Strava během těhotenství

8.1.2000 00:00
Rodina a děti

( MAKROBIOTICKÝ POHLED )

Nebroušená rýže, jáhly, žito, kukuřice a další dosažitelná zrna iradiční v té oblasti jako hlavní pokrm. Jako vedlejší pokrm: na tuku osmahnutou a dušenou zeleninu, která je právě čerstvá a dosažitelná a nebo která je přirozeně skladovaná. Pokud možno vyloučit brambory, rajčata, lilky. Na každých pět soust obilovin nejméně jedno sousto zeleniny. Luštěnin a produktů z luštěnin jednu vrchovatou lžíci denně ( zdroj bílkovin a vápníku ) Pokud možno ne ovoce, cukr, sladkostí, zmrzlinu. Žádné mléko a mléčné výrobky. Denně dobrou miso polévku. Žádné maso. Příležitostně rybu s trojnásobným množstvím zeleniny. Nejlepší jsou malé ryby, které se snědí celé.

Dále koi-koku (kapři polévku), občas v malém množství bambusové výhonky nebo klíčky drobných semen. Pickles raději dlouhodobá. Krátkodobá v létě. Zeleninové saláty v létě. Žádné příliš jin moučníky.
Nejlepší jsou moči na všechny způsoby. (Tlučená sladká rýže.) A sladká rýže míchaná s normální rýží. Dále sladká rýže vařená s fazolemi azuki. Suši rolky. Hustá polévka z fazolí azuki a dýně, zdobená řasou nori.

Nápoje: rýžový čaj, obilné mléko, obilná káva. Pro naše klimatické pásmo také kroupový čaj, banča, tradiční čaje z nearomatických bylin.) Netrpět žízní. Při jídle sedět s přímou páteří. Být za jídlo vděčna. Dobře žvýkat. Denně fyzický pohyb. Za těchto podmínek se nedostaví ranní nevolnosti.

Životospráva během těhotenství:
Nedívat se na kruté filmy. Nečíst násilnickou literaturu. Obklopovat se jemnými barvami a vším klidným. Otékají-li nohy, pak zázvorový obklad 2-3 x denně. Zeleninu formou kinpira, řasu kombu, fazole azuki. Velmi jinová žena: občas kousek umebošky. Velmi jangová žena: občas trochu pomerančové šťávy.

Zdroj: Jarmila Průchová, Jaroslav Průcha - Úplně nový pohled na svět

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Já bych to zase s tím odmítáním mléka tak nepřeháněla. Enzym, který...
 |  24.6.2009 13:13

A žádné maso? Ještě jsem se nesetkala se zkušeným lékařem, který by...
 |  31.7.2009 18:24

Názor Americké dietetické asociace (který převzala WHO a další velké...
Bára  |  7.8.2011 20:44

pani Pruchova hlavne bezostysne pouziva u svych prezentaci jako priklady...
kukicha  |  2.3.2012 14:07

strava nejen těhotné ženy by měla být zdravá a pestrá. Je potřeba se...
Valmonta  |  22.6.2018 22:12

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *