Porod jen s asistentkou

Porod jen s asistentkou

8.1.2003 00:00  |  Rodina a děti

Až 300 miliónů korun ročně by mohlo podle České asociace porodních asistentek ušetřit zdravotnictví, kdyby nekomplikované porody mohly vést asistentky bez dohledu lékařů. ČTK to řekla předsedkyně asociace Ivana Königsmarková. Současná legislativa dává ženám dvě možnosti. Buď porodí v nemocnici, nebo doma. Chybí možnost zvolit alternativu bezpečného porodu za přítomnosti porodní asistentky. ... celý článek

Komentářů: 3 | Poslední komentář: 18.3.2008 20:10

Komentáře

reagovat 8.1.2003 11:16 - Anna

Děkuji Vám za článek. Myslím, že naše zkostnatělé zdravotnictví by se už konečně mělo rozhoupat a něco v rámci oficiálního povolení domácích porodů dělat. Sama chci rodit doma a nic mne od toho neodradí, ale vím, že pak nastane boj s úřady i nemocnicemi okolo očkování, zápisu do matriky, ultrazvuku dítěte, no už se na to "těším". Ještěže jsem poměrně bojový typ s ostrými lokty a ledacos si líbit nenechám.

reagovat 9.1.2003 10:09 - Alice

Milá Anno, přeji ti aby si měla na svůj boj sílu. Já zatím rodinu neplánuji, ale až ten správný čas nastane, tak by se mi též líbilo rodit doma. Chtěla bych tě proto poprosit, jestli by si až budeš mít vše za sebou, nemohla sem napsat své zkušenosti.

reagovat 18.3.2008 20:10 - Tereza

Milá Anno, budu ti držet palce,aby ti vše ve zdraví miminka i tebe vyšlo. Jen předem pořádně a dostatečně promysli všechny zdravotní aspekty tebe i miminka. Aby jsi toho později nikdy nelitovala. Jinak přeji hodně zdaru a úspěchů tobě i všem stejně tak odvážným budoucím maminkám, jako jsi ty.

Já studuji porodní asistentku a když vidím co všechno by se mohlo stát tak bych si vybrala asi nějakou milou a rodinou nemocnici. Ted když v rámci praxe procházím všechny pražské porodnice tak nejhezčí a nejřijemnější mi přišla porodnice na Bulovce. Boxy jsou malé a útulné, vypadá to tam jako malý obývák, je tam přijemně vymalováno oranžou (jiný box/jiná barva,působilo to na mě velice přijemně, přátelsky a hlavně takový pocit bezpečí. ...Ani apolináře bych s tím nemohla srovnávat tam to jede jak na běžícím pásu. Tak milé dámy doufám, že jsem vám malinko pomohla :-)

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Děkuji Vám za článek. Myslím, že naše zkostnatělé zdravotnictví by...
Anna  |  8.1.2003 11:16

Milá Anno, přeji ti aby si měla na svůj boj sílu. Já zatím rodinu...
Alice  |  9.1.2003 10:09

Milá Anno, budu ti držet palce,aby ti vše ve zdraví miminka i tebe...
Tereza  |  18.3.2008 20:10

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *