Náročné noci s dítětem

Náročné noci s dítětem

7.6.2006 00:00  |  Rodina a děti

V patnácti až dvaceti procentech případů mají potíže se spánkem zdravotní příčiny. Pokud umíte rozeznat drobné zdravotní problémy, které ruší klidný spánek dítěte, předejdete mnohým nedorozuměním.... celý článek

Komentářů: 3 | Poslední komentář: 12.6.2006 14:29

Komentáře

reagovat 7.6.2006 12:31 - coroner

Poměrně slušný výčet základních medicínských neznalostí, kdy nepadne ani jediné slovo o skutečných příčinách výše uvedených potíží, které lze u dítěte z větší části eliminovat už korektní životosprávou matky (minimálně v období těhotenství a kojení). Budoucí náchylnost dítěte po porodu k tomu či onomu totiž závisí do značné míry i na stavu životosprávy matky a otce už v období před vlastním početím.Doporučovat dneska někomu pod zaklínadlem obstrukční apnoe odstranění nosních mandlí by mělo být trestné.Tento zákrok patří mezi první desítku rizikových faktorů pro možný pozdější vznik roztroušené sklerózy.

Rovněž nepochopitelné je se domnívat, že bronchitida a astma jsou údělem dětí díky znečištěnému ovzduší. To se na problému podílí pouze jako sekundární faktor, který se vůbec nemusí projevit, když je dítě správně živeno.

Je jen štěstím, že lze dnes v knihkupectvích sehnat už i jiný druh literatury, která se týká zdraví dětí.

reagovat 10.6.2006 20:31 - Andrea

Domnívat se, že správná životospráva matky nebo otce už před samotným početím může ovlivnit způsob, jak dítě prožije noc, je tedy dost zjednodušené. Mám dvě děti, oba velmi dobří spavci už po porodu. Přitom má životospráva v době těhotenství rozhodně nebyla ukázková. Hlavně u druhého dítěte jsem prožívala dost intenzivní stresy, při kterých má mysl byla nasměrována úplně jinam, než by měla být - tedy na dostatek odpočinku a kvalitní stravy. Přesto se mi narodilo dítě dokonale zdravé a hlavně spavé, tedy v tom pozitivním slova smyslu. Na druhé straně mám kamarádku, která během celého těhotenství jedla ukázkově zdravě, přesto se jí narodilo dítě nejenom nespavé, ale hlavně nezdravé, pokud to tedy mohu vyjádřit takhle eufemisticky. Takže výživa matky v době těhotenství, pokud tedy není extrémně nevyvážená, rozhodně není zárukou zdravého ani spavého dítěte. Takové jsou moje zkušenosti a ty jsou jak známo k nezaplacení. Geny prostě neoblafnete, ať už na ně zkoušíte cokoliv.

reagovat 12.6.2006 14:29 - martina

Mily Coroner, tak co tedy delat, kdyz mi 9 lete dite doma chrape a vim , ze to je zvetsenou nosni mandli, ja jsem taky proti odstraneni, ale ani vynechani mlecnych vyrobku, ani echinacea zatim zmeny neprinesly. Jak jinak se s tim tedy organismus muze vyporadat?

Dekuji za odpoved

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Poměrně slušný výčet základních medicínských neznalostí, kdy...
coroner  |  7.6.2006 12:31

Domnívat se, že správná životospráva matky nebo otce už před...
Andrea  |  10.6.2006 20:31

Mily Coroner, tak co tedy delat, kdyz mi 9 lete dite doma chrape a vim , ze...
martina  |  12.6.2006 14:29

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *