Srovnání aktivního a fyziologického vedení porodu

Srovnání aktivního a fyziologického vedení porodu

11.1.2006 00:00  |  Rodina a děti

Aktivní vedení porodu znamená intervenci porodníka za účelem řízení nebo modifikování průběhu porodu. Je charakterizován omezením pohybu rodičky za účelem možnosti monitorování plodu, tlačení rodičky je pod příkazy porodníka či asistentky, je usilovné, dlouhodobé. Rodička je prakticky po celou dobu výhradně v leže na zádech. Ve většině případů je užito medikamentů, analgezie a anestezie. Nastřižení hráze (episiotomie) se provádí profylakticky. Poměrně časté je operativní ukončení 2. doby porodní pro pomalý postup porodu a "špatnou" spolupráci rodičky. ... celý článek

Komentářů: 5 | Poslední komentář: 18.2.2006 19:53

Komentáře

reagovat 11.1.2006 15:31 - Hana

Ano, správný článek. Rodila jsem přirozeně a svou vlastní cestou ve Vrchlabí a už bych jinam nešla - leda tak do porodního domu, nebo přímo doma...

reagovat 11.1.2006 17:46 - Iva, 25

Sice dítě ještě nemám (je mi 25), ale určite souhlasím s článkem a dala bych přednost fyziolog.porodu. Priznám se, ze v mnoha vecech jsem feministka a u těchto "aktivních" porodů opět vidím snahu chlapů být dominantní nad ženou a o všem rozhodovat. A to i proti vůli ženy. Tak jsme ve svobodné společnosti nebo ne? Jsem pro, aby bylo co nejvíce porodnic, kde je možné rodit přirozene, fyziolog. porodem a kde se na to nikdo nebude nijak pohoršeně tvářit.

reagovat 13.1.2006 15:18 - Katka

Jsme ve svobodné společnosti, ve které všechna pravidla bohužel určují muži.Takže je svobodná hlavně pro ně. Zkuste si představit , kdyby rodili chlapi. Určitě by si nenechali kecat do porodů od žen.A byla by to ta nejvíc oceňovaná činnost ve státě a my bychom byly méněcenné, protože nemůžeme rodit. Tak to bohužel je, naštěstí ne na věky.

reagovat 17.1.2006 20:44 - TC

Mno, slečno Katko. Asistoval jsem 2x u porodu svých dětí a zdá se mi, že mám o 200% více zkušeností než vy a zde přispívající dámy, které žijí v zajetí svých předsudků. Předně, rodili jsme v bohunické nemocnici v Brně a oba porody více méně probíhaly způsobem jaký je uveden v článku. Jednalo se o zcela standardní postup, nic zvláštního. Pokud je toto standard v Brně, nevidím důvod proč ne někde jinde. Za druhé, různé ty anestezie ap. se nasazují NA PŘÁNÍ rodičky, tedy ne nějakým diktátem mužů. Jsou dokonce ženy, které si dobrovolně nechají prznit tělo císařským řezem, opět bez toho, aniž by jim to nějaký muž diktoval nebo zdravotní stav vyžadoval. Čili, váš porod je zcela ve vašich rukou, jde o to si to uvědomit a nehledat důvody tam kde nejsou. Jak říkáte, žijeme ve svobodné společnosti, kde vám ale nikdo žádná pravidla nenutí. Můžete si vybrat, pokud víte z čeho, proč a jak. Od toho ostatně můžete navštívit kurz přípravy před porodem, kde vám laskavě vysvětlí různé způsoby a postupy porodu, které vyhovují vašemu naturelu a zdravotnímu stavu. Stačí si vybrat.

reagovat 19.1.2006 16:50 - KN

musím se taky přidat. mám za sebou 1 porod a čeká mě brzy druhý a přestože jsem rodila v "klasické" porodnici, nerozhodla bych se jinak. myslím, že dnes už se snad ani nevidí, aby někoho nechali několik hodin ležet na zádech. já mohla celou dobu chodit, nahřívat se ve sprše, a že měla hnusný zelený kachlíky mi bylo fuk. musel mi to říct až s odstupem času manžel, protože jsem si to nepamatovala ani den po porodu. na poslední 1/2 hodiny jsem si vylezla na klasické porodní křeslo z 80. let a ráda si nechlala pomoct od chlapa. Souhlasím s názorem, že spousta maminek si to, co vy zmiňujete vyžádá sama, včetně medikací pro vyvolání porodu, císařského řezu, otupovadel a léků proti bolesti. myslím, že je nikdo nenutí. Moje miminko mělo ke konci dost velké problémy a bez pomoci doktorů by nepřežilo. rodit doma, tak ... ani nemyslet.NK.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Ano, správný článek. Rodila jsem přirozeně a svou vlastní cestou ve...
Hana  |  11.1.2006 15:31

Sice dítě ještě nemám (je mi 25), ale určite souhlasím s článkem a...
Iva, 25  |  11.1.2006 17:46

Jsme ve svobodné společnosti, ve které všechna pravidla bohužel určují...
Katka  |  13.1.2006 15:18

Mno, slečno Katko. Asistoval jsem 2x u porodu svých dětí a zdá se mi,...
TC  |  17.1.2006 20:44

musím se taky přidat. mám za sebou 1 porod a čeká mě brzy druhý a...
KN  |  19.1.2006 16:50

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *