Pouto mezi dítětem a rodiči

Pouto mezi dítětem a rodiči

28.8.2000 00:00  |  Rodina a děti

Pouto mezi dítětem a rodiči se ve skutečnosti začíná vytvářet ještě před porodem. Vnímat pohyb dítěte uvnitř dělohy je velmi vzrušující zážitek. Když si matka a otec dítěte uvědomí, že uvnitř je nový človíček, a cítí jeho pohyby, pociťují lásku a štěstí.... celý článek

Komentářů: 26 | Poslední komentář: 28.4.2017 15:56

Komentáře

reagovat 15.6.2006 13:20 - BABIČKA

VELMI CHVÁLÁM NÁZOR, ŽE MALÉ DÍTĚ MÁ BÝT

I V NOCI NABLÍZKU MAMINCE,NEJLÉPE PŘÍMO

S NÍ V POSTELI. JÁ I MOJE DCERA JSME TOTO

U SVÝCH DĚTÍ PRAKTIKOVALY.

reagovat 15.6.2006 15:56 - Hana

Schvaluji to, že malé děti mají být blízko rodičům i v noci. Sice jsme se moc nevyspali ale přitisknutá dětská tělíčka, to byl pro mně balzám a snad i náplast za to, že jsem s nimi nemohla být víc času ve dne. Pracovala jsem jako zdravotní sestra ve třísměnném provoze. Dnes už jsou děti velké, mají své rodiny a na tohle tulení mám ty nejkrásnější vzpomínky.Vždyť i já si pamatuji, že naše maminka nás ze své teplé postele taky nikdy nevyhnala. Teď už jen se slzou v oku na to vzpomínám.Už se to nikdy nevrátí. Škoda. Zdravím Hana

reagovat 4.7.2006 21:05 - Jana

Taky si myslím,že miminko má spinkat co nejblíže mamince,ale nemyslím si,že je dobré,aby spalo v posteli u rodičů.1)bude se hůře smiřovat s tím až bude odloženo do postýlky2)rodiče se dobře nevyspí a jsou pak unavenější3)miminko může některý z rodičů zalehnout nebo na něj přetáhnout přikrývku!!!!Proto si myslím,že je bezpečnější i co se týká hygieny pro miminko lepší mít svoji postýlku-těsně u postele rodičů,aby maminka slyšela jak miminko dýchá a mohla ho třeba i pohladit,podat ruku.Mám dvě děti- ve věku jedenáct a dva měsíce.

reagovat 4.7.2006 22:20 - Janja

No to jest věc názoru, mám chlapečka a ze začátku právě kvůli těmto rozšířeným zásadám jsem ho dávala do postílky, po čase jsem ho častěji a častěji nechávala spát u mně a teď je se mnou pořád. Je klidnější a lépe se mu spinká. Občas se nám stalo, že se zbudil pláčem, co spinká se mnou, tak se to nestalo ani jednou. A ještě jedna věc, jaká nehygiena může ze strany rodičů přijít. A za další, co se prcek otáčí o sto šest i v noci, by se v postílce akorát celej omlátil. S tím zalehnutím (to je jisté riziko, nepopírám) máme ale dosti velkou postel a já mám spánek již tak lehký, že se zbouzím při sebemenším prckovu pohybu, takže nechci to zakřiknout, ale zalehnutí doufám nehrozí. Spaní miminek s rodiči do určitého věku vnímám tedy jako veskrze pozitivní věc. Co mi připadá jako daleko větší strašák je sids...

reagovat 7.8.2006 22:47 - betty

mě se většina diví, že i druhého syna jsem si naučila do postele. Myslela jsem si, že ho naučím spát v postýlce, ale došlo k tomu zase tak, že při nočním kojení jsem se bála, abych ho neupustila, tak jsem ho kojila vleže a usnula jsem taky, a kluci se vždycky "obsloužili" a spali dál. A já jsem byla taky víc vyspaná,než kdybych měla 6krát za noc vstát. Takže spaní dítěte s matkou v posteli=spokojenost na obou stranách.

reagovat 8.8.2006 00:38 - Honza

Ačkoliv jsem mužskej, zdá se mi, že navzdory různým moderním tendencím je spaní dítěte v posteli s matkou naprosto normální a staletími vyzkoušenou metodou.

reagovat 8.8.2006 13:26 - Magdaléna

Mám 3 děti a co si pamatuji,tak skoro každou noc někdo příjde,nikdy je neposílám do svého pelíšku.Přikryju,přitulím a spíme.

reagovat 27.4.2007 12:58 - Bára

Mám 22 měsíční holčičku a do 15 měsíců spinkala se mnou a manželem v posteli. Už v porodnici, když jsem ji dala do postýlky, tak každých 5 minut plakala, nedala se utišit. Doma jsem si myslela, že bude větší klid a že ji budu dávat do postýlky. Ale byl to omyl. Do půl roku jsme postýlku ani nepoužívali a potom jen na to, že když usnula, tak jsem ji přesunula z postele do postýlky, aby mě nespadla. Vždy, když jsem ji dala do postýlky, tak se probudila a plakala. Teď už spí v postýlce bez problémů, prostě si to dala vysvětlit. Takže dokud mě potřebovala mít na blízku, tak jsem jí to dopřála, teď už je "velká a rozumná", takže ví, že jsem nablízku, i když spím na posteli vedle ní.....

reagovat 27.4.2007 22:56 - TerezaK

Obě naše děti s námi spaly v posteli do 3/4 roku a obě bez problémů přešly do vlastní postýlky a později do vlastního pokoje, když přišel vhodný čas. Zalehnutí nehrozí, pokud není rodič opilý nebo zfetovaný, dokáže se i ve spaní vždy přizpůsobit dítěti, protože ho stále vnímá (to platí i pro spoluspící tatínky). Přehození pokrývky přes hlavu - ano, to se nám párkrát stalo, ale prckové se vždkycky začali okamžitě vrtět, což některého z nás probudilo a hned jsme je odkryli. Myslím, že spaní s mámou v posteli je oboustranně příjemné a pohodlné, i kvůli vstávání při kojení.

reagovat 24.5.2007 10:19 - martin

No, my mame 34 mesicu a 15 mesicu a vejdeme se na letiste vsichni 4 :o) Pouze na intimnosti musime kdyz deti usnou "uteci" do obyvaku!

reagovat 4.6.2007 12:25 - Stana

Je mi vas opravdu lito!

reagovat 10.9.2007 20:44 - Juli

Nemam jeste deti, ale musim rici, ze v posteli se mnou v zadnem pripade spat nebudou. Nebudu na ne zla a neposlu je pryc, kdyz samy prijdou, ale ucit je na neco takoveho taky nebudu. Vim, o cem mluvim, nebyly to sice me deti, s nimiz zazila ma kamaradka peklo, ale nebudu to pokouset.

reagovat 11.9.2007 09:50 - Andy

Já udělala kompromis, ve 20h. po koupání ji dala spát do postýlky, páč se ráda v posteli roztahuju a vrtím a v 5h. ráno, když se vzbudila na kojení, tak jsem si ji vzala k sobě, páč jsem u toho vždycky usnula a malá taky. Pak jsme se probouzely kolem 9.30h.takže max. pohoda a spokojenost:)) Pak jsem si ji k sobě na celou noc brala, když rostly zuby, u maminky tolik nebolely, ale jinak jsem zastáncem volnosti v posteli, i když je paráda a nezapomenutelnej zážitek, když vám prckové nacpou svůj zadek až na břicho:))

reagovat 11.9.2007 14:20 - iva

taky záleží,jaký to dítě je,jak je citlivý atd.Můj malej spal do ctyř měsíců v postýlce,ale pořád plakával,budil se každou chvíli a uklidnil se až u mně.A tak jsem porušila zásadu,se kterou jsem vychovávala své dvě již dospělé děti,a to - nikdy je nenaučit do postele k nám.U tohodle posledního jsem to porušila a kluk od té doby klidně spí,je spokojenej a štastnej a několik měsíců dokonce spával tak,že vylezl svojí tvářičkou na moji a tak spal,já to ani nevnímala,prostě musel se dotýkat.Ted má dva roky a stále spí se mnou,postýlku dávno nemám a válendu zatím nemám v bytě kam dát.Když se převaluje ve spánku,tak mě pořád volá,hledá a usne,až se dotkne.Není rozmazlenej a v pohodě se vyspí u babičky i taťky a nevolá mně,ví,že tam nejsem.Myslím,že nemá smysl děcko stresovat,ale měl by se člověk trošku přizpůsobit jeho potřebám.

reagovat 10.10.2007 21:31 - radka

mam 3deti a zadne s nama v posteli nespalo.vzdy se tesi do postylky.jen v postylce spi!nedavam tomaska ani na hrani.jr to nase zlaticko.

reagovat 23.10.2007 16:09 - Katka

Mila Juli, opravdu nechci Vam nejak krivdit, ale nevite o cem mluvite. Nic se neda pausalizovat.Vase deti nejsou kamaradciny deti, vase postoje nejsou postoje nekoho jineho...Byt Vami, nebyla bych si svym stanoviskem tak jistá, ale to se ukáže, až ty děti mít budete.Mnoho zdaru.

reagovat 8.2.2008 20:47 - Petra

take jsem byla zastancem.dite patri do postylky,ale opravdu to funguje,kdyz spi s nami,tak nema ani hlad a spi krasne,po koupani jde do postylky a kdyz v noci po jidle nemuze usnout,je snami a jsme spokojeny:-)nez aby hodinu brecel a davala jsme mu dudlik,stejne se pak za hodinu vzbudil a sel knam a nebyl vspalej nikdo..nemyslim si ze je to rozmazlovani,ale nikdo nevi,co ho boli nebo se mu zda..

reagovat 23.4.2017 01:58 - 7777777777

Obřezávání synů vyvolává nenávist k matkám.

reagovat 23.4.2017 08:00 - !!!

A vy se některá tomu divíte? Já bych nechal obřezat nejprve vás a jako v Turecku rezavou žiletkou! To znamená odřežou malé pysky, klitorys, poševní vstup a všechny erotogení zóny aby jste si to taky užily!

reagovat 23.4.2017 11:15 - mimo mísu- jsi

Obřezávání synů...

Proč k matkám? V zemích, kde je tato tradice, mají tohle na svědomí muži a ženy se do toho nijak nemohou míchat.

reagovat 23.4.2017 11:41 - !!!

U nás obřezání chlapců maji na svědomí zásadně ženy! Výmluvy, že to mají na svědomí muži jsou jenom lež! Dokud je nezačnou matky žalovat u soudu za zprznění a poškození tak to ty terky bláznivý nenechají! Já bych je automaticky obřezal taky!

reagovat 23.4.2017 19:01 - 7777777777

Proč k matkám? V zemích,...

Mimo mísu jses ty. V cr to není žádná tradice, nesouvisí s náboženstvím a je to doména matek- feministek a cirkumfetisistek. Jde samozřejmě o feminizaci kluků a zničení jejich sexuality v dospívání a dospělosti... Doživotní zákrok, na který rodiče nemají právo.
Ten výrok o nenávisti synů k matkám je o tom, že je před nedokázaly ochránit, v případe ze jim to i zařídí to jistě platí minimálně stejně.

reagovat 23.4.2017 19:09 - 7777777777

U nás obřezání chlapců...

Sry, ty tomu taky úplně nerozumíš. Je to postavené tak, aby se syn nic nedozvěděl a promlčecí lhůta je 15 let. V tom je ta bezmoc: oni ho zmrzaci, znasilni a budou mu jenom lhát. Dokumentace je zfalsovana nebo neexistuje. Kde vidíš možnost žaloby? Jediná možnost je to z té svine vyplatit. TO JSOU PROSTĚ LIDSKÁ PRAVA DĚTÍ A MUŽŮ V ČR V 21.STOLETI, V ÚDAJNÉ DEMOKRACII A PRAVNIM STÁTĚ, KDE MÁ PRÝ JEDINEC LIDSKÁ PRÁVA OD NAROZENÍ.

reagovat 23.4.2017 19:18 - 7777777777

* VYMLÁTÍT Samozřejmě každému obrezanemu doporučuji zajímat se o ten zákrok hned, jak dostaneš občanku, nebo i dříve. V té době máš jedinou šancí něco zjistit nezávisle na matce.

reagovat 24.4.2017 09:26 - Tony

Většinou nechávají zmrzačit své syny matky samoživitelky. Před dvěma a půl rokem tu půl roku řádila bigotní evangelikálka Hana, která to nechala udělat svému jedenáctiletému synovi. Neměla na to peníze, nejprve se tu pídila po nějakém kloboučku, že by mu to udělala doma sama, nakonec ale s jednou doktorkou co to provedla udělaly podvod na zdravotní pojišťovnu. Pak tu k tomu nabádala jiné matky.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

U nás obřezání chlapců maji na svědomí zásadně ženy! Výmluvy, že...
!!!  |  23.4.2017 11:41

Mimo mísu jses ty. V cr to není žádná tradice, nesouvisí s...
7777777777  |  23.4.2017 19:01

Sry, ty tomu taky úplně nerozumíš. Je to postavené tak, aby se syn nic...
7777777777  |  23.4.2017 19:09

* VYMLÁTÍT Samozřejmě každému obrezanemu doporučuji zajímat se o ten...
7777777777  |  23.4.2017 19:18

Většinou nechávají zmrzačit své syny matky samoživitelky. Před dvěma...
Tony  |  24.4.2017 09:26

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *