Účinné masážní hmaty proti bolesti břicha a nadýmání miminek

23.5.2012 00:01
Rodina a děti

Mnoho dětí trpí tříměsíčními kolikami, nadýmáním a bolestí bříška. Pomocí následujících hmatových technik můžete těmto trávicím potížím účinně předcházet:

- Rozetřete si v rukou trochu teplého oleje a jemně ho naneste na bříško dítěte. Nyní jemně a pomalu masírujte pravou dlaní ve směru hodinových ručiček, tedy dokola směrem doprava. Druhou rukou pevně držte dítě na boku za kyčli nebo za stehno. Opakujte masáž desetkrát.

- Nechte svou dlaň chvíli spočívat na bříšku dítěte, zatímco druhou ruku nechte i nadále ležet na boku. Tak ucítíte, že v bříšku dítěte je velký rozruch, když děťátko trpí kolikou.Teplo, které vychází z Vaší ruky ležící na břiše dítěte, dítě uklidňuje a zmírňuje bolesti. 

- Po chvíli masírujte špičkami prstů na kůži kolem pupíku v malých spirálách. Nemasírujte příliš nesměle, nýbrž s lehkým tlakem a plynulými pohyby. Dbejte na to, abyste masírovali směrem doprava, protože tímto směrem probíhá i tlusté střevo a takto ho stimulujete. Opakujte desetkrát.

- Na závěr nechte špičky ukazováčku, prostředníčku a prsteníčku rychle „procházet“ kolem pupíku. Vyvolávejte při tom zase mírný tlak, protože jinak nedosáhnete patřičného účinku. Opakujte pětkrát.

 - Na závěr masáže břicha nechte svou dlaň ještě několik vteřin spočívat na bříšku dítěte.
 

Zmírňující účinky této masáže břicha na bolesti můžete ještě podpořit tak, že použijete masážní olej s příslušnými rostlinnými přísadami, jako je například kmínová nebo fenyklová silice.

Zdroj: Karel Schutt - Šťastné dítě - Masáže, hry, hudba, nakladatelství Grada

Související produkty

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

mamanka papanka chytnout zvednout do výšky prsou a v urovni břicha fest...
maser  |  24.10.2014 16:52

Naše paní doktorka nám ukázala jak správně bříško masírovat....
Jarka  |  24.9.2015 12:18

Někdy ani masáž nepomáhá a samozřejmě to byl náš případ. Zjistilo...
Renčaa  |  11.12.2015 09:37

Dobré ráno, já musím říct, že jako maminka nováček, jsem nechtěla...
Valčaaa  |  11.3.2016 07:26

Myslím, že by bylo vhodné zmínit i koliku způsobenou dík...
Květa  |  30.3.2016 15:21

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *