Trpí dítě při horečce?

9.9.2003 00:00
Rodina a děti

To je jedna z otázek, která zcela právem trápí rodiče a která často vede k tomu, že dítě zcela zbytečně dostane Paralen nebo jiný lék ke snížení horečky.

Je samozřejmé, že onemocnění spojené s horečkou není většinou nic příjemného. Pro dítě je velice důležité, abychom si na něj v takové chvíli udělali dostatek času, abychom tu byli nakolik je to jen možné, především pro něj.

Velmi zde záleží ovšem i na tom, jaký my sami máme postoj k utrpení. Utrpení se v dnešní době a v naši společnosti "nenosí", pokud možno by nemělo být vůbec. Kde můžeme, tam před ním utíkáme a volíme snadnější cesty. Trochu přitom zapomínáme na to, že za téměř vše, co jsme si v životě vydobyli, co nám nespadlo do klína samo, vděčíme odříkání a určité formě utrpení.

Když si připomeneme díla a životy slavných umělců - van Gogha, Beethovena, Micheiangela, významných myslitelů a osobností veřejného života: Jana Husa, Masaryka, Gándh Martina Luthera Kinga atd.: ti všichni se ke svým dílům, myšlenkám a postojům nejen propracovali, nýbrž i protrpěli. I tím, že volili nepříjemné, individuální cesty, často proti míněni většiny současníků.

Pokaždé, když se učíme něco nového, je to spojeno s menší či větší mírou odříkání: vždy musíme něco v sobě změnit, a to nejde zcela bez "bolesti". Vzpomeňme si, jaké to bylo, když jsme se učili psát! Podobně můžeme nahlížet i na většinu nemocí v dětském věku: i jimi se člověk, resp. jeho organismus, imunitní systém něco učí. Po Prodělaném onemocnění je organismus v zásadě silnější, "moudřejší" než před ním. A při troše všímavosti uvidíme, že se to projeví i v duševním životě dítěte.

Zdroj: Přirozená péče o vaše dítě, vydavatel Weleda s.r.o

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Páni, to jsou hlášky :-) Mytí, nemytí... Souhlasím se Zuzou, pokud se...
Emily  |  23.4.2012 13:05

bych pak v čekárně sedět nechtěla...špinaví a upocení smraďoši.
Teda vedle vás  |  23.4.2012 13:34

ježiš to jsou příspěvky. Zkusím a uvidím, ne? Když mu po koupeli bude...
...  |  26.4.2012 08:36

jako nedávat dítěti v té době jíst jen proto, že je mu blbě a nemá...
Nemýt se při nemoci je asi taková blbost,  |  26.4.2012 08:53

No utrpení si představím úplně jinak než jako horečku...když už...
Karla  |  1.4.2014 20:11

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *