Každodenní sladkosti dělají z dětí násilníky

21.10.2009 00:00
Rodina a děti

Pravidelná denní konzumace bonbónů a jiných sladkostí škodí nejen zdraví. Podle posledních výzkumů má také přímou souvislost s agresivním chováním v dospělosti.

 

Britští vědci sledovali 17 415 dětí narozených v dubnu r. 1970 a vyhodnocovali údaje o jejich zdravotním stavu a životním stylu v jejich pěti a deseti letech a v dospělosti.

Ve 34 letech za sebou mělo 35 z nich obžalobu za násilný trestný čin. Zatímco každodenní konzumaci sladkostí v dětství přiznalo 42 procent bezúhonných respondentů, mezi násilníky to bylo téměř 70 procent.

Zdá se, že existuje spojitost mezi dětskou stravou a agresivitě v dospělosti, i když mechanismus, jakým k tomu dochází, zatím neznáme. Je třeba pokračovat ve výzkumu,“ vysvětluje autor studie Simon Moore z univerzity v Cardiffu.

Výzkum, který byl zveřejněn v časopise British Journal of Psychiatry, je prvním svého druhu. Jeho výsledky se prokázaly i s ohledem na další faktory, jako jsou poruchy chování v dětství, pohlaví dětí a výchova.

Domníváme se, že problém je v tom, za jakých okolností rodiče dětem bonbóny a čokoládu nabízejí, nikoli ve sladkostech samotných,“ říká Moore a dodává: „Pokud je používají jen aby nezdárného potomka uklidnili, mohou mu v pozdějším životě způsobit problémy.“

Jiná teorie poukazuje na to, že strava příliš bohatá na cukry je celkově nevyhovující a může způsobit abnormální vývoj mozku v nejcitlivějším období.

Zdroj: Plus

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

To je zase blbost - v dětství jsem jedla sladkosti, hlavně tvrdé bonbony....
vera  |  22.10.2009 07:09

Zajímalo by mě, kdo takové blbosti vymýšlí a proč. Vhodným výběrem...
Petr  |  22.10.2009 07:32

Je známo, že nadmíru sladkostí způsobuje hyperaktivitu, tak co když to...
Jana  |  20.1.2010 15:37

To můj bratr,když byl malý tak spořádal pytlík...
Gabi  |  20.1.2010 20:06

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *