Sekta chce klonovat děti

4.10.2002 00:00
Rodina a děti

Ve Spojených státech se za několik měsíců údajně narodí první děti matkám, kterým byla implantována klonovaná lidská embrya. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na ředitelku americké společnosti pro lidské klonování Clomaid a členku sekty Raliánů Brigittu Boisselierovou. "Ano, máme úspěšně probíhající těhotenství nad tři měsíce," řekla tato francouzská chemička.

Připustila, že došlo i k několika samovolným potratům. "Snažíme se to pochopit. Roli mohou hrát mnohé faktory. Může to být žena, která není s to je (embrya) přijmout," dodala bez upřesnění počtu těhotných a potratů.

Zástupce ředitelky Clonaid se sídlem v Las Vegas Thomas Kaenzig nedávno upřesnil, že do projektu se od začátku roku zapojilo a nechalo otěhotnět klonovanými embryi 50 žen. Sekta Raliánů se jmenuje podle bývalého francouzského novináře a zakladatele sekty Clauda Votilohna, který žije v Quebeku a který si říká "Ral". Členové této "ufologické" sekty, kterých je údajně ve světě 55.000, věří, že život na Zemi byl vytvořen mimozemšťany, kteří přiletěli před 25.000 lety v létajících talířích, a že lidé byli stvořeni pro klonování. "Ral" se označuje za věštce a tvrdí, že klonování umožní lidstvu dosáhnout věčného života.

Vedle Clonaid se někteří další vědci a týmy zapojili do závodu o první vyklonované miminko. Italský gynekolog Severino Antinori v květnu sdělil, že tři ženy jsou v Itálii těhotné klonovanými embryi a že ruské a čínské skupiny se také rozhodly to zkusit.

Mnozí odborníci na klonování zvířat však tvrdí, že pokusy vyklonovat lidskou bytost jsou nejen odsouzené k neúspěchu, ale také nezodpovědné a odporné. Tento názor podle AFP zastává například americký biolog Rudolf Jaenisch, který varuje, že dosavadní výzkum u zvířat ukázal, že technika klonování embryí vede k "přehlídce příšerností" u potracených plodů nebo novorozeňat: vrozených vad, různých deformací těla, selhání imunitního systému, předčasného stárnutí, pneumonie a dalších postižení.

Zdroj: ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Touha po nesmrtelnosti a hraní si na bohy dovede lidsktvo spíš k novým...
Honza  |  4.10.2002 11:21

Já lituji ty děti samotné - protože abych se narodila kvůli tomu, aby na...
Dana  |  4.10.2002 22:28

Ty ženy mají opravdu vymytý mozek. Asi si bláhově myslí, že to...
Honza  |  6.10.2002 22:42

Naprosto souhlasím,je to šílené,nezodpovědné,žádná úcta k...
raketka  |  28.11.2002 13:06

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *