Krize v manželství a děti

Krize v manželství a děti

28.4.2009 00:00  |  Rodina a děti

Když se řekne krize a ještě k tomu v manželství, nevěstí to pro většinu z nás nic dobrého. Možná se vám vybaví zobrazení zániku lásky z filmů Kramerová versus Kramer nebo Válka Roseových.... celý článek

Komentářů: 11 | Poslední komentář: 25.1.2017 17:20

Komentáře

reagovat 3.5.2009 08:33 -

Práce maséra

Pro mě je práce maséra poslání. Myslím si, že pro práci maséra musí mít člověk talent, masáž není jen několik málo tahů, které se naučíme v některém z masérských kurzů. To bohužel nestačí ani na nějakou relaxační masáž v soukromí. Často se setkávám s lidmi, kteří o sobě řeknou, že umí masírovat a chrlí na vás všechny super moderní a nesmyslné techniky, pomocí různých kamenů, přístrojů a jiných vymožeností, jak jinak, než stoprocentně podloženo východní filozofií a doloženo třiceti diplomy z dvou denních kurzů, které pořádají možná stejní odborníci, jako ti kteří se diplomy honosí. To ale nejsou maséři, to jsou obchodníci. Když se konečně dostanete k tomu, že na vás dotyčný položí ruce, zjistíte, že vám mnohé doteky připadají nepříjemné, zbytečné, některé vás bolí a přesto nevedou k odstranění vašich potíží.

Na druhou stranu, se setkáte s člověkem, který není masér a třeba jen z legrace vám položí ruce na ramena a vy ucítíte příjemnou úlevu a uvolnění. To je u mě talent! To teplo z dlaní, upřímný cit, snaha vám pomoci. To se nedá naučit. Nejsou svaté ruce, co se modlí, ale ty, co pomáhají. Mám skvělou zkušenost s tím, když mě moje osmiletá dcera natře za krkem, při hře na masérku. Je to tam! Mám ještě dvě dcerky a ty mají prostě talent na jiné věci.

A když takto talentovaný člověk, jde do kurzu a jde tam, protože má chuť se něco naučit a ne proto, že ho tam poslali na rekvalifikaci z pracovního úřadu, máme velkou šanci že se potkáme s dobrým odborníkem.

Masáž je prostě umělecké dílo, balet rukou, doteky sochaře, podepřené o talent, vědomosti a dlouholeté zkušenosti. Je to také kus psychologie, naše doteky vstupují do prostoru soukromý našich zákazníků. Masér těžko pomůže někomu, kdo je svázaný vlastním mindrákem a stydí se za své tělo.

Náš úkol není je přesvědčit o tom, že jsou všichni dokonalí ani o čemkoli jiném. Masér musí vědět, cítit a vážit si lidského stvoření. Za každou vráskou, jizvou a jinou nedokonalostí nevidím něco odporného, ani odpudivého. Každé tělo vypráví svůj příběh i to naše.

MASÉR JAN KOHOUT

Narozen 10.9. 1968 v Brně

Od svých osmnácti let se věnuje studiu manuální léčby. Za šestnáct let své praxe, dosáhnul vynikajících výsledků v oblasti současných i alternativních přístupů léčby pohybového aparátu. Vytvořil vlastní postupy při léčbě. Do dnešní doby léčil více jak 60 000 pacientů. V současné době pracuje v brněnských lázních na ulici Kopečná.

K jeho zákazníkům patří mnoho významných osobností jako například:Pan režisér Rudolf Chudoba ( např.Manéž Boleslava Polívky)RUDOLF CHUDOBA (1948, Československo)

Od roku 1957 žije v Brně. Vystudoval pražskou FAMU. Jako nezávislý scenárista a režisér dokumentárních filmů zaměřených zvláště na hudební tematiku spolupracuje s Českou televizí, hudebními archívy a společnostmi. Nositel ceny Pierot za rok 1995 a 1999, kterou uděluje FITES.Jurij Gorbunov Cena Thálie 2005Národní divadlo Brno

prof. RNDr. Dalibor Povolný, CSc., univerzitní profesor biologiePan Dušan Tomek přední český léčitel akupunkturista

MUDr. Umlauf, CSc. primář odb. ambulance pro akupunktůru a přidružené obory.

Bohužel nejlepší akupunkturista, který žil v Brně byl primář bývalého oddělení akupunktury, nyní je to oddělení léčby bolesti ve Fakultní nemocnici v Brně - Bohunicích MUDr. Umlauf, který již zemřel. Nyní na oddělení léčby bolesti působí MUDr. Haklová, která se rovněž akupunkturou zabývá.

reagovat 11.2.2010 13:09 - TAŤJANA NOVÁKOVÁ

Dobrý den jen jsem se chtela zeptat uz jsme s manzelem 2 roky a mame rocni dcerku. ale manzel prisel pak o praci a byl 6 mesicu doma, tak jme se casto hadaly ale ted chodi uz do prace a chytame se porad. Tak chtela bych aby jste mi poradily co mam delat ja se hadat nechci a on taky ne . Porad se milujem a chteli by jsme byt jako driv ale nevime jak na to? muzete mi odpovedet pres Email K.dejla@seznam.cz dekuji moc. Nerada bych zahodila tak krasne manzelstvi jen kvuli hadkam.... Jeste jednou DUKUJI NOvaková

reagovat 11.2.2010 13:15 - katerina

Dobrý den jen jsem se chtela...

Dobry p. novakova ja jsem mela taky takovy problem ze zacatku ale uz jsme spolu9let a porad zamilovany.hadkami si musi kazdy projit.ja myslim ze zahazovat vztah jen kvuli hadkam to nema cenu,horsi jsou nevery,propijeni penez apodobne.takze musite se s manzelem posadit a promluvit si o tom jinak se to nevyresi.jde videt ze se milujete takze hadky hodte stranou a udelejte doma uplne jinou atmosferu. preji vam vse nej do zivota KATERINA

reagovat 11.2.2010 18:34 - hádky???

podráždění, stresy, stereotyp každý den...najděte si koníčky, sport, jazyky, něco co Vás nadchnce v životě a nesedte doma s manželem....uživejte si života, čím nejméně budete s manželem, tím nejvíce se budete vzácni a budete se mít rádi...16 let manželství klape...žijem trošku jinak než většina manželství...ale hádky u nás neexistuji.. a jsme spokojeni....

reagovat 12.2.2010 07:28 - Nováková

podráždění, stresy, stereotyp...

jenze co mam delat? Jsem na MD. JInak vcera jsme spolu mluvili a manzel vse moje slova pretacel naruby tak jak to mam delat?

reagovat 12.2.2010 08:41 - Novák

Říct mu,že není jediný muž na světě.

reagovat 12.2.2010 10:06 - Nováková

Říct mu,že není jediný muž na...

ano mate pravdu ale ja ho miluju jen potrebuji vedet co mam udelat aby to bylo jako driv

reagovat 15.4.2013 17:19 - GF

Ano, manželé mají žít věčně spolu,aby byli potrestáni za hloupost,že se vzali.

reagovat 25.1.2017 13:05 - Standa

Postavili jsme si dům, máme dvě děti a manželka mi oznámila, že podala návrh na rozvod. Nevím proč a nevím co budu dělat. Děti miluju, jsem pracovitý, manželku mám rád a vím že jiného muže nemá prý ji to už se mnou nebaví. Hrozná situace.

reagovat 25.1.2017 14:34 - Milý Stando

Postavili jsme si dům, máme...

dost často je za rozpadem manželství nevěra jednoho nebo obou, ale.... Tohle nemusí být pravidlem. Prostě dnes ženy potřebují muže k zplození potomků a zabezpečení bydlení, u tebe dům. Pravděpodobně zůstane tvoje žena a děti po rozvodu v domě to víš máma a děti. Budeš platit alimenty a tvůj život se změní bohužel tak to dělá dost žen. Nebojím se říci že tvoje žena si bude hledat nějakého partnera, možná se nabourá do jiného manželství, možná i toto rozbije. Ani ty nezůstaneš bez nějaké ženy, ale co naplat partner se závazky není pro žádnou moc atraktivní, možná kdyby už byly tvoje děti samostatné tak nějakou seženeš snadněji. Jo to je život, s čím je si člověk hodně jistý a ono se mu to sesype bez jeho viny, prostě zjančí jeho partner to strašně bolí, dlouho, ale přebolí i když tě to poznamená už na celý zbytek života. Já to měla obráceně. Taky blesk z čistého nebe. Dlouho hodně těžko, co ti mám povídat. Romana

reagovat 25.1.2017 17:20 - Tora

Stando, co konkrétně ji s tebou nebaví? Sex? Ať ti to řekne otevřeně. Na rozvod nepřistupuj! Nejsi jen samec a stavitel!

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

ano mate pravdu ale ja ho miluju jen potrebuji vedet co mam udelat aby to...
Nováková  |  12.2.2010 10:06

Ano, manželé mají žít věčně spolu,aby byli potrestáni za...
GF  |  15.4.2013 17:19

Postavili jsme si dům, máme dvě děti a manželka mi oznámila, že podala...
Standa  |  25.1.2017 13:05

dost často je za rozpadem manželství nevěra jednoho nebo obou, ale.......
Milý Stando  |  25.1.2017 14:34

Stando, co konkrétně ji s tebou nebaví? Sex? Ať ti to řekne otevřeně....
Tora  |  25.1.2017 17:20

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *