Televize jako pozadí prý může poškodit vývoj předškolních dětí

24.9.2008 00:00
Rodina a děti

Předškolní děti se špatně koncentrují na hraní, když v místnosti běží jako pozadí televize. I když televizi přímo nesledují, může je rušit a dokonce poškodit jejich vývoj. Napsali to podle agentury Reuters pediatři z Bostonu v nejnovějším vydání časopisu Child Development.

Dětští lékaři nedoporučují televizi dětem do dvou let. Nové studie týmu Marie Evansové z dětské nemocnice v Bostonu ale ukazují, že tři čtvrtiny amerických dětí předškolního věku žijí v domácnostech, kde po většinu dne běží televize.

Při kontrolovaném pokusu provedeném týmem Marie Evansové pediatři pozorovali 50 dětí ve věku 12, 24 a 36 měsíců, které si hodinu hrály s hračkami vhodnými k jejich věku. První půlhodinu byla v místnosti zapnutá televize s pořadem pro dospělé a reklamami. Druhých 30 minut byl televizor vypnutý.

Při běžící obrazovce si děti, přestože se na televizi přímo nedívaly a pouze na ni maximálně jednou za minutu upřely letmý pohled, hrály po kratší dobu. Nemohly se tolik soustředit a svou hru často přerušovaly.

"Přestože dopady televize zapnuté doma jako pozadí prokázané touto studií jsou malé, mohou mít na děti kumulativní dopad, pokud jsou obrazovce vystaveny dlouhodobě," napsali bostonští pediatři. Dopad podle nich může zahrnovat zhoršení poznávacího a jazykového vývoje a sníženou schopnost soustředění.

Zdroj: ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

I can't stand sleeping in complete silence, so I always have a fan on....
الشيخ الروحاني  |  5.7.2013 19:43

šejku, hlavně žádné kraviny!
Hele  |  5.7.2013 21:31

www.herzas.net - Domain Parking الشيخ الروحاني...
الشيخ الروحاني  |  28.9.2013 11:01

No tak taková výměna manželek, nebo ti zkurvení vyhulení, tak to je...
!!!  |  28.9.2013 13:09

Vyplňte krátký dotazník na toto téma. Dotazník je zaměřen na Regulaci...
Magdalena  |  25.3.2014 14:11

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *