Testy na infekční choroby v těhotenství

Testy na infekční choroby v těhotenství

18.2.2002 00:00  |  Rodina a děti

Těhotné ženy by podle hlavního pražského hygienika Vladimíra Polaneckého měly absolvovat širší spektrum testů na infekce ohrožující plod. Nyní jim zdravotní pojišťovny běžně hradí testy na HIV pozitivitu, syfilis a některé vrozené vady. Polanecký chce, aby všechny ženy měly i test na žloutenku B, toxoplazmózu, chlamydie a lidský papilomavirus.... celý článek

Komentářů: 7 | Poslední komentář: 24.1.2009 21:17

Komentáře

reagovat 8.3.2002 11:30 - Marie

Naprosto nesouhlasím s tím, že mi bude někdo striktně nařizovat, jaká vyšetření musím či nemusím v těhotenství podstupovat. Jistě, očekávám, že lékař mě seznámí se spektrem všech možných vyšetření, případně i s možnými následky, jaké by mohly nastat, když bych je odmítla, zároveň si však myslím, že jsem dospělý, svéprávný a zodpovědný člověk, který si na doporučení lékaře umí vybrat sám co chce a nebude ponižován tím,že mu někdo nutí nějaké rutinní vyšetření, které není potřeba. Kupříkladu já stoprocentně vím, že nemám AIDS, takže nechápu, proč by má krev musela putovat na tento test, když výsledek znám dopředu (a pojišťovna to zbytečně zaplatí!) Milí páni doktoři, nemyslíte, že je čas přestat dělat z pacientů nesvéprávné blbečky namísto toho, abyste už konečně začali posilovat jejich zdravé a svrchované rozhodnutí o tom, co sami chtějí, aby se s nimi dělalo?

reagovat 21.8.2006 13:53 - jan.dujka"seznam.cz

wdfsf

reagovat 8.2.2007 08:22 - Petra

Na rozdíl od dialogu je pro monolog charakteristická souvislá, nepřetržitá řečová aktivitajednoho z účastníků komunikace. Účastníci se nestřídají v rolích mluvčího a posluchače, jejich rozdělení na komunikačně aktivní a pasivní je v celém průběhu jejich dorozumívání stabilní a nemění se. Sdělování se zde uskutečňuje pouze v jednom směru - od mluvčího k posluchači (posluchačům). Mezi dialogem a monologem však nelze vést ostrou hranici, v komunikaci se vyskytuje množství útvarů přechodných. Tyto přechodné útvary se řadí na odstupňovanou škálu mezi monologem a dialogem v závislosti a) na míře adresnosti (adresovanosti) řeči mluvčího: i ten, kdo pronáší monolog, často předpokládá určité znalosti a zkušenosti svých posluchačů, odvolává se na ně, posluchače oslovuje, předjimá jejich námitky atd.; b) na možnosti "zpětné vazby", na tom, zda posluchači mají možnost na promluvy aktivniho mluvčího reagovat; někdy také skutečně - byť i nepravidelně nebo až v závěru monologu - reagují (např. potleskem, smíchem, souhlasnými výkřiky, pokyvováním hlavou). Tyto prostředky a způsoby se podílejí na dialogizaci monologu, na tom, že se v něm formují určité dialogické kvality.

reagovat 5.3.2007 16:50 - emilka

http://www.chlamydie.info/

mohou to být i tyto potíže, a protože lékaři neradi připouští léčbu chlamydií, i když se potvrdí jejich výskyt, trpí mnoho lidí zbytečně....žádej testy a vyšetření

reagovat 6.3.2007 03:23 - Luisa

Marie ses blba. Za prve co ti je do toho co musi a nemusi pojistovna platit, jestli o tom nevis tak kazdej clovek [krome, duchodce, studenta a tech tehotnych snad] musi pojistovne platit kazdej mesic 1100 i kdyz cloveku treba 5 let nic neni. Pojistovny hlavne VZP si porad stezujou ze nemaj prachy a hlavne ze jejich vedeni si neustale nekde stavi vily.Za druhy jak muzes urcite vedet ze nemas AIDS? To teda vedet nemuzes, ano AIDS nemas to by na tobe byl vydet Kaposiho sarkom ale muzes mit HIV z kteryho AIDS vznika a ten se na tobe nemusi treba 10 let projevit. Test na HIV me neprijde teda zrovna jako rutinni vysetreni, je to test myslim laboratorne docela slozitej.

A taky ja bejt tehotna tak naopak tech testu pozaduju co nejvic v zajmu sveho ditete. Rekla bych spis ze ses lina zvednout zadek a ta vysetreni absolvovat a nechce se ti drepakovat v cekarne.

Na tehotnou si teda ohromne zodpovedna.

reagovat 24.1.2009 21:16 - jana

porodila jsem dvojčata a byla jsem kontrolovaná každých 14dní na gynekologii,porodila jsem v roce2000 prosím,kontrolovali se chlamydie?


reagovat 24.1.2009 21:17 - jana

porodila jsem dvojčata a byla jsem kontrolovaná každých 14dní na gynekologii,porodila jsem v roce2000 prosím,kontrolovali se chlamydie?


Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Na rozdíl od dialogu je pro monolog charakteristická souvislá,...
Petra  |  8.2.2007 08:22

http://www.chlamydie.info/ mohou to být i tyto potíže, a protože...
emilka  |  5.3.2007 16:50

Marie ses blba. Za prve co ti je do toho co musi a nemusi pojistovna platit,...
Luisa  |  6.3.2007 03:23

porodila jsem dvojčata a byla jsem kontrolovaná každých 14dní na...
jana  |  24.1.2009 21:16

porodila jsem dvojčata a byla jsem kontrolovaná každých 14dní na...
jana  |  24.1.2009 21:17

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *