Rady a doporučení k bezmasé stravě dětí

Rady a doporučení k bezmasé stravě dětí

31.3.2011 00:00  |  Rodina a děti

Když dítě nejí maso krátkou dobu, rozhodně nestrádá. Pokud nejí maso vůbec, je vhodné látky v mase obsažené nahradit jinými potravinami. ... celý článek

Komentářů: 1 | Poslední komentář: 25.5.2011 12:41

Komentáře

reagovat 1.4.2011 11:36 - jan-blazej

Re: Rady a doporučení k bezmasé stravě dětí.

LIdé, kteří se rozhodli býti čistí v hmotném, nebo i jemnohmotném těle, odmítají často i vajíčka. To je v pořádku, pokud se tak rozhodli, ale dětem v růstu konzumace vajec v rozumné míře prospívá. Ona totiž žádná matka nemá tolik času, aby se mohla plně věnovat vegetariánské stravě rodiny v kompletním rozsahu. To je má zkušenost potvrzená i jinými. Když taková strava zchudne rozsahem obsahu i chutí (mnohé ženy se prostě nenaučí správně kořenit), není to ono ani pro chlapa, ale hlavně ani pro dítě. Nemluvě o situaci, kdy se každý živí individuálně stylem "co lednice dá". Vajíčka by měla být součástí stravy dítěte až do ukončení doby růstu (asi do 18 let), samozřejmě v přiměřeném množství, stačí kolem 5ks týdně.

reagovat 25.5.2011 12:41 - Dáša

5 ks vajec týdně je podle mě moc, stačí i míň- někdy čím míň tím líp, jakože menší množství je mnohem lepší než velké množství nebo žádné množství :)
no ale souhlasím s vámi v tom, že čistě rostlinná strava umí být prospěšná ale málokdo má čas nebo trpělivost ji dotáhnout k její dokonalosti. i tak mi ale přijde že vegetariáni mají bohatší jídelníček než většina masožroutů. taky jsem toho názoru že živočišné bílkoviny jsou prospěšné ale jen ve velice omezeném množství. Ať zdraví slouží :)

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Re: Rady a doporučení k bezmasé stravě dětí. LIdé, kteří se...
jan-blazej  |  1.4.2011 11:36

5 ks vajec týdně je podle mě moc, stačí i míň- někdy čím míň tím...
Dáša  |  25.5.2011 12:41

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *