Stále více rodičů léčí děti homeopaticky

13.9.2013 00:01
Rodina a děti

Homeopatie, přírodní a bezpečná alternativa k léčbě klasickými léky, se těší mezi rodiči stále větší oblibě. V porovnání s klasickými léky postrádají ty homeopatické vedlejší účinky a jsou tak vůči dětskému organismu mimořádně šetrné. Děti na ně navíc reagují obvykle rychle a dobře.

Není proto divu, že pro léčbu svých dětí volí homeopatické léky stále více rodičů. Jak vyplývá z průzkumu portálu Ordinace.cz, letos jejich počet v porovnání s rokem 2012 vzrost o celá 2 %.  

Homeopatická léčba dokáže v dětském věku významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, jejichž léčba bývá často obtížná. „Jedná se například o tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, sníženou imunitu v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronickou rýmu nebo problémy s kojením,“ uvedla pediatrička MUDr. Kateřina Formánková, členka Homeopatické lékařské asociace.

Homeopatické léky přitom neléčí jen samotnou nemoc ?a její příčiny, pomáhají také posílit imunitní systém, který je obzvláště u dětí velmi důležitý. „Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte, ?v důsledku čehož není nutné používat tolik „klasických“ léčiv a stabilita zdraví je podstatně lepší,“ dodala MUDr. Kateřina Formánková.

Podle průzkumu portálu Ordinace.cz vzrostl počet rodičů, kteří volí pro léčbu svých dětí homeopatické léky z 10 % (v roce 2012) na 12 % (v letošním roce). Dětské nemoci se navíc podle průzkumu staly druhou nejčastější příčinou volby homeopatik. „Jsem přesvědčena, ?že vzhledem ke své šetrnosti a vysoké účinnosti by měla být homeopatika lékem první volby, ?a to zejména u dětí,“ doplnila MUDr. Kateřina Formánková.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Tak placebo efekt...zajímavé. Dejme tomu, že člověk je nemocný. Jde...
Šárí  |  13.9.2013 10:28

Tak jako jsou někteří lidé zaujatí proti homeopatii, jsou jiní zaujatí...
!  |  13.9.2013 12:54

řekla bych že ať už je to placebo nebo ne (důležité že zabere)...
?  |  13.9.2013 16:39

jen psychosomatické ?? leda že vyvolala psychika nemoc organickou,tak to i...
hm  |  13.9.2013 16:41

Běžné virózy se vyléčí lépe, když se dítě vypotí a vyleží s...
Jar  |  16.9.2013 20:59

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *