Když hlídají prarodiče: výhody a nevýhody

Když hlídají prarodiče: výhody a nevýhody

6.1.2011 00:00  |  Rodina a děti

Kdo má dnes k dispozici babičku nebo dědečka, kteří už nechodí do práce a jsou ochotni hlídat vnoučata, má obrovské štěstí. Vzhledem k prodlužujícímu se věku při odchodu do důchodu se ale hlídání prarodiči možná stane vzácnějším jevem než tatínkové na rodičovské.... celý článek

Komentářů: 19 | Poslední komentář: 1.8.2015 10:55

Komentáře

reagovat 6.1.2011 17:13 - Čůza

Článek je velmi arogantní.Urazil mně.Jako,
že by dcera měla hlídat svou matku,když ta
ji udělala laskavost?Hlava nebere.

reagovat 13.1.2011 11:06 - Nesmysl

Takže babička musí hlídat zadarmo a nesmí do ničeho mluvit , zato být vždy k dispozici a děti ji ještě budou stanovovat pravidla. Opravdu ohromné, tak ať si platí mladí chůvu.

reagovat 13.1.2011 16:49 - ----

Takže babička musí hlídat...

Nemusí hlídat zadarmo, nic takového v článku není. Je potřeba u čtení i přemýšlet.
Každý si musí rozmyslet, jestli o tento druh pomoci stojí, protože určitá rizika tam opravdu jsou, v tomto je ukázka zcela přesná. Mladí by tuto formu pomoci měli vrátit zase nějak jinak (dle jejich konkrétních možností).

reagovat 13.1.2011 17:12 - Simona

Takže babička musí hlídat...

Přesně tak, kdo se jednou bude o vás starat, až budete nemohoucí? - vaše děti. Tak snad můžete pomoci- navíc jsou to vaše vnoučata. A respektovat např. výchovná pravidla či výživová, která nastolí rodiče, by mělo být samozřejmostí, jelikož dítě se dá rychle rozmazlit či zvyknout si na různé sladkosti nebo jídla, na které má alergii a pak jsou to především rodiče, kteří opět musí dávat dítě do "latě". Taková pomoc pak často není pomocí.

reagovat 13.1.2011 18:13 - no

Myslím, že se to tak trošku přehání.Nic se za těch pár dnů nestane,když dítě pozná "režim babičky a dědečka" i s pohledem na jejich svět a názory. Kde jinde mají děti poznat generační rodíly, než "u svých".Mě babičky a Dědečci rozhodně nekazili. Jedlo se všechno,muselo se poslouchat,nikdo se neurážel a bylo všechno v pořádku. Dodnes vzpomínám s velkou úctou na to, jak jsem u nich prožíval své mládí a později, jak pomáhali radou či když to muselo být i účinným zásahem domluvy či jinou pomocí.

reagovat 14.1.2011 22:54 - Simona

Myslím, že se to tak...

Jasně, když je to v normálu, tak se nic neděje. Ale moje kamraádka má dítě s atopickým ekzémem. Nemá jíst mléčné výrobky a ještě plno dalších věcí. Babička však klidně dítěti koupí zmrzlinu s tím, že pro jednou se nic nestane. Dítě je nadšené a do druhého dne má vždy brutáln zhoršený ekzém a babička se hádá s kamarádkou, že to nemůže být od toho, že koupila vnoučkovi zmrzlinu. Kamarádka je z toho docela nešťastná, protože je samoživitelka pomoc babiček občas potřebuje.

reagovat 16.1.2011 11:15 - asi tak

Když nás hlídala babička, mohly jsme my děti jíst to co doma ne, chodily jsme později spát a vúbec byla tak nějak větší volnost. Nikomu z nás to neuškodilo, naopak s láskou dodneška na babičku vzpomínáme.Naopak babička měla v mnohém pravdu,názory lékařů na zdravou výživu se totiž pravidelně měnízměnily.A pro Simonu, myslím, že staří rodiče si zaslouží pomoc za to, že nás vychovali, často se hlavně mamky vzdaly svých zájmů a věnovaly se nám.Kvůli pomoci ve stáří nemusejí pomáhat s vnoučaty, to už by mělo být jen na nich.Někdo vidí smysl života ve vnoučatech, někdo se těší, že konečně začne dělat to, co dřív kvůli dětem nemohl. Znám takové a nátlak jejich dětí, aby se dál vzdávaly svých zájmů hlídaly vnoučata hraničí s citovým vydíráním.Nejlépe to vyřešila moje tchyně, když ji švagrová předávala děti s příkazy, co mají dělat a co jim múže a nesmí dovolit,otočila ji ve dveřích , ať přijde ještě jednou a jen s prosbou o hlídání dítek na měsíc prázdnin, jinak si je má odvést. Ta zkoprněla, ale zmlkla . Od té doby už hlídala tchyně děti mockrát a žádnou újmu neutrpěly.

reagovat 17.1.2011 22:41 - Takhle se to musí!

Když nás hlídala babička,...

Babičce tleskám...:)))

reagovat 17.1.2011 23:05 - Džejkob

Babičce tleskám...:)))

Já taky. Natřela jí to, snaše vykutálený...

reagovat 17.1.2011 23:54 - jo

Myslím, že se to tak...

tak tak svatá pravda

reagovat 3.5.2015 20:44 - Kamila

já jsem u prarodiců prožila nádherné detstvi. Nejvic vzpomínám na léto a na ot, jak jsme se sestrenicemi a bratranci lítali po zahraade a byli na kolotoči a houpačce...dnes k nim jezdí moje deti, ale mají teda nové průlezky bez kolotoče, ale myslím, že je to pro ně krásná změna od počítačů a města

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Když nás hlídala babička, mohly jsme my děti jíst to co doma ne,...
asi tak  |  16.1.2011 11:15

Babičce tleskám...:)))
Takhle se to musí!  |  17.1.2011 22:41

Já taky. Natřela jí to, snaše vykutálený...
Džejkob  |  17.1.2011 23:05

tak tak svatá pravda
jo  |  17.1.2011 23:54

já jsem u prarodiců prožila nádherné detstvi. Nejvic vzpomínám na...
Kamila  |  3.5.2015 20:44

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *