Příběh z praxe doktora etikoterapeuta - enuréza

Příběh z praxe doktora etikoterapeuta - enuréza

30.10.2001 00:00  |  Rodina a děti

Přišla k nám do centra maminka s dvanáctiletým chlapcem. Kluk se odmala každou noc počůrával. Dělal to vždy k ránu - takže pěkná potopa.... celý článek

Komentářů: 25 | Poslední komentář: 28.3.2009 15:41

Komentáře

reagovat 1.11.2001 16:01 - Dana

Že se na zoufalém stavu toho chlapce podepsala klasická medicína a školství samozřejmě věřím.Ale co propánajána dělala rodina? Když už si nevšimli chlapcových psychických problémů a nesnažili se o jejich odstranění, jak mohli připustit tak nezřízenou konzumaci sladkostí? I když mohli jen těžko něco tušit o souvislosti s počůráváním, dnes snad už ví každé malé dítě, a dokonce i některé babičky, že půl kila čokolády denně nikomu na zdraví nepřidá. Myslím, že dřív, než si začneme stěžovat na instituce, bychom měli přemýšlet o důsledcích svého vlastního chování.

reagovat 7.11.2001 20:51 - Hana Janačíková

Konečně něco nového v této otázce!Já mám podobný problém s dcerou a zkušenosti s klasickou medicinou jsou téměř stejné.Kolotoč vyšetření a výsledek?Adiuretin a nepít od 17 hod.Většinu informací,jsem si musela sehnat sama,ale stejně jsem se nakonec dostala vždy jen k tomu,že dceři mám kapat Adiuretin.Je jí 6 let a já to s ní prožívám už rok a půl.Nikdo z lékařů se mě neptal na to jak se stravuje,jaké má rodinné zázemí atd.Jen léčba důsledku a nikoliv příčiny.A tak se mohu jen domnívat,co dceru k tomu,že se pomočuje prakticky denně,vede.
A k té paní,jenž se ptá,co dělala rodina?
Já jsem si jen dovolila jít do práce.Ale co já vím,třeba je chyba někde jinde,ale od toho jsou lékaři aby zjistili, kde děláme chybu!Jsme normální fungující rodina,ale nejsme doktoři.Dceru už po nejrůznějších poradnách netahám.Nikde nám totiž neřekli,PROČ se jí to děje.Takže bych se spíš měla ptát já,co dělají doktoři?A rovnou si i odpovím.Drží se svých "osvědčených"pilulí a kapek.Snad jsem k lékařům zbytečně tvrdá,ale já jsem se prostě od nich nedočkala žádné pomoci.

reagovat 9.6.2004 23:45 - PedroKV

Vždyť psychické problémy toho chlapce přeci nemusely vůbec být vidět.. Na čele je rozhodně napsané neměl a pokud si něčeho rodiče všimli, tak možná toho, že je nešťastný z toho pomočování. A to že spolykal hromadu sladkostí? Které dítě ne. A pokud trochu cvičil, ani to na něm nemuselo být vidět. Myslím, že ten lékař, co mu nakonec pomohl, byl zlatý poklad.

reagovat 25.8.2006 17:07 - jolajola

máme podobný problém , moje vnučka do od dvou až do tří let se nepočuravala ani v noci .Pak nastoupila do školky a začalo to .Začala se každou noc pomočovat ,chci podotknout že ve školce neměla žádné problémy a do školky se vždy těšila .Veškeré lékařské vyšetření je v pořádku tak dítěti předepsali léky a zakázali pití na noc .Ale to přece není řešení ,nepřejídá se sladkostmi a stravu má normální . Vnučce je sedm let tak se ptám kde je problém ?Rodiče jsou v pohodě nehádají se a májí se všichni rádi .

reagovat 1.11.2006 07:57 - Dáša

Mám 11 letého syna, který trpí od mala nočním pomočováním, řešili jsme to od 5-ti let návštěvou urologa, kde byl vyšetřen a nebyla nalezena příčina fyzická. Dostali jsme lék Melipramin, který začal užívat jen půl tablety před spaním a hned po prvním užití pomočování přestalo, pak jsme vysadili a byl na nějaký čas klid, ale vždy se to vrátí, syn je z toho nešťastný ale nechci mu dávat léky, sice už je to tak jednou nebo dvakrát za měsíc kdy se pomočí, ale trápí ho to. Vůbec se nevzbudí, ale vedlejším účinkem léku je přecitlivělost, kvůli všemu pláče. Jestli mi může někdo s podobnou zkušeností poradit, byla bych ráda.

reagovat 1.11.2006 08:32 - Era

Dášo, na co čekáš, když vidíš, že klas. med. je v tomto případě krátká. Když to bude pokračovat dál, klukovi to nepřidá, bude ho to trápit čím dál víc a mohly by se přidat další psychosom. potíže. Proč by ses nakonec nemohla poradit přímo s Vogeltanzem (viz článek), buď by se toho chopil nebo by ti někoho poradil, vždyť alternativců, co si s tím budou vědět rady je určitě dost, např. léčitelé spolupracující s čas. Regenerace, jinak seznamy léčitelů jsou určitě k vyhledání na netu, tuším, že na ww.magick.cz je seznam spolupracujících, kam lidi píšou i své zkušenosti. Jo, určitě je dobrý se předem poinformovat, abyste nenarazili na nějakého rádobyšamana. V zásadě problém, o kterém píšeš, je alternativou a holistickým přístupem léčitelný.

reagovat 4.11.2006 08:34 - Jana

Mám devítiletou dceru, asi od čtyř let začala trpět nočním pomočováním, ale i přes den si občas cvrkla do kalhotek, teď je to vlastně každý den.Byly i takové dny kdy se nepočurala třeba celý měsíc.Byla i týden v nemocnici na vyšetření, kde řekli, že po fyzické stránce je naprosto pořádku, následná psychologická poradna byla se stejným výsledkem. Musím říct, že mě to docela ničí a nevím si s tím rady. Zkusili jsme upravit pitný režim, buzení během noci i léky, ale nic nepomáhá.Nevím co víc dělat a na koho se obrátit, dcera nemůže ani na tábor, přespat u známých ani na školu v přírodě.

reagovat 4.11.2006 15:23 - Alena

Také můjsyn trpěl dlouhou dobu nočním pomočováním,dětská doktorka pořád říkala,že z toho vyroste,ale nic tak jsem se svěřila paní primářce na alergologii a ta mu bez problémů nechala udělat všechna možná vyšetření a vše bylo v pořádku,pak nám doporučila psycholaga pana Kubičku a mohu říct,že s jeho přispěním jsme měli do půl roka pokoja od té doby se to neopakovalo,dnes je synovi 20let a je v poho

reagovat 22.1.2007 13:38 - Dáša

AHOJ, mám již 11 letého syna, počůrává se od mala. Mám pocit, že jsme to hodili za hlavu. Od malička bral Ditropan a bylo to jak na houpačce, někdy jo a někdy ne. Teď bere ještě Mirilin a nic. Dobrý. Jenže? Brát léky celý život? To nejde. Když jde spát pozdě či málo pije, je to dobrý. Tak taky nikam nemůžem a trápí nás to. Příčinu duševní vylučuji, byť je dosti citlivý. Já už věřím na příčinu duchovní či karmickou. Radu nemám, ale nejsi sama, dál budu hledat, co s tím. Kdybys chtěla kontakt, ozvi se mi na 67zuzana"seznam.cz

reagovat 24.1.2007 12:04 - Ela

Moje dcerka se také počůrávala asi do 6 let,její dětská doktorka, radila obrázky do kalendáře ,veselé za úspěch černé body za neúspěch, ale bohužel to nepomáhalo. Až mě jiná paní poradila nefrologii v dětské nemocnici v Brně, dcerka dostala kapky do nosu a super. Už nevím jak se jmenovaly, počůrávání se časem ztratilo, do desíti let se počůrala asi 2x do roka.Na dovolenou jsme jezdili a byla jsem vybavená, igelitovou plenu(určenou do postele, žádný šustivý nebo sjíždějící igelit) menšího formátu přes postel a klasické poloviční prostěradlo, já jsem měla z dětské postýlky.Nikoliv froté. Ráno po probuzení jsem to přemáchla, dala na šňůru a večer nachystala lůžko. Stejně tak doma, matrace byly chráněny,ubylo praní velkého prostěradla.Teď je dceři 15 let a o svém problému už ani neví.Ale kapky u všech dětí nezaberou, měli jsem štěstí.

reagovat 9.5.2007 10:13 - peta

Mam 8 letého syna ve 4 letech se mi zacal počůrávat. Někdy celý měsíc nic nebo týden. A pak za sebou třeba 4krát. Na vyšetření byl nic mu nezjistili. U psycholožky je prý taky v pořádku. Tak nevím jak ho toho zbavit. Prý spí moc tvrdě a proto se nevzbudí. Přitom jako malý chodil ke mě do ložnice,že chce čůrat. Dnes bud vydrží nebo ne. Už nevím co s ním. Prosím poradte.

reagovat 7.12.2007 10:40 -

Ahoj, mám stejný problém. Kluk se mi počůrává od malička. Od pěti let jsem docházeli do nefrologické ambulance, veškerá vyšetření byla negativní. Doktor nám předepsal diptropan , používali jsme alarm, jednu dobu se to zlepšilo, ale po 2 měsích jsme byli znova na začátku. Klukovi bude 11 let a je z toho nešťastný. Moje sestra bydlí v Praze a seznámila se s doktorkou z Urologické kliniky v Praze, objednala ho a tam dostali podezření na vrozenou zadní uretrální chlopeň, což se zjistí pouze operativním zákrokem, dělá se laparoskopicky. Za 14 dní jdeme na operaci, tak uvidíme jestli se podezření potvrdí. Jestli vám můžu poradit, zkuste se nato zeptat vašeho doktora.Přeji hodně síly, protože vím jak je to těžké i pro maminky.

reagovat 7.12.2007 10:41 -

Ahoj, mám stejný problém. Kluk se mi počůrává od malička. Od pěti let jsme docházeli do nefrologické poradny, veškerá vyšetření byla negativní. Doktor nám předepsal diptropan , používali jsme alarm, jednu dobu se to zlepšilo, ale po 2 měsích jsme byli znova na začátku. Klukovi bude 11 let a je z toho nešťastný. Moje sestra bydlí v Praze a seznámila se s doktorkou z Urologické kliniky v Praze, objednala ho a tam dostali podezření na vrozenou zadní uretrální chlopeň, což se zjistí pouze operativním zákrokem, dělá se laparoskopicky. Za 14 dní jdeme na operaci, tak uvidíme jestli se podezření potvrdí. Jestli vám můžu poradit, zkuste se nato zeptat vašeho doktora.Přeji hodně síly, protože vím jak je to těžké i pro maminky.

reagovat 5.2.2008 15:48 - mirka

Máme stejný problém,náš kluk se taky znova začal počůrávat je mu 10.Vyřešily jsme to plenkama a gum.kalhotkama,kluk zacal být v pohodě lepší známky a lépe spí!Než jdeme spát tak ho já nebo manžel prebalí.je to lepší než ho stresovat doktorama,dříve či později prestane sám. mirek a mirka zBrna

reagovat 20.5.2008 23:20 - Martina

Ráda bych pro dcerku vyzkoušela enuretický alarm, pokud byste ho prodávali, prosím dejte vedet na vancakovi"seznam.cz

reagovat 30.6.2008 19:21 - Ana

Mám víc dětí a u každého to bylo jinak. \Dcerka se přestala počůrávat v roku, aby pak zase ve dvou začala a ve čtytech přestala. Kluk se přestal počůrávat v noci v 17letech. Zákeřná byla nepravidelnost a taky množství, hlavně smradu v bytě. Takže po kapkách do nosa je relativně klid. Statistika praví něco o 3 ze sta pubertáků a 1 ze sta dospělých. Nezoufejte jsou i horší starosti než sušit prosteradla.

reagovat 15.8.2008 07:02 - ivča

Mám 7letou dcerku. Absolvovala 1.třídu se samými jedničkami, je nejlepší čtenářkou ve třídě a má ráda paní učitelku. takže vše jak by asi mělo být.V průběhu června ale začala nezvykle často běhat nazáchod a čím dál tím častěji měla nucení na čůrání. někdy se ani nevyčůrala.Po různých diskusích jsem se vydala s dcerou na krevní testy na diabetes, které naštěstí dopadly dobře. Otátkou zůstává co je příčina věčného nucení na čůrání, které se během prázdnin nijak závratně nezlepšilo. Dcera je poměrně vyrovnané malé dítě a doma je klidná atmosféra. Mohlo by to být nervového původu?

reagovat 15.8.2008 12:03 - Lída

Má dcerka v pořádku močový měchýř?Někdy stačí, aby si na sobě nechala mokré plavky a nastydne.Alespoň já to tak mám, když trochu přistydnu, běhám na záchod.Pomůže urologický čaj.

reagovat 22.9.2008 09:56 - Monika

Ahoj,já mám velký problém,teda ne já,ale manžel,od mala se počůrává,a nic se nenašlo,a počůrává se denně.Byl na veškerých vyšetřeních a vše je v pořádku,nevím kde ten problém je,jsme spolu 12let,a unavuje mě to dennodenní praní,i když používá pomůcky,prosákne to.Jestli máte nějakou radu,nebo podobnou zkušenost,budu ráda za každé info!!!!Moc díky!!!

reagovat 25.9.2008 16:33 - Natura

Moniko

Když sis ho brala, věděla jsi o tom, předpokládám....ale chápu, jak je to únavné.

Co na to říká manžel? Stává se mu to i přes den?

A opravdu žádný fyziologický nález?

Pak je to případ pro psychiatra, nebo lépe psychoterapeuta skutečně. Musí přijít na příčinu a odstranit ji.

reagovat 15.10.2008 17:49 - Alena

Dobrý den,je mi 23 let a jsem vdaná,k doktorovi se stydím jít, ale jak tady čtu ty články,takže pomočování je i psychického původu?nebo musím na vyšetření?poradte,děkuju

reagovat 23.10.2008 14:12 - Natura

Aleno, když se vyloučí příčina fyzická, tak je to v psychice, to je jasné.

Každopádně ta psychická příčina je mnohokrát častější.

reagovat 23.2.2009 15:06 - martin

pomoc je na/polula.webgarden.cz/

reagovat 23.2.2009 15:07 - martin

pomoc je na/polula.webgarden.cz/

reagovat 28.3.2009 15:41 - admin

http://enureza-inkontinence-pomocovani.webgarden.cz/

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Dobrý den,je mi 23 let a jsem vdaná,k doktorovi se stydím jít, ale jak...
Alena  |  15.10.2008 17:49

Aleno, když se vyloučí příčina fyzická, tak je to v psychice, to je...
Natura  |  23.10.2008 14:12

pomoc je na/polula.webgarden.cz/
martin  |  23.2.2009 15:06

pomoc je na/polula.webgarden.cz/
martin  |  23.2.2009 15:07

http://enureza-inkontinence-pomocovani.webgarden.cz/
admin  |  28.3.2009 15:41

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *