Porod a porodnictví z pohledu kineziologie

Porod a porodnictví z pohledu kineziologie

25.6.2002 00:00  |  Rodina a děti

Vážení přátelé, rádi bychom se s Vámi podělili o naše zkušenosti s porodnictvím z trochu jiného úhlu pohledu, než je tradičně zvykem. Několik let se zabýváme poradenstvím v oblasti osobního rozvoje a úspěšně využíváme nekonečné možností metody One Brain, kineziologie, Reiki, a v poslední době Mandaly života. V naší poradně se setkáváme s řadou lidí, kteří k nám přicházejí řešit různé problémy. Poruchy učení, dyslexie, strachy, fobie, závislosti , problémy se vztahy v rodině a zaměstnání, příčiny neúspěchu v osobním životě, sportu a podnikání. Společně s klienty vždy hledáme příčinu jejich bloku a abychom člověka zbavili jeho problému trvale, hledáme i věk příčiny vzniku problému. Velmi často je věkem příčiny řady problémů právě porod případně prenatální období.... celý článek

Komentářů: 8 | Poslední komentář: 23.12.2010 07:17

Komentáře

reagovat 25.6.2002 11:30 - Lenka D.

Nádherný článek, se kterým nemůžu než souhlasit. Už jsem o porodnictví četla mnoho knih a snad právě proto jsem se rozhodla pro porod doma, jenom se zkušenou porodní asistentkou, kterou jsem si našla na internetu. Domácí porod ve vaně, klidu a teple, v přítmí byl myslím jak pro mě, tak pro mé miminko to nejhezčí, co jsem v této oblasti mohla prožít. neříkám, že to nebolelo, ale dalo se to v pohodě prodýchat a zvládnout a hlavně mě u toho nikdo nerušil.
Přála bych všem ženám, aby porod prožilastejně krásně jako já. Pokud ne doma, tak rozhodně v porodnici ve vrchlabí, kde rodila má kamarádka. Ten její porod byl také velmi citlivý, jemný a plný porozumění.

reagovat 30.6.2002 21:12 - Hanka

Četla jsem článek - velmi mě to všechno překvapilo, dá se říci, že šokovalo. Dělám si výčitky, že jsem při svých obou porodech ani nepomyslela na to, že by to ty děti také mohlo bolet. Opravdu mě to ani nenapadlo. Člověk myslí na vlastní bolest a kouká, aby to bylo venku. Chudáci děti. No ale já jsem měla oba porody celkem bez komplikací a relativně rychlé, tak myslím na děti, které se rodí velmi těžce, co chudinky musí prožít. Ještě dobře, že si to všechno nepamatujeme. Traumatizovaní jsme ale asi všichni. To trauma, o jehož příčinách vlastně nevíme, přenášíme dál na svoje děti, nebo jak to je? To by to trápení pak s každou generací hrozně narůstalo, ne?

reagovat 5.7.2002 17:14 - Lenka D.

Já jsem se sice rozhodla proporod doma a protože se vyvedl, jsem moc šťastná. Ale nemyslím, že děti, které se narodí komplikovaně a těžce, by to v dalším životě nemohly mít vykompenzované - třeba tím, že mají laskavé rodiče, kteří je před dalšími stresy ochrání a u nichž budou mít děti pocit klidu a bezpečí.

reagovat 30.9.2008 09:30 - Martina

Jako studentka psychologie jsem šokována, jak lidé bez vzdělání propagují "zázračnou" metodu kineziologie, jak vidí do pochodů lidského organismu a lidské psychiky. Tyto veškeré alternativní metody bych zakázala, případně bych je trestala. Je to neskutečné, že se někdo vydává za odborníka na lidskou psychiku a přitom o ní vůbec nic neví!!!

reagovat 30.9.2008 14:01 - Natura

Martino,

všechno bys zakázala a trestala. To mi něco připomíná, dobu nedávno minulou. Ještě že už je pryč, a nikdo nám nezakáže jak se máme cítit a jednat.

Chválabohu, že o tom nerozhodují takové Martiny...

reagovat 30.9.2008 14:58 - bubák

A co víš o lidské psychice ty,Martino? Že celá tisíciletí čekala, až se objeví ti praví vzdělanci a nikdy se sebou nepracovala metodami prastarými a nejrůznějšími, které ty ze svého akademického piedestalu šmahem svrhneš kamsi do pekel? Že někdo, kdo náhodou vystudoval něco jiného než psychologii, není oprávněn se svým životem a psychikou nakládat podle svého nejlepšího uvážení? Neměli by náhodou všichni rodiče být povinně vystudovanými psychology? Neměli by se všichni ti hloupí nevzdělanci před každým životním rozhodnutím náhodou přeptat psychologa? Psycholog má patent na správný život a jediná správná rozhodnutí? A co víš o kineziologii? Jenom to, že se řadí mezi alter. metody a co je alternativní to je špatné? A s tímto zjednodušením vnímáním skutečnosti studuješ psychologii??? Nebo si děláš prdel???

reagovat 23.12.2010 06:21 - Markéta

Jako studentka psychologie...

Martino, možná, že kdybyste se o tyto alt. metody zajímala stejně jako o psychologii, změnila byste názor. Mně kineziologie v životě dost pomohla, když jsem řešila nějaké osobní problémy. Dříve jsem o ní neslyšela, pak jsem se rozhodla ji studovat. Absolvovala jsem několik kurzů a ač ji nevyužívám v praxi - s lidmi nepracuju - hodně mě to obohatilo a dostalo se mi hodně informací. Přemýšlím teď o životě úplně jinak a dokážu si dávat věci do souvislostí. U většiny problémů dokážu najít příčinu. Doporučuji Vám metodu One brain vyzkoušet.

reagovat 23.12.2010 07:17 - !

Markéto, jseš trochu mimo datum.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Jako studentka psychologie jsem šokována, jak lidé bez vzdělání...
Martina  |  30.9.2008 09:30

Martino, všechno bys zakázala a trestala. To mi něco připomíná, dobu...
Natura  |  30.9.2008 14:01

A co víš o lidské psychice ty,Martino? Že celá tisíciletí čekala, až...
bubák  |  30.9.2008 14:58

Martino, možná, že kdybyste se o tyto alt. metody zajímala stejně jako o...
Markéta  |  23.12.2010 06:21

Markéto, jseš trochu mimo datum.
!  |  23.12.2010 07:17

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *