Karmické vztahy s dětmi

Karmické vztahy s dětmi

7.9.2001 00:00  |  Rodina a děti

I děti fungují jako karmický "výchovný" prostředek k výchově vlastních rodičů. "Vychovávají" je svou povahou, zvyky, jednáním, postojem k životu atd. To znamená, že dítě se narodí s duší, která idelizuje hodnoty protikladné těm, jimž rodiče připisují příliš velký význam. ... celý článek

Komentářů: 23 | Poslední komentář: 11.10.2010 12:31

Komentáře

reagovat 7.9.2001 14:12 - Honza

Na tom se mi líbí dvě věci - 1. že se od svých dětí učíme a dozvídáme něco o nás, 2. že problémy tu nejsou jen k zlosti, ale mají nějaký smysl.

reagovat 8.9.2001 15:27 - Vilma

Všechno má nějaký smysl, ať chceme nebo ne. O sobě toho víme velmi málo, jestli vůbec něco chceme vědět. Je jednodušší dávat vinu jiným, ale každý musí začít u sebe. Ale něco změnit u sebe je strašně těžké. Děti jsou naším obrazem. Rovnováha totiž musí být vždy zachována. To je zákon.

reagovat 8.9.2001 17:26 - Pavel Novák

Něco na tom bude. Již několik let mám problematický vztah ze synem. Dle mého osobního pohledu je jeho život příliš povrchní, zajímá se pouze o materiální statky... Problémy začaly po revoluci, kdy se syn začal dostávat do puberty a já začal číst knihy o psychologii, duchovnu atd, které se tady začly objevovat. Syn z těchto věcí má srandu. Nevěří ničemu. Pouze svým schopnostem. Studuje VŠ a já mám někdy strach, aby to jeho sebevědomí a pýcha nebyly jednou krutě sraženy. No možná, že mi opravdu nastavuje nějaké obrácené zrcadlo, možná, že jsem se dostal do fáze, kdy příliš opovrhuji materiálními věcmi. Dlouhou dobu jsem měl i negativní názor na internet. Dnes ho mám díky synovi doma a občas si za něj sednu a docela začínám přehodnocovat svůj postoj k němu. Možná, že syn má věk na to být lehkovážný a povrchní. Možná, že vše chce svůj čas a vývoj a já nemám právo jeho životní styl napadat a odsuzovat.

reagovat 11.2.2002 22:24 - Monika

Ve světle tohoto článku si uvědomuji důkladněji svou odlišnou povahu i osobnost od mých rodičů. Jejich lpění na majetku mne dovedlo až k odchodu a k přerušení věškerých styků s nimi. Nespáchala jsem žádný těžký hřích - jen jsem jiná než oni a tím vyvolávám od narození jejich nenávist. V tomto životě se stali mými rodiči, aby se naučili milovat mne. Mým úkolem bylo naučit se odpouštět. Já svou lekci zvládla a proto odcházím, nechci a nemůžu s nimi sdílet osud, který si svou nenávistí připravili. Nejhorší nemocí je totiž lidská nevědomost.

reagovat 2.10.2002 17:33 - Jarka

Nedávno se mi dostal do ruky 1. díl této knihy. V některých idealizacích jsem se poznala. A pochopila proč se mi děje to co se mi děje (karmická výchova). Teď pročítám druhý díl a snažím se o pochopení svého jednání a také o nápravu. Ulevilo se mi. Pracovat na sobě je dřina, ale stojí za to. Přeji všem ostatním hodně zdaru.

reagovat 20.5.2007 21:08 - Tata

No neviem, deti sú našim obrazom alebo opakom? Ja by som povedala, že skôr teda našim protikladom. Ja mám prvorodeného syna, ktorý má veµmi ťažkú povahu. Je veµmi tvrdohlavý, zanovitý, výbušný, je to taký najbarovanejší baran. A naozaj, je presným opakom mňa keď som bola dieťa. Ale na druhej strane, tým pádom je to u nás večný boj a chýba mi tá pohoda vo vzťahu, po akej túžim. A naozaj neviem, čo s tým mám robiť, lebo takto ma to veµmi unavujme, znervózňuje a jeho tiež. S ním sa nedá ani z voza, ani na voz. Jednoducho musí byť po ňom alebo nijak. ALe niekedy je zase veµmi jemný a nežný a milý. čo na toto poviete, čo mám robiť, ako sa zachovať, aby sme našli kompromis? Je ešte neplnoletý, má len 11 rokov.

reagovat 20.5.2007 21:21 - Pytlík

No, a jsme odsouzení. Mlátil tě fotr nebo mutra? Bylo to karmou a soud do toho neměl co kecat. Zase kreténi co si hrají na Boží proroky budou kecat a dělat bordel tam, kde to demokracie po komunistickým folklór konečně začala řešit. Lidi,jestli je nějaká karma, kromě junkera, tak je to právě ta DEBILNÍ víra v komunisty, papeže, indický knihy. Nemáte mozek? Nebo vás ho jenom menaučili používat? Nechápate, jaká se v karmické nauce skrývá nenávist, chlad a lhostejnost? Však Bůh to nějak povorá za nás:)

Hele, lidi, podívejte se na případ tý krakavčí rodiny z Kuřimi a pochopíte, k čemu vedou takový tisíc let starý nauky.

reagovat 20.5.2007 21:29 -

Pytlíku,jsi mimo mísu!!!!!

reagovat 20.5.2007 22:12 - Honza

Pytlík není mimo mísu až tak docela:(

Mě taky ty karmický čachrymachry dvakrát nevoní. Kdyby to bylo tak, tak není úniku:)

Prostě sudbu nezlomíš a když jsi v minulým životě v sebeobraně zabil cikána, narodíš se v příštím jako cikán a někdo tě zabije. Když jsi mlátil kluka, narodíš se jako jeho syn a bude tě mlátit zas on. Logika hovna, který taky jenom padá od zadku dolů a zasírá co potká, protože to mu jde nejlíp a jinak nic neumí. Nebo vy v tom vidíte pokrok? Taky vychovávejte děti třeba kladivem, stejně vám to vrátí, protože jiný účel v tom není. Ideální rovnováha = žádný pohyb. Jako v Hamburger Hillu ten blb, co stoupl na minu a věděl, že může chcípnout hladem, nebo na výbuch. Než ho zachránili vrtulníkem.

reagovat 20.5.2007 23:57 - Mik

No jasně, rovnováha musí zůstat zachována, když já se budu snažit bejt schopnej a nezávislej, tak budu mít syna neschopnýho závisláka. To chtěl básník říci?) Tak šupajdy zpátky do himalájský jeskyně, tam si ty moudra může řvát třeba do Nebe.

pokud to nikdo nepostřehl, tak máme dvacátý první století a transpersonální psychologii, která poněkud rozlišuje mezi člověkem a přehrávačem:)

reagovat 21.5.2007 00:01 - Tommy

Poučení o karmě jako o Sudbě, něčeho co se podobá filmovému pásu který už je předtočený, a co zviditelníme použitím vhodné techniky je výmluva , nebo snad omluva vynalezená kněžími pro lidské nevědomosti a nepochopení. (Swami Vivékánanda).

reagovat 21.5.2007 00:08 - Kuk

Víra v Karmakálu v podstatě vysvětluje pokračující bídu Indie a její neschopnost vyrovnat se s moderními poznatky lékařské vědy i její úpornou snahu oblažit Západ svojí duchovní misí (Zikmund a Hanzelka, přednáška z roku 1982, Kolbaba, přednáška z roku 2006)

reagovat 21.5.2007 00:28 - Kenda

Že tyranský otec vychová submisivního syna, je víceméně pochopitelné a jasné. Ale kdyby fungovala ta vaše karma, proč by se potom dělo to, že až ten syn založí rodinu, nastane více variant? Může být tyranský po otcovi, nebo zůstane submisivní, nebo je rozumný a dětem nepřeje své dětství a tak je vychovává úměrně...

Nakonec, celý ten posvátný, slavný a tajemný zákon karmy je ve zjednodušení zákon schválnosti, který říká, že první zrazuje nejlepší kamarád, věrná žena je podvedena, snaživý nezíská na rozdíl od lempla odměnu, čím více sázíte, tím méně vyhrajete, pečlivá práce vede ke katastrofě, demokracie je horší než totalita:)

A tak dál.

Takový svět se vám líbí, no to jste pěkní magoři:)))

reagovat 21.5.2007 00:35 - Koko

Karma a rovnováha nefunguje. Zkuste dítě vychovávat ke skromnosti třeba podle katolických zásad z Karafiátovy rodinné příručky a naučíte ho akorát krást, aby přežilo:)Je to životem ověřené, tak neotravujte s jednoduchými východními nesmysly.Kdyby to fungovalo, nemělo by vzdělání smysl. A tak je to právě v tý slavný Indii, kde se dodnes místy věří, že žena bez vzdělání je moudřejší, než žena s diplomem z Oxfordu:)

reagovat 21.5.2007 01:12 - Tony

Takže...Když bych měl syna smažku, musím začít aspoň s trávou, aby na syna zůstalo trochu víc rozumu? No, hlavně aby to vaše věčný moudro fungovalo, vím jak dopadla věčnost se Sovětským Svazem:)

reagovat 21.5.2007 11:58 - rytíř Nagual

VELKÁ HRA RYTÍŘŮ NAGUALUSvět je takový, jaký je. Je to svět nekonečných variant.

Náš život je ale takový, jaký si jej vytvoříme. Sílu na to máme v sobě.

Jaroslav PolákSíla člověka je v jeho dětech. Chce, aby se měly lépe, byly zdravé, vzdělané, šťastné a měly ve svém životě dobré cíle a motivace.

K tomu, aby byly vzdělané, jsou školy. K tomu, aby byly zdravé, je zdravotnictví. K tomu, aby byly šťastné, jsou životní cíle. Ani jedno z toho není dnes plně funkční.

Ale těžko lze něco vytýkat školství, zdravotnictví, či životu samotnému. Při pevné vůli se dnes, alespoň v rámci Střední Evropy, můžete naučit čemukoli chcete, žít naprosto zdravě a vést takový život, jaký si zvolíte. Tak v čem je problém ?

Současné děti a teenageři postrádají motivaci. Motivaci se učit, dbát o své zdraví a usilovat o své štěstí. Na slova

reagovat 24.6.2009 09:37 - mandelinka

Ahojky pár mých zkušeností na klikačky.Účty mám na Paypal ale i na Alertpay.Některý klikačky na paypal vyplácí přes paypal a i jiné přes Arenpay.Jsou i jiné ,ale tyhle mi stačí.

Při registraci na internetovou peněženku:

Pokud jde o kreditku na Spočitelně

reagovat 24.6.2009 11:20 -

co to má společného s karmou? podvod?

reagovat 9.7.2009 11:32 - venca

Solidní emailovky,které zatím fungují na 100% jsou CD-mails.com, Euro TradeMails.com, Comfortable Income.net,

jsou prověřené na zahraničních webech a zaručeně platí!Registrujte se pode mě.http://comfortableincome.net/pages/index.php?refid=vencahttp://eurotrademails.com/pages/index.php?refid=vencahttp://cd-mails.com/pages/index.php?refid=venca

reagovat 2.8.2009 18:20 - 666

Tato super klikačka je nejbezpečnější kterou znám.Platící a jsou zde

instantní(okamžité) výplaty.Payout je 2$ a za klik je 0,01$.4-5 reklam/denně.

100% vyplácí do 5 sekund !!!!Klikaček jsou samozřejmě desítky,ale hodně znich jsou

scamy,které nabízejí závratné částky,takže uvádím opravdu jen tu stabilní.NeoBux má několika různých Jackpotů, kde

můžete vyhrát peníze nebo doporučení.Registrujte se na nejlepsi klikačce na světě vyplati na 100%.

http://www.neobux.com/?r=venca

reagovat 11.9.2009 12:24 - bjzikn

x5LNgt rqbzfzwnibzo, [url=http://mzlgaesarrht.com/]mzlgaesarrht[/url], [link=http://slplehmyurec.com/]slplehmyurec[/link], http://vulooebpibju.com/

reagovat 11.10.2010 12:31 - Neta

Na tom se mi líbí dvě...

A také,že za svůj život si musí vzít zodpovědnost každý sám.Neházet ji na to co bylo v dávné minulosti,protože i když žijeme v současnosti,tak tu minulost již neovlivníme.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

co to má společného s karmou? podvod?
 |  24.6.2009 11:20

Solidní emailovky,které zatím fungují na 100% jsou CD-mails.com, Euro...
venca  |  9.7.2009 11:32

Tato super klikačka je nejbezpečnější kterou znám.Platící a jsou zde...
666  |  2.8.2009 18:20

x5LNgt rqbzfzwnibzo, [url=http://mzlgaesarrht.com/]mzlgaesarrht[/url],...
bjzikn  |  11.9.2009 12:24

A také,že za svůj život si musí vzít zodpovědnost každý...
Neta  |  11.10.2010 12:31

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *