enurézou zažít krásné prázdniny či jiné pobyty bez omezení stejně jako ostatním dětem. Navíc poskytuje pro enuretiky služby na přání rodičů ve formě cvičení a pitného a mikčního měření (měření objemu a frekvence močení). Táborové pobyty jsou smíšené, nejedná se tedy o tábory pouze pro enuretiky. Tato forma tábora je pro enuretika přínosná v tom, že se necítí jako zdravotně handicapovaný. Aktuální informace o pobytech pro děti najdete na webových stránkách www.zlutykvet.cz

Zkušenosti
 
Žlutý květ má mnoholeté zkušenosti s pobyty pro děti, již od roku 1996 pořádá letní, zimní a další tábory. Prioritou pořadatelů je vzájemná důvěra mezi rodiči a individuální přístup k dětem. Termíny táborů jsou vypisovány pro různé věkové skupiny, zvlášť pro mladší (např. 4?8 let) a starší
děti. Záměrem pobytů není kvantita, ale kvalita. Pro rodinnou atmosféru a individuální péči o děti je ideální počet cca 35 dětí na jeden turnus. Nové děti mají možnost se seznámit, ?otrkat? a vyzkoušet si kolektiv dětí na předprázdninových víkendových akcích.

 

Co je Žlutý květ?

Název Žlutý květ pochází z příběhů o Vontech z pera spisovatele Jaroslava Foglara a symbolizuje mír a přátelství. Organizace pořádá jednodenní nebo víkendové výpravy pro děti, návštěvy kulturních akcí (divadla, zoo, muzea, skanzeny, kino aj.), akce pro veřejnost (Den Země, lampiónový průvod, drakiádu aj.). Oddílovou činnost v Rudné u Prahy provozuje Žlutý květ od roku 1993.  Od roku 2008 spolupracuje také se Sdružením (rodičů a přátel) dětí trpících nočním pomočováním.

Autor: Zbyšek Prágr - Občanské sdružení Žlutý květ

Související produkty

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

chtěla jsem se zeptat,jestli jsou nějaké aktivity pro tyto děti před...
jana:jane.honzik@seznam.cz  |  3.11.2012 20:50

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *