Páteř a plodnost

5.10.2000 00:00
Rodina a děti

Jestliže rentgenový snímek ukazuje neprůchodnost vejcovodů, nemusí to být příznak srůstů. Může jít o pouhou svalovou křeč vejcovodů a dělohy, ke které dochází reflexně, podrážděním nervů, které vycházejí z míšního úseku zablokované části páteře.

Odblokování páteře vede k uvolnění křeče. A v tom vlastně tkví i u nás úspěšně provozovaná metoda paní Mojžíšové, která pomohla k otěhotnění řadě ženám. Léčebný cyklus trvá šest měsíců. Ženy cvičí určité partie svalů, které zlepšují jejich sílu. Teprve potom může dojit k manipulaci, napravení páteře. Dříve by to nemělo smysl, protože ochablé svalstvo by neudrželo správnou polohu.

Dva dny trvá manipulační léčba páteře jako celku a jejích jednotlivých vazeb a následuje znovu 8 týdnů cvičení. Po uplynuti této doby se kontroluje dosažený stav a v případě potřeby se opakuje manipulace a cvičení. V některých případech trvá léčba i déle než 6 měsíců, protože tělo si vyžaduje individuálně určitý čas na zpevněni svalového korzetu.

Přednosti této metody je její absolutní neškodnost. Působí tu i psychická složka. Úspěšnost popsané metody je okolo 30 % dosažených otěhotnění. Nejpříznivější věk pro uskutečnění léčby je mezi 28-32 roky věku. Později úspěšnost klesá, po 35. roku rapidně.

Zdroj: Rodinná encyklopedie zdraví - nakladatelství Pragma

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

jeste jenou ma tam bit zavinac za jmenem nejak mi to nejde
saskie  |  7.2.2008 13:37

leo muzu poprosit o cviky l.mojzisove.email saskieprckovavazavinacseznam.cz...
saskie  |  7.2.2008 13:43

Lidi..Cviky jsou na nic, pokud vás je nenaučí někdo cvičit!! Teď jsem...
Zuzka  |  7.2.2008 18:10

Dobrý den mohla bych také poprosit o poslání cviku p.Mojžíšové na...
jahudka  |  18.5.2008 21:42

ahoj holky, s přítelem se snažíme o miminko přez rok a stále nic. Už...
Mirka  |  6.2.2009 13:38

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *