Novinka pro nastávající maminky - porodnický gel Dianatal

17.1.2011 00:00
Rodina a děti

PR článek:Porodnický gel Dianatal - novinka na českém trhu. Tento porodnický gel usnadňuje porod a chrání matku i dítě. Redukuje poporodní poranění. Zkušenosti již ve většině českých porodnic.

Přestože je porod věky věků přirozenou součástí lidského bytí, stále je středem zájmu těhotných žen a jejich partnerů. Ženy se na porod připravují již během těhotenství správnou výživou, fyzickou aktivitou i speciálními cviky. Shání si informace o různých pomůckách k porodu. Dobrá příprava a informovanost ženy o možnostech při porodu, jsou vhodným předpokladem, jak porod zvládnout.

Největší obavou nastávajících maminek jsou bolesti a komplikace s porodem spojené.  Existují mnohá řešení, jak od bolesti alespoň částečně ulevit. Některým ženám pomáhají masáže nebo koupel, jiným uleví relaxační hudba nebo naopak pohyb na relaxačních míčích.

Jednou z možností, jak porod usnadnit je i nový unikátní porodnický gel Dianatal.

Během porodu je totiž nutné překonat i třecí síly, které vznikají mezi tkáněmi porodních cest a plodem. To je jedním z důvodů, proč je porod pro matku i dítě velký a energeticky náročný výkon.  Přirozená maziva (plodová voda, mázek) jsou ve většině případů nedostačující k tomu, aby účinně snížila třecí síly mezi pochvou a plodem.

Při použití porodnického gelu Dianatal, dojde k vytvoření tenkého filmu v porodních cestách, tím mohou být tyto třecí síly jednoduchým a bezpečným způsobem redukovány a miminko porodními cestami lépe projde, porod se tímto usnadní. Zároveň použití porodnického gelu Dianatal může redukovat poporodní poranění. Pozorování rovněž ukázala, že výskyt natržení hráze se zřetelně snižuje, pokud je používán Dianatal porodnický gel.

Použitím porodnického gelu Dianatal

Jak se Dianatal porodnický gel používá


Dianatal porodnický gel zavádí lékař nebo porodní asistentka do pochvy při vaginálním vyšetření, když se děloha začíná otvírat- tzn. již od počátku porodu. K tomu může být použit speciální aplikátor, aby aplikace nebyla nepříjemná matce ani nenarozenému dítěti. Toto je provedeno několikrát během porodu při/po vaginálním vyšetření.

Přináší použití Dianatal gelu nějaká rizika?

Podle provedeného průzkumu se těhotné ženy nejvíce

obávají komplikací a bolesti během porodu.

Dianatal gel neobsahuje žádné aktivní látky-léčiva. Působí pouze mechanicky na základě svých fyzikálních vlastností, podporuje tedy přirozený porod.

Dianatal gel je sterilní gel, což je důležité pro novorozence, neobsahuje latex a nevyvolává alergické reakce. Klinické studie doposud nepotvrdily žádné vedlejší či nežádoucí účinky vyplývající z použití Dianatal gelu. Ani v České republice nebyly dosud popsány žádné nežádoucí reakce.

Důležité upozornění: Dianatal gel může být aplikován pouze lékařem či porodní asistentkou.

V dostatečném časovém předstihu informujte svého porodníka či porodní asistentku, že si přejete Dianatal gel během porodu použít.

Dianatal gel je možné zakoupit ve své porodnici, u svého gynekologa, v lékárnách a některých zdravotnických zařízeních.

V České republice mají zkušenost s Dianatal gelem již ve většině českých porodnic.

Více informací o Dianatal gelu naleznete zde nebo se zeptejte svého gynekologa.