Vliv cukru na zdraví dětí

Vliv cukru na zdraví dětí

6.2.2002 00:00  |  Rodina a děti

Stravovací návyky pro celý život se vytvářejí v dětství, proto je důležité omezit u dětí příjem sladkostí. Když je někdo od dětství navyklý na čokoládu, sušenky a jiná sladká jídla, těžko si v dospělosti odvyká. A nadměrná konzumace může mít plno negativních vlivů na zdraví. Některé se začínají projevovat již v útlém věku.... celý článek

Komentářů: 10 | Poslední komentář: 28.1.2015 16:06

Komentáře

reagovat 12.2.2002 11:05 - ruda

Jedno z velkých zel jsou babičky.To je stále vem si cukroví,šťávu a pod.Tvrdí,že děti cukr potřebují,že potřebují dodržovat pitný reži,ale nevidí to že dítě nemá žíze·,ale sladké mun chutná.Stačí mu nabídnout neslazenou minerálku a dítě odmítne.Tito jedinci nechápou,že dítěti škodí.Později svádí obezitu na rodové důvody a nechtějí přiznat svuj podíl viny.

reagovat 15.2.2002 22:58 - Simona

Holt babičky vyrůstaly v jiné době a sladkost byla považována za něco svátečního a velmi dobrého. Bylo jí poskrovnu, takže určitě neuškodila. Dnes se sladkosti na nás a naše děti sypou ze všech stran, ale ty babičky to vidí stále svýma očima, neuvědomují si, že v takovém množství jako dnes, je to opravdu zdraví nebezpečné a že svými sladkými dárečky dítěti pomáhají k budoucím zdravotním problémům.
Mojí babičce se například nedá odmítnout žádné jídlo. Považovala by to za urážku. Pro starou generaci, ktzerá pamatuje přídělové lísky znamená odmítnutí jídla pohrdání jídlem a to je hřích.

reagovat 18.2.2002 12:11 - Saša

To já byla velmi tvrdá. Řekla jsem: "Buď vás budeme navštěvovat a vy mému dítěti nebudete dávat nic, co nechci a nebo budete bez vnoučat". Byly kolem toho hádky, ale te´d už je klid a čokoládu mému synovi dávají opravdu jen k svátku či narozeninám. Jinak to fakt nešlo.

reagovat 7.3.2002 22:05 - Dara.

Ja na tom byla podobne, az jsem jednou pred tchyni rekla, ze uz ty sladkosti od navstev normalne vyhazuju, ze si preci nezkazime zuby ani my, kdyz nechceme aby to jedla mala...no a od te doby nam nosi pomerance...huraaaaa!!!

reagovat 4.5.2008 11:09 - lenka

u nas je to manzel,kdo dcerce neustale cpe sladkosti.Jako malej kluk ze 6 deti na vesnici si moc cokolady neuzil,tak si mysli,ze to ted musi strhnout,zijeme vsak v Anglii,kde jsou sladkosti hodne lacine a jsou vsude na ocich.Ja se spis snazim nabidnout treba ovocnou misticku,jogurt,nebo rajce,salatovou okurku,...a holcicce je stejne jedno,co to je,papa vsechno-jen manzel si mysli,ze ta sladkost je neco svatecniho atd-jako ty vase babicky.

reagovat 27.9.2012 21:24 - lenka nevřiva

ted jsem otevřela tyto stranky a jsou zajmave co se týče děti a sladký

reagovat 27.9.2012 21:44 - :-)

To je fakt, zajímavé to je..Lidi jsou nepoučitelní:-) Já sama mám vnuka 16let a dceru..Nepamatuji se, že bych já jim někdy cpala sladkosti. Naopak stále jsem se starala o to,aby je nejedli. Jen vyjímečně a např. o svátcích. Jenže co zmůžu sama? Nic a tak kluk žije na různých tyčinkách s čokoládou a kyne..Ačkoli lehce sportuje, víc sedí u učení a počítače-což nekritizuji,sama to taky dělám.Ovšem ty popisované babičky nechápu. Dnes je jiná doba a sladkostí je všude mnoho, proč z nich dělat odměnu? Osobně nemám ráda ani moc šlechtěná jablka, co jsou samý cukr a chut jablek je potlačená.

reagovat 15.3.2013 07:18 - Robinsonka

Jedno z velkých zel jsou...

České děti začínají preferovat zdravý životní styl a pohyb.
Povědomí českých dětí o zdravém životním stylu se zlepšuje. Stále více z nich pravidelně sportuje a méně času tráví u počítače. Dokazují to výsledky dotazníku, který v loňském roce vyplnily téměř dvě tisícovky dětí v sedmi městech Čech a Moravy v rámci Jízd YeNeYes, pořádaných Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR.
Odkaz na zbytek článku je zde http://www.trijednicky.cz/pro-rodiny-s-detmi/ceske-deti-zacinaji-preferovat-zdravy-zivotni-styl-a-pohyb-1?strana=1

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Ja na tom byla podobne, az jsem jednou pred tchyni rekla, ze uz ty sladkosti...
Dara.  |  7.3.2002 22:05

u nas je to manzel,kdo dcerce neustale cpe sladkosti.Jako malej kluk ze 6...
lenka  |  4.5.2008 11:09

ted jsem otevřela tyto stranky a jsou zajmave co se týče děti a sladký
lenka nevřiva  |  27.9.2012 21:24

To je fakt, zajímavé to je..Lidi jsou nepoučitelní:-) Já sama mám vnuka...
:-)  |  27.9.2012 21:44

České děti začínají preferovat zdravý životní styl a pohyb....
Robinsonka  |  15.3.2013 07:18

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *