Metody k uspání miminka

5.4.2012 00:01
Rodina a děti

Tyto metody fungují jak jednotlivě, tak kombinovaně.

Rytmické pohyby: Pokud nemůže­te odolat spánku na palubě letadla nebo ve vlaku či v autě na sedadle spolujezdce, pak pochopíte, jak mohou jemné, rytmické pohyby navodit u dětí spánek. Zkuste dítě kolébat, houpat nebo něžně pohupovat. Nebo dítě do autosedačky či kočárku a projeďte se po blízkém okolí. Ale pozor: nedovolte dětem tímto způso­bem usnout! Než usnou, přemístěte je z houpačky, šátku, kočárku nebo auta do postýlky.

Něžné sevření: Aby dítě (nebo i dospělý) usnulo, neexistuje nic lepšího než navození pocitu pohodlí a bezpečí. Zkuste děti zavinout nebo si je těsně přivinout k tělu, abyste jim na chvíli, dříve než je uložíte ke spán­ku, tento pocit dopřáli (osvědčené jsou šátky, do nichž si můžete dítě zavázat). Masáž miminek - během níž miminka hladíte a poskytuje­te jim tělesný kontakt (rukama po jejich tělíčkách) - může rovněž před spaním pomoci.

Sání: Většina rodičů již ví, že zaru­čeným receptem na zklidnění dětí - který tudíž navozuje ospalost - je při­ložit si děti k prsu nebo je nechat sát z láhve, dát jim dudlík neboje nechat cucat si vlastní zápěstí či prsty. Dud­lík je samozřejmě záležitostí vlastní volby. Problémem, který se často s používáním dudlíků objevuje, je to, že dudlíky snadno miminkům z úst vypadnoua budete to vy, kdo bude muset přijít do jejich poko­je a pomoci jim. Pokud vaše miminko velmi rádo cumlá, doufejte, že posta­čí palec nebo prst: jakmile pocho­pí, že na koncích rukou má palce a prsty, bude si je umět najít a bez pomoci je použít! Bohužel neznám žádný způsob, jak děti v cucání palců a prstů podpořit, kromě toho, že je zavinete, ale paže jim necháte venku. Myslím, že některé děti jsou stvořeny právě k tomuhle.


Zvuky: Miminka před spaním milu­jí zpěv (ukolébavky nebo melodie), šeptání, broukání nebo tiché poví­dání. To, že miminka ještě v bříšku slyšela hlas své maminky, je často příčinou, proč na ně má, když jim maminka před spaním čte, vypráví bláznivé příběhy nebo si s nimi jen povídá, uklidňující, spánek navo­zující účinek. I bílý šum neboli hluk s rovnoměrným spektrem - z fénu, vysavače, větráku nebo hlučícího stroje - může pomoci děti uklidnit a naladit je na ospalou vlnu. Teplá koupel, teplá zavinovačka.
Zdroj: Jak naučit dvojčata spát, nakladatelství CPress

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Pridavam odkaz na stranku se zvuky z clanku http://www.uspavac.cz/ mne se...
Bily sum  |  25.7.2012 15:30

Máte někdo nějaký zkušenosti s fusaky z Merina? Narazila jsem na ně...
Evík  |  10.10.2012 15:56

Na každé diskusi pod jiným jménem. To je nenápadná reklama:-)
.  |  10.10.2012 16:02

Na detskecd.cz maj Detskou hrací skříňku a je to prakticky 100%...
David  |  15.9.2013 16:53

Mám doma dvě děti a obě měly rády něco jiného. Jedno ale měly...
Hanka  |  8.12.2014 21:31

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *