Místo potratů anonymní porody

17.7.2003 00:00
Rodina a děti

Návrh zákona, který by umožnil anonymní porody, po prázdninách znovu předloží sněmovně spolu s dvěma kolegyněmi poslankyně Lucie Talmanová z ODS. Podle návrhu na anonymní porody by směla žena porodit v nemocnici dítě, aniž by musela uvést svou totožnost. Dítě by bylo ihned volné k adopci.

"Trošku nás k tomu vyprovokovala snaha některých kolegů zakázat potraty. Tohle by byla mnohem smysluplnější a prospěšnější cesta, jak dále snížit počet interrupcí, než nějaký zákaz," cituje deník Mladá fronta Dnes Talmanovou.

Další připravovaný návrh, týkající se utajených porodů, předpokládá, že by žena patrně musela alespoň v porodnici uvést své jméno. Do matriky by už byl novorozenec každopádně zapsán se slovy: matka neznámá, otec neznámý.

Návrh na úplný zákaz potratů, který koncem června sněmovně předložila skupina osmi lidoveckých poslanců a Petr Pleva z ODS, předpokládá, že by za provedení potratu hrozilo pět let vězení, případně zákaz činnosti. Až k roku vězení by mohl být odsouzen člověk, který ženu k potratu svede nebo jí k němu pomáhá. Žena, která by potrat podstoupila by trestána nebyla. Potrat by byl možný jen když vede záchraně ženina života a když je těhotenství následkem znásilnění. Podle ankety ČTK mezi poslanci však nemá kriminalizace potratů v parlamentu zřejmě šanci na úspěch.

Zdroj: ČTK

Související články

Polský Newsweek: Interrupce, nová fronta staré války

8.7.2003 00:00

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

lukas zaujimalo by ma preco si sa zapojil do tejto diskusije podla mna kazde...
jana  |  10.8.2007 00:05

jsem nynní v situaci,kdy se rozhoduju si ditě nechat nebo vzít a řeknu...
martina  |  2.2.2010 00:07

mate pravdu jenže v dnešni dobe nemate ani narok na azylovy dum protže...
mischel  |  11.4.2011 13:38

prosím o radu... Měla jsem o dva týdny opožděnou MS. Šla jsme na...
anna  |  17.10.2011 16:46

Milá Aničko, zkoušela jsi těhotenský test? pokud jsi těhotná už by ti...
Markéta H  |  18.10.2011 07:34

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *