Kojenecké vaky ničí páteř

Kojenecké vaky ničí páteř

9.11.2005 00:00  |  Rodina a děti

Když dva dělají totéž, jejich počínání nemusí být pokaždé přínosem. Na nebezpečí přenosných vaků, v nichž kojenci spočívají přímo na matčině hrudi a které byly donedávna pokládány za výraz nejtěsnějšího spojení rodičky s jejím potomkem, upozorňují pracovníci německého Zeleného kříže. ... celý článek

Komentářů: 8 | Poslední komentář: 16.9.2011 22:00

Komentáře

reagovat 12.11.2005 12:52 - Markéta

Dětské vaky,ale jaké?jde-li o tak zvané klokanky nebo je li "řeč"o baby šátcích.Myslím si,že v těchto dvou přenosných zařízeních je VELKÝ rozdíl.
Klokanka tam se děťátko vsune a buď leží na hrudi toho,kdo ho nese,nebo se "opírá"o zádovou část.má kolem těla volný prostor,tím jsou zádíčka zakulacena.
Baby šátky se mohou uvázat několika způsoby podle věku děťátka.Úvazy jsou důmyslné.Děťátko je podepřeno nejen ze spodu(pod zadečkem),ale i kolem pasu a zad.
Otřesy jistě jsou,ale ty jsou i když je dítě neseno na rukou nebo v auto sedačce.Hm,kdoví jak je to nejlepší?Každé má své výhody a nevýhody.Takže si to stejně rozhodne každý sám podle svého citu.

reagovat 22.11.2005 12:02 - Jitka

Já používám baby vak hlavně doma, když pracuji u počítače, přecházím po pokoji. Děťátko to krásně uklidňuje, že je stále se mnou a já mohou i pracovat. Určitě bych ho nedoporučovala na nějaké dlouhé lítaní po městě a obchodech. Jinak co jsem studovala na internetu, tak šátky a vaky jsou lepší než klokanky - ty bych asi nepoužívala ani na doma.

reagovat 9.5.2006 02:32 - Sava

No nechci se hadat,mam po operaci patere a ceka mne dalsi.Tahat dite v cemkoli na tele skodi!Neni to prirozene,uvedomte si,v kolika letech zeny drive umiraly..

reagovat 19.4.2007 18:01 - Martin

Německý Zelený kříž zřejmě neviděl žádnou Afričanku chodit. Lehké pérování v nohou...to je velmi úsměvná formulace. Měli by nechat mudrování.

reagovat 21.8.2007 14:15 - pidasek

uffff,lidi rádi paniku,hlavně že se něco děje.Aniž by si prověřili zdroje nebo se dál poinformovali,přeberou tupě hned první negativní názor,který není ani něčím podstatným podložený.

A rozhodně by mě zajímalo,proč si někdo myslí,že nějaký kus nekontaktního,neznámého a chladného něčeho pro miminko, by mělo být lepší,než náruč maminky či tatínka.Automaticky když se dítě narodí,si jej bereme do náruče a ne se jej hned zbavujem ,ať se náhodou podle hlášky z dřívějška nerozmazlí.Pohodlnější jej odložit je,ale rozhodně pro miminko ne lepší.A pokud nám může pomoci šátek,proč to hned nazývat modou,když i u nás(v ČR) se nosilo i za našich babiček.

reagovat 20.5.2008 08:29 -

To je lez !!!!!!!!!

reagovat 16.9.2011 22:00 - Dáša

Já mám pocit že je řeč o takových těch vacích ve tvaru banánu, protože šátkům se říká šátek a nosítkům či klokankám nosítka a klokanky. no a přesně tenhle mimivak mám doma a taky mi přijde že když tam malého jentak vložím a zavěsím přes rameno tak má dost hodně až nepřirozeně prohnutá záda. proto vždycky do vaku dávám ještě malý polštářek který vytvoří trochu rovnější plochu a do toho ještě jakékoliv nerovnosti vyrovnávám a podepírám rukama takže trošku zabíračka na záda někdy...ale i tak se ten vak hodí ale zničit záda mu v něch nenechám. jinak brala bych spíš šátek ale nakonec jsem zvolila ten vak z finančních důvodů a taky proto, že se bojím, že bych ho neuměla zavázat a že by to šlo těžko s tím naším mírným neposedou.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

No nechci se hadat,mam po operaci patere a ceka mne dalsi.Tahat dite v...
Sava  |  9.5.2006 02:32

Německý Zelený kříž zřejmě neviděl žádnou Afričanku chodit....
Martin  |  19.4.2007 18:01

uffff,lidi rádi paniku,hlavně že se něco děje.Aniž by si prověřili...
pidasek  |  21.8.2007 14:15

To je lez !!!!!!!!!
 |  20.5.2008 08:29

Já mám pocit že je řeč o takových těch vacích ve tvaru banánu,...
Dáša  |  16.9.2011 22:00

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *